ses

muhammed

Yeni Üye
slm arkdaşlar aranıza yeni yeni kadıldım büğün 1.9 doblomo yıkadım janatları felen güzelce sabunladım ve güzelce durladım araba 15 20 dk durduktan sonra geri vitese taktım ön sağ lasitkten sanırım sesi çıktı lastik yarım dür dönyo tık dio ve ses 15 dk sonra tekar baktğımda kesildi sizice su mu degimşitir baltalaraa vb lere not el ferini çekikiti morelim bozuldu ama ses gidice düslitim

WarDoomLe

Aktif Üye
Öncelikle Hoşgeldin aramıza pek bilgim yok ama aracı yıkadığında kum tanesi vb bişi girmiş olabilir tekerleğin arasına bendede olmuştu cıt cıt die ufak bi ses geliyodu bi süre sonra düzeldi seninde öyle bişi olas gerek

engin_64

Aktif Üye
arkadasım arabayı biraz yıkamadıgın zaman o diskler les gibi demir tozumu diyim artık bilmiyorum ama bi tortu olusuyor sonra yıkadıgında suyla simsiyah akar dikkat ettiysen tabi temizlenen balatada ya cıyk die bi ses gelir tekrardan toz tortu yapasıya kadar yada temizlerken bir toz kutlesi firen balatası ile diski arasına sıkısmıstır ondangelmis olabilir cok takma bak bende safeline aldım her seyi takıyodum kafaya az daha :) pisikolojik deli olacaktım ha birde dip not doblolarda direksiyonu tam hatırlamıyorum ama d2 lerde var bu tam sol yaparken tık die bir ses geliyor oda normal bisey tümünde var sen geri geri giderken tam sol yaparken geldiyseki ordanda gelmis olabilir yada sag tam hatırlamıyorum bende bi ara o sesi duydugumda cıldrmısdım ama bayideki diger 7 safeline deneyince ve hepsinde aynı ses gelince icim rahatlatı :) allah kaza vermesin doblona güzel arac bunlar.. fiyatına göre sınıfının mercedesi bence..

engin_64

Aktif Üye
bu arada bu konuyu tanısma bölümüne değilde keske mekanik bölümüne acsaydın burda sadece kendini tanıtabilirsin.. sonradan farkettim konunun nerde oldugunu

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
konu taşınmıştır..!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
muhammed tarafından yazılan metin:
slm arkdaşlar aranıza yeni yeni kadıldım büğün 1.9 doblomo yıkadım janatları felen güzelce sabunladım ve güzelce durladım araba 15 20 dk durduktan sonra geri vitese taktım ön sağ lasitkten sanırım sesi çıktı lastik yarım dür dönyo tık dio ve ses 15 dk sonra tekar baktğımda kesildi sizice su mu degimşitir baltalaraa vb lere not el ferini çekikiti morelim bozuldu ama ses gidice düslitim

sorununuz fren sistemiyle alakalı değildir.direksiyon tur hareketi sırasında ortaya çıkna bir ses sorunuz varsa bu durumda lastikler,ön takım ve direksiyon kutusunun kontrolü gerekir...

çıkan ses lastik dişleri arasına sıkışmış bir taş parçasının yere sürtünmesinden kaynaklanabileceği gibi,direksiyon kutusu yada ön takımdaki bir arızanında habercisi olabilir...

size tavsiyemiz aracın lifte yada kanala alınarak bir uzman tarafından alttan muayen edilmesidir!