sogutma suyunu nereden koyuyoruz?

feerhat

Yeni Üye
Kayıt
4 Aralık 2010
Konu
7
Mesaj
15
arkadaşlar selam... yeni doblo 2011 combi 1.6 premio yeni arac sahibiyim, daha once arac kullanmadıgım için tam olarak bilmiyorum ve emin olmak için sizlere soruyorum; motorun sogutma suyunu nereden dolduruyoruz ve ne kadarını antifiriz koymam gerekiyor? antifiriz olarak, herhangi bi yerden alacagım antifriz mi kullanmam lazım, yoksa fiat a özel bir antifirz mi var... birde antalya da yaşadıgım için hava sıcaklıgı motor suyunu donduracak kadar düşük olmuyor, bu durumda hiç antifiriz koymayıp yalnızca çeşme suyu ile doldursam sorun olur mu ?

aşağıdaki gibi motorun resmini çektim, yardımızını bekliyorum :) :)

resmi
Linki görmek için izniniz yoktur Şimdi giriş yap veya üye ol.
linkinden görüntüleyebilirsiniz.

Linki görmek için izniniz yoktur Şimdi giriş yap veya üye ol.
 

cnkshn

Azimli Üye
Kayıt
20 Ekim 2010
Konu
11
Mesaj
356
öncelikle aracınız hayırlı olsun.

soğutma suyuna antifiriz eklemenize gerek yok. araç fabrikadan antifirizli çıkıyo çünkü. soğutma suyunun eksiltme yapmaması lasım. çeşme suyunuzda kireçliyse silecek suyuna bile çeşmeden doldurmayın bence. olurda soğutma suyunuz eksilirse max. çizgisini geçmemesine dikkat edin.1 numara fren hidroliği
2 numara soğutma suyu
3 numara silecek suyu
 

geremy

Onursal Kurucu
Kayıt
10 Kasım 2009
Konu
252
Mesaj
4.905
sıfır bir araçda herhangi bir eksilme kaçak yoksa ki muhtemelen olmaz. motor suyu eksilmez.arkadaşın dediği gibi zaten antifirizli olur su.düzenli bir motorda ilk 3 yıl falan bir şey olmaz.
 
Yukarı Alt