Ses ve titreşim

Omer..

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Merhaba team doblo ailesi. 2013 d3 kasa 1.3 aracım var 4 mevsim tekerlek kullanıyorum bütün ağır bakımları 1000 km önce yaptım zincire kadar değişti araç şuan 152000 km de ama yol sesi titreşim90-100km hz/h 2000 devirden sonraki o kulak kanatan o motor sesi artık rahatsızlık vermeye başladı bende, uzun yolda çok yoruyor insanı araça kendim kapı ve motor kaputuna bitüself üzerine kendiliğinden yapışkanlı sünger uygulamayı düşünüyorum sizce bu sorunları ne kadar azalta bilirim daha önce yaptıran ne kadar verim almış bide yazılım attırmayı düşünüyorum en azından motor sesini daha da azaltmak amaçlı fikirleriniz önemli benim için. İyi günler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Lastiklerdende yapar. Yazılım gaza fazla gereksinimi azaltacağından artısı olur.ses izolasyonu fayda eder.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
izolasyon için kaputtan sonra davlumbazların izolasyonu kaliteli lastik seçimi ve motorun bulunduğu bölümün kabine bakan tarafına izolasyon bu işlemlerden sonra kapı cam fitillerini güçlendirme/yenileme araç taban izolasyonu vs vs anlayacağın epey zaman ve para harcaman gereken bir problem tabi bu listeyi tamamlarsan da hem ses hem ısı izolasyonu sağlamış olursun o zaman senin arabaya talip olurum ;);)

Omer..

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Kendim yapacağım izalasyonu malzemeler hazır istediğim ektiyi sağlayabilir miyim ondan emin değilim

Omer..

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık memuru
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Lastiklerdende yapar. Yazılım gaza fazla gereksinimi azaltacağından artısı olur.ses izolasyonu fayda eder.
Yazılım işini çok söyleyen oldu yaz bakımında yaptırıp bide öyle deneyecek artık teşekkürler

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Yazılım işini çok söyleyen oldu yaz bakımında yaptırıp bide öyle deneyecek artık teşekkürler
Yazda bizim buluşmalar başlamış olur inşaallah. Buluşmalarda ecufast 400 TL ye yaptı geçen sene normalde 500 grubumuza.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Kendim yapacağım izalasyonu malzemeler hazır istediğim ektiyi sağlayabilir miyim ondan emin değilim
İstediğin etkiyi bilmiyorum ama çok fark eder.