Sıfır araç fiyatları

xxcarsixx

Aktif Üye
Modeli
merhabalar herkese iyi forumlar,
Az önce fiat ın sitesine baktım ve fiyat listesini gördüm.Acayip şaşırdım.Biz nisan ayında 1.6 premio black dobloyu metalic renk ve diamond jantlarıyla birlikte 48 bin liraya aldık şimdiki fiyatlar uçmuş.Neden birden bu kadar fırladı? Arabalara zam gelicek diye duymuştum ama bu kadar etkiliceğini bilmiyordum.Bu durum bizim aracın 2.el fiyatlarını etkilermi? Bir bilginiz var mı?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ssıfır araçlara zam geliyor ikinciel fiyatlrı da artıyorr

ayrıca şuanki fiyatlarda indirim bile var yıl sonu geldi firmalar kampanyalara başladılar

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kardeş iş vergide bitiyor.fabrika çıkış fiyatı 20 bin lira olan arabadan 22 bin lira vergi,harç,pul,bandrol,v.s alırsan bu fiyatlar çok normal.üreticinin suçu yok!

ekonomi iyi diyorlar.bu kadar vergiyi aldıktan sonra bırakta ekonomi iyi olsun!

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Şubat civarında araç fiyatları %10 civarında artacak deniyor. Rivayetler doğru mu yanlış mı çıkacak bilmiyorum ancak bu gidişat pek iyi değil.

Böyle devam ederse pazar daralır ülkemiz de fabrikalar Türkiye'den çekilmeye bile karar verebilir.

Geçen aylarda Reno Symbol Türkiye üretiminden çekildi artık ithal geliyor bildiğim kadarıyla buna dur demek gerekir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Şubat civarında araç fiyatları %10 civarında artacak deniyor. Rivayetler doğru mu yanlış mı çıkacak bilmiyorum ancak bu gidişat pek iyi değil.

Böyle devam ederse pazar daralır ülkemiz de fabrikalar Türkiye'den çekilmeye bile karar verebilir.

Geçen aylarda Reno Symbol Türkiye üretiminden çekildi artık ithal geliyor bildiğim kadarıyla buna dur demek gerekir.

iyi işte bir zeytin tenekesinden daha kurtulduk.

xxcarsixx

Aktif Üye
Modeli

pazardan çekilme çok olmaz gibime geliyor. devlet teşvik veriyordu sanırım araba üreticileri devletimizde yatırım yapsınlar diye.en son vw yi türkiye pazarına sokmaya çalışmışlardı yapamadılar :D

gencdoblocu38

Yeni Üye
Şu zamanlarda sıfır araba almak çok mantıksız geliyor. 2006 da aldığımız doblomuzu o yılın hallerine göre gayet normal fiyatta idi.
Yıllar geçtikçe acayip şekilde vergiler artıyor bu durumda benim düşüncem sıfır almamak ikinci ele kaçmak olur, tabiki sıfır araç bambaşka ama parasıda bi hayli tuzlu oluyor (vergi saolsun). keşke ülkemizde kendi aracını üretsede vergiden azda olsa kıssa ama nerde o kalitede araba üretecek. Kötü beğenmediğimiz Hindistan Tata yapıyor uygun fiyatlara satıyor, bizim ülkemiz üretemiyor, yıllardır bu sorunun cevabını aradım bulamıyorum, ayrıca Kayseri'de serbest bölgede otomobil üretmek için fabrika açacaklar için vali ücretsiz arazi izni bile verdi. biraz konuyu farklılaştırdım ama düşüncelerimi yazdım beni maruz görmeyin teşekkürler :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kardeş iş vergide bitiyor.fabrika çıkış fiyatı 20 bin lira olan arabadan 22 bin lira vergi,harç,pul,bandrol,v.s alırsan bu fiyatlar çok normal.üreticinin suçu yok!

ekonomi iyi diyorlar.bu kadar vergiyi aldıktan sonra bırakta ekonomi iyi olsun!

Raptor Abi kesinlikle dediğin gibi üreticide suç yok ya şu bindiğimiz arabaşlar 10 20 binlik arabalar geri kalanı vergi bi arabanın fiyatından yarısından daha fazla vergi alıyorlar ama hala ekonomi kötü kendilerine göre iyi ama vatandasın ekonomisi kötü

dhn55

Daimi Üye
Adı
Duhan
Modeli
Renk
gümüş gri
bu zamanda sıfır araç almak hiç mantıklı değil

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi