Sola çekme sorunu

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
İyi günler dilerim.
2014 model doblo 3 kasa aracımın çözemediğim problemini sizlere sormak istedim. Aracım da direksiyonun sol tarafa meyil problemi mevcut yani yolun eğimi gibi değil. Şirket aracım egeadan dolayı kıyaslama yapabiliyorum. Rot balans bozuk olmamasına rağmen bugün yaptırmak için gittim ve usta salıncakların fişeklerinde problem olduğunu söyledi. Ordan tamirciye gidip kontrol ettiğimde hafif bir esneme olduğunu bunu normal olduğunu başka bir rotcuya gitmemi söyledi. Başka rotcuda tekrardan salıncaklarda bir problem olmadığını aracın sol ön tekerinin dışa doğru olduğunu söyledi ve yaptı. Ama yine direksiyonu bıraktığım da direksiyon hemen sola meyil alıyor. Lastiklerde vs hiç bir problem yok. Acaba sol ön teker iz yapmış olabilir mi? Başına gelen var mı teşekkür ederim şimdiden

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arka tekerlekle yer değiştirip deneyin bakalım.

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
jantlarda yamukluk olabilir bende bunu bilmiyordum lastik değişimine gittiğimde lastikler çıkınca jantların yamuk olduğu ortaya çıktı ve tornada ısıl işlemle düzeltildi şu an sorunum yok eğer seninkide saç jant ise bir baktır derim.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
İyi günler dilerim.
2014 model doblo 3 kasa aracımın çözemediğim problemini sizlere sormak istedim. Aracım da direksiyonun sol tarafa meyil problemi mevcut yani yolun eğimi gibi değil. Şirket aracım egeadan dolayı kıyaslama yapabiliyorum. Rot balans bozuk olmamasına rağmen bugün yaptırmak için gittim ve usta salıncakların fişeklerinde problem olduğunu söyledi. Ordan tamirciye gidip kontrol ettiğimde hafif bir esneme olduğunu bunu normal olduğunu başka bir rotcuya gitmemi söyledi. Başka rotcuda tekrardan salıncaklarda bir problem olmadığını aracın sol ön tekerinin dışa doğru olduğunu söyledi ve yaptı. Ama yine direksiyonu bıraktığım da direksiyon hemen sola meyil alıyor. Lastiklerde vs hiç bir problem yok. Acaba sol ön teker iz yapmış olabilir mi? Başına gelen var mı teşekkür ederim şimdiden
İyi bir şaseciye uğrayıp baktırın ölçümleri yapıyolar zaten sonra adam akıllı bir rotçu bulun

saltinto

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Yönlü lastiklerde bu sorun olabiliyor. (Görselin sağında bulunan tip) Bu çekme aşırı değil fakat, yavaş yavaş aracın sağa veya sola gitmesine neden olur. Lastik hava basınçları sık sık kontrol edilmeli fazla veya az basılmamalı.

symetrique_asymetrique_directionnel-1.jpeg

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Adam akıllı bir rotcu buldum direksiyon kutusunda boşluk olduğunu ve ve sizin dediğiniz gibi tekerlerden dolayı çekme yaptığı söyledi. Çok ince ayar çekerek rot yaptı tekerleri sağ sol yaptı şuan azalma oldu. Ama bu tekerler oldukça sıkıntı yaşacağım gibi gözüküyor tekerleri geçen sene aldim ve daha 7 bin km yol yaptim. Biraz aşınınca normale döner diye ümit ediyorum. Direksiyon kutusu için de Fiyat aldım 9 bin lira dediler. Sol sektörün bozulduğunu söyledi. Ama bu derece çekme olmayacağını bildirdi. Sanırım tekerlerden dolayı bu problemi yaşıyorum.