Sizce ne olmuş olabilir?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Ampuller vs içeride Direksiyon altındaki tablada olmalı sigorta ve röleler. Ama kafanıza göre sökmeyin beyinde vs sıkıntı açmasın

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Ozaman bugün oraya bi bakayım kahvaltıdan sonra tekrar bilgilendireyim sizi.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Terleme yapabilir önemli olan akıyor mu,musluk gibi damlatıyor mu?Eski araçlarda contalar,lastikler,borular zamanla eskidiğinden bu tip terlemeler yapabilir yağı kontrol ettiniz mi eksiltme oluyor mu? Elektrik konusunda lamba sigortaları içerde direksiyon yan tarafında en azından d2 de oyle d1 nerde bilmiyorum ben yine ilk söylediğimde varım bir yerlerden tesisatta sıkıntı olduğu kesin uğraşacağına iyi bir elektrikçiye götürün beyne bağlansın nerede sorun var belki beyindendir sigortadan değildir veya görmediğiniz herhangi bir kablodan bile kaçak olabilir.Abimin kamyonundan biliyorum sigortaları attırıyordu farlar sinyaller dışında yanmıyordu kasa kenarına bağlı ışıklandırma lambalarının kablosu gözle görülemeyen bir yerden açıklık vermiş kasaya sürtüyor kısa devre yaptırıyordu onları iptal ettiler kurtuldu.Sizde bile basit bir sorun olabilir ama işin üstüne gitmekle işi daha da büyütüyorsunuz.Elektrikçi olabilirsiniz ama acemi olduğunuz bir araba tesisatında tecrübe önde gelir

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Değerli kardeşim aslında doğru söylüyosun bi götüreyim bakalım nedir durum acaba.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Arkadaşlar sigorta tablası değişcek dediler götürdüm oto ustasına dedim ben değiştireyim çok uğraşırsın dedi anahtarı tanıtcan falan uzun iş dedi bende tamam dedim bakalım denicez. Birde birşey sorucam d1 lerde ön arka fren bir tutmuyormu sadece ön tutuyo neden?

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Arkadaşlar sigorta tablası değişcek dediler götürdüm oto ustasına dedim ben değiştireyim çok uğraşırsın dedi anahtarı tanıtcan falan uzun iş dedi bende tamam dedim bakalım denicez. Birde birşey sorucam d1 lerde ön arka fren bir tutmuyormu sadece ön tutuyo neden?
Öyle bir durum olmaz normalde arkalar kampana sistemi hiç baktırdınız mı?Bence bir baktırın bitmiş olabilir ayardan düşmüş olabilir.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Arkalar daha az tutar. %60 65 ön 40 35 arka gibi düşünün.

Zamanla yıpranır bu oran ön lehine artar. Çoğumuz fark etmisizdir arka tutmuyor gibi yahu diye dövünürüz..

Hafif yokusta Geri geri aracı salin ve frene asılın arkalarda kapaklanırsa sorun yoktur yada başka yerdedir. Baktirirsiniz.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Yokuş aşşağı inerken frene dokundum mübarek sanki hiç tutmamış gibi kayarak indi aşşağıya yerle mukavemeti sıfır oldu bi anda. Saat şuan 12 birazdan sanayiye götüreceğim detaylı bi şekilde baktıracağım. Egr iptali katalitik iptali yaptıracağım bunla ilgili varmı bi öneriniz? Birde yazılım düşünüyorum D1 lere yazılım oluyormuki?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Fren ihmale gelmez. Gösterin.

Yazılım olur. Ecufast sponsorumuz. Km yüksekse dikkat edin. Su koyabilecek parcalar olabilir.

Egr kat. Iptali de önemli konu. Işe bilene yaptırın. Hem yazılımla hemde mekanik olarak edin ederseniz.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Evet arkadaşlar sorunu bulduk. Aşşağıda farın altında bi parça var kablo ucunda ancak bi röle falan değil. Kabloları birbirine temas ettiriyor. Kapalı bişi. O suyu yiye yiye küf olmuş onu açtık düzelttik şaseyi güçlendirdik. Araçta ön tarafa giden kablolara eksi hattı dağıtan bi soketmiş o. Tamirci dediki allaha emanet gidiyomuşsun dedi araçta sensör namına bişey çalışmıyo farlar kısadevre çalışıyomuş fanlar çalışmıyomuş. Onu yaptı adam düzeltti kabloyu çıkarttık o ek kabloyu herşey çalışıyo düzeldi allahın izniyle. Egr iptal ettik araya kapalı conta takarak. Arabanın tekerlekler kamberli duruyodu onu düzelttik rot balans yaptırdık. En önemlisi hava sensörü ve hava filtresi beni şok etti! Söktüm kapağını içindeki demir kısım temiz parlak görününce bende temiz dedim. Orda aldım elime anahtarı filtreyi bi açtım anam anam yapraklar toz pislik kapalı hava debimetresinin olduğu filtre kooomple yağlı pislik kapalı bildiğin ağzımla üfledim hava zor gdiiyor. Usta balata spreyimi ne al gel dedi ben dedim sökim sabunla suyla yıkim valla 1 sene uğraşsan yıkayamazsın dedi 😂 spreyi bi sıktım anam anam kapkara balcık kıvamında su aktı filtrenin içinden teeeertemiz yıkadım gittim filitre aldım yeni bitane taktım. Antifiriz koydum. O elektrik aksamını yapınca direksiyon tepkisi fren tepkisi herşey düzeldi yerine geldi. Ancak bi sorun var gene önceden tapağaz yaptığımda baya bizi sarsardı ancak 2. Viteste tam gaz yapıyorum tüplü şahin gibi yavasş yavaş gidiyo niyeyse 1.9JTD motor bide. Acaba bişeyi yanlışmı yaptık yada turbo dönmüyomuki acaba elledim mili sabit sallanmıyodu. Ancak arabayı temizledik bakım yaptık çekişten düştü araba. Sizce neden olabilir?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Evet arkadaşlar sorunu bulduk. Aşşağıda farın altında bi parça var kablo ucunda ancak bi röle falan değil. Kabloları birbirine temas ettiriyor. Kapalı bişi. O suyu yiye yiye küf olmuş onu açtık düzelttik şaseyi güçlendirdik. Araçta ön tarafa giden kablolara eksi hattı dağıtan bi soketmiş o. Tamirci dediki allaha emanet gidiyomuşsun dedi araçta sensör namına bişey çalışmıyo farlar kısadevre çalışıyomuş fanlar çalışmıyomuş. Onu yaptı adam düzeltti kabloyu çıkarttık o ek kabloyu herşey çalışıyo düzeldi allahın izniyle. Egr iptal ettik araya kapalı conta takarak. Arabanın tekerlekler kamberli duruyodu onu düzelttik rot balans yaptırdık. En önemlisi hava sensörü ve hava filtresi beni şok etti! Söktüm kapağını içindeki demir kısım temiz parlak görününce bende temiz dedim. Orda aldım elime anahtarı filtreyi bi açtım anam anam yapraklar toz pislik kapalı hava debimetresinin olduğu filtre kooomple yağlı pislik kapalı bildiğin ağzımla üfledim hava zor gdiiyor. Usta balata spreyimi ne al gel dedi ben dedim sökim sabunla suyla yıkim valla 1 sene uğraşsan yıkayamazsın dedi 😂 spreyi bi sıktım anam anam kapkara balcık kıvamında su aktı filtrenin içinden teeeertemiz yıkadım gittim filitre aldım yeni bitane taktım. Antifiriz koydum. O elektrik aksamını yapınca direksiyon tepkisi fren tepkisi herşey düzeldi yerine geldi. Ancak bi sorun var gene önceden tapağaz yaptığımda baya bizi sarsardı ancak 2. Viteste tam gaz yapıyorum tüplü şahin gibi yavasş yavaş gidiyo niyeyse 1.9JTD motor bide. Acaba bişeyi yanlışmı yaptık yada turbo dönmüyomuki acaba elledim mili sabit sallanmıyodu. Ancak arabayı temizledik bakım yaptık çekişten düştü araba. Sizce neden olabilir?
Turbo ve bileşenlerini kontrol ettirmekte fayda var.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Hortumlarında falan sıkıntı olabilir.
İkinci viteste araba dip gazda bayılmaya başladı ya kafayı yiyecem yeminle önceden daha iyiydi ikidide koydumu harbi bizi geri yaslıyodu tepkisi güzeldi bu kötü oldu böyle ya

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Şimdi iniyorum aşşağıya garaja alıyorum arabayı ve dağıtıyorum bakalım ne çıkcak karşıma bide hava filtresiz çalıştırıp bi tur atayım bu arada adam bişe yaptı tekerin çok kamberli duruyor dedi tekeri söktü bi boru taktı hirdrolik ile kastırdı yukarı doğru civatalarını sıktı kapattı acaba çokmu kastırdı ki?

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
18EF85FF-7F5F-4580-AF73-3B2D54F22319.jpegAnkara Şaşmaz oto sanayiden selamlar olsun bu arada ❤️

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Debimetre kısmında birşey oldu yada hava filtre kısmında büyük ihtimalle. Debimetre genelde balata spreyi ile temizlenince bozulur diye biliyorum. Geçmiş olsun. Düzelir herşey

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Geçmiş olsun ısrarla söyledim bir yerde kablo açıktır diye gidermeniz iyi oldu

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Geçmiş olsun ısrarla söyledim bir yerde kablo açıktır diye gidermeniz iyi oldu.Hava akış metrenin durumu nedir ondan yapıyor olabilir temizlikte bir hata yapıldı herhalde hava sistemleri genelde kuru havayla temizlemeyi yeğlerim