Ses Sisteminin Garantiyi Bozmaması İçin Ne Gerekli ?

AlankoliqLaz

Aktif Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Ben Aracıma Ses Sistemi Bağlatmayı Düşünüyorum (amfi, boofer vs.)
Bugünde Bu Konuyu FİAT'ın Satış Müdürüyle Görüştüm Ve Garantiyi Bozar Dedi
Garanti Bozulmıycak Şekilde Tesisatı Arabaya Bağlamak Mümkünmü Yoksa Garantinin Bitmesini Bekliycez :) :)

Şimdiden Yardımcı Olan Herkese Teşekkürler..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
garantiyi neden bozuyormuş bozmaz bence ama tabi yinede iyi biyere bağlatmak lazım

AlankoliqLaz

Aktif Üye
Tepki
0
İyi, Kötüyle Alakası Yok.. Teyip Desteklemezse Sigortaları, Beyini Falan Yakarsa Garantiye Girmiyomuş.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
eee tabi yakarsa garantiye girmez ama araba garanti dışı kalmaz

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ozaman iyi

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
vallahi tessisat bende düşünüyorum ama birazdaha zamanı var

AlankoliqLaz

Aktif Üye
Tepki
0
ben yavaştan yapıyorum arabayıda uygun fiyatada buldum bitane onu almayı düşünüyorum ama bu sorunla karşılaşınca napıcağımı bilemedim.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
2.448
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
aslında tesisati yetkili servise bağlatırsan garantiden olmazsın çünkü arabanın elektirik değerlerini ölçüp bağlantı yapıyolar ve araçın garanti bilgilerine sonradan eklenen parçaları yapılan işlemleri yazıyorlar sen gene bir daha konuş servisle

AlankoliqLaz

Aktif Üye
Tepki
0
şu okullar bi kapansın kafam rahatlasın servise gidip aracıyla değilde o işlerle uğraşanlarla bizzat görüşmek lazım.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
tesisat araca bağlanırken takılan amfilere bağlı olarak akü çıkışına ilave sigorta takıyolar. biz 0 km civic e taktırdık. garantiye de bi zararı olmadı. ama fiat ın şartnamesi nasıldır bilemem.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
serviste yaptırırsanız garanti dışı olmaz.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
2006 d1 dobloyu sıfır almıştık ona tesisat yaptırmıştık garantisinede bişey olmamıştı gerçi garantiden hiç bi arıza çıkartmammıştı

melrock

Saygın Üye
Doblo
Tepki
136
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
garantiyi bozan şey genelde araçta değişiklik yapılması değil, yapılan değişikliğin yetkili servisler harici dışarıda yapılması oluyor.
bunun en basit örneği, sorduğunuzda garantiyi bozar dedikleri birçok hizmeti yetkili servisler zaten resmi olarak veriyor. ama aynı işi siz dışarıda yaptırmaya kalkınca garanti bozulur diyorlar :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
çünkü servis iki katı fiyat alacak

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz

melrock

Saygın Üye
Doblo
Tepki
136
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
Alın size ibretlik bir Audi-Doğuş Oto hikayesi:

"2010 yılında Audi A3 sportback attraction + advance paket aracımı Doğuş Oto'dan aldım. Araç şu an 20 bin kmde 15 bin bakımı serviste yapıldı. Gel zaman git zaman cama navigasyon takmak istemediğimi, araçta bluetooth kolaylığını, evde Cd hazırlamanın sıkıntısını hissetmeye başladım. Birazda görüntü güzelleşsin diye teybi değiştirmeye karar verdim. Fiyatının yüksekliği, navigasyonun henüz çalışmaması ve bluetooth için ekstra masraf gerektiyor olmasına rağmen aracımda halen garanti kapsamında olduğundan orjinal Audi yi tercih ettim. Araştırdım ve Audi navigation plus (RNS-G LED ekran) almaya karar verdim. İşte sorunlar ve çözümler
1-Audi'ye sordum, ellerinde yok. Getirtir misiniz dedim? Cevap hayır oldu
Çözüm: Kendi imkanımla yurtdışı faturalı sıfır cihaz buldum.
2-Peki bu cihaz yetkili serviste takılır mı? Sonuçta aracın garantisi var ve bilip bilmeyeni aracın elektronik aksanına müdahale ettirmek istemiyorum.Audi Türkiye den mesaj attım ve yazışmalarım burada:
Audi Türkiye
Emre Bey merhaba. Doğus Otomotiv olarak, müşterilerimize sadece Audi orijinal parça ve aksesuar kullanmaları konusunda tavsiye verebiliyoruz. Orijinal olmayan parça ve aksesuarlar, Audi tarafından test edilmediği icin öneremiyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Emre Temur
Peki yurtdışından audi orjinal teybini doğuş oto aracılığı ile veya kendim yurtdışına çıktığımda alıp yetkili serviste garanti kapsamında taktıramıyor muyum?

26 MartAudi Türkiye
Doğuş Otomotiv olarak sadece Audi Yetkili Satıcıları’ndan satın alınan orijinal parça ve aksesuarlara 2 yıl parça ve işçilik garantisi veriyoruz. Parça dışarıdan geldiği zaman sadece işçilik garantisi veriyoruz. Teşekkürler.

Bana en yakın olan yetkili servisi aradım, önce takılır ama teybe bağlı elektronik aksamda arıza oluşursa garanti dışı kalır dendi. Orjinal teybin bozulma yapma ihtimali düşük riski göze alırım dedim. Bugün randevu tarihimi değiştirmek için tekrar aradığımda bir daha sorayım dedim, bu defer 2 hafta önce Doğuş Oto'nun kendilerine yazı gönderdiğini ve hiçbir şekilde servis dışından alınan parçaları orjinal Audi de olsa takamayacaklarını söyledi. Bunun üzerine başka bir şehirdeki Audi servisini aradım, onlar imzam karşılığında takabileceklerini söylediler. Tekrar red cevabı veren servisi arayıp durumu anlattığımda Audi Türkiye'ye tekrar mesaj atmamı ve Doğuş Oto kendilerine tak derse parçayı takabileceklerini söylediler.
En son Audi Türkiye'den mesaj gelmiş saat 19:00 da gördüm. Telefon numaramı yolladım yarın Doğuş Oto'dan bir yetkili beni arayacakmış.

Konuyu takip etmeyi düşünüyorum. Almanya audi'ye de bugün durumla ilgili mail attım, onlardan da cevap bekliyorum."

Devamı....

"Eveeet , nihayet bugün Doğuş Oto temsilcisi beni aradı. Orjinal Audi de olsa parça takılmasına Audi'nin (!) izin vermediğini; istersem takabileceklerini ama aracın garanti dışı kalacağını, ben başka yerde taktırırsam da yetkili servis gördüğünde garanti dışı olacağını söyledi. Dolayısı ile aracıma teyp taktırmaktan veya direksiyon değişiminden vazgeçtim. Ha tabi bir de bir sonraki aracımı Audi almaktan vazgeçtim."

Devamı...

"Navigasyonlu orjinal audi teybi almayı planladığım Metin Bey ile görüştüm. Kendisi Audi servislerinde bu teybin takılabildiğini ve daha önce takıldığını garantiyi bozmayacağını kendisinde de takılabildiğine dair belgeler olduğunu bana belirtti umuyorum ki kendisinin devreye girmesi ile bende RNS-G teybime kavuşabileceğim."

Devamı...

"Metin Beyin desteği sayesinde RNS-510 almış bulunuyorum. Şimdi kargoda bir aksilik olmazsa Doğuş Oto'nun onayı ile Cuma günü serviste takılacak Bu arada Audi Almanya'dan cevap geldi.
2400 TL satış fiyatı ama biraz pazarlık ve iyi niyetle + komşuluk kontenjanından hemşeri çıkınca indirimli aldım ama kendisinin satışlarını etkilememek için buradan yazmayı uygun görmüyorum. Tabi Doğuş Oto işçiliği var dah"

Devamı...

"Bugün sabahtan Antep'e gittim. Servisi bulmam 09:10'u buldu. Direksiyon için test sürüşü yapıldı herhangi bir sıkıntı yokmuş, içim rahatladı. Navigasyonlu teybim Aras Kargo şubesinde ben bekliyordu. Servis aracı ile gidip alındı. Yurtdışı faturası Doğuş Oto'ya faks çekildi. Servis çok ama çok kalabalıktı. Saat 11:35 de aracım servise ancak alındı. Saat 14:00 civarı navigasyon takılmış, kodu girilerek adaptasyonu yapılmış her şey çalışır haldeydi. Derken Doğuş Oto'dan servise telefon geldi. Cihazı yurtdışı yetkili servisten değil herhangi bir mağazadan alınmış olduğu bu nedenle faturayı geçerli görmediklerini takılmamasının söylendiği belirtildi. O kadar canım sıkıldı ki, cihazı tekrar söküp orjinali takılacaktı. Doğuş Oto'yu aradım. Mağduriyetimi belirttim, kabul etmediler. En sonunda "Benim cihazı alırken yurtdışı yetkili servis şartı aranacağını bilmediğimi güvenip aldığımı ve şu an zarara uğradığımı bu durumda beni yanıltanın Doğuş Oto olduğunu ve konuşmalarımızın kaydedildiğini, zararımın kendileri tarafından karşılanmasını istediğimi söyledim. Arkasından servise geç cevap verdiniz, servis taktı şimdi sökecek misiniz yani bu biraz abuk subuk bir iş olmuyor mu?" dediğimde yetkili biraz bekletip, tamam kalsın o zaman madem takıldı dedi. Sonuçta zar zor birada şansla Navigasyonlu Teybimi 85 TL ücret karşılığında yetkili serviste taktırabildi. Neşem yerine gelince krom egzos uçları da aldım taktırdım. Bu oyalanmalar üzerine en son da işim bitince bir saate yakın servis danışmanım ile muhabbet edince toplamda 8 saatim serviste geçti. Bolca çay, kahve içtim. Güzel bir yıkama ve oto kuaför hizmetleri de var. Meguiars ve wurth kullanıyorlarmış onları da inceledim. Süpriz bir gelişme daha oldu, aracıma s-line kumandalı yarım direksiyon takılabildiğini 3000 TL fiyatı olduğunu öğrendim. Yurtdışına gidip Audi yetkili servisinden adıma düzenlenmiş fatura ile serviste sorunsuz takılabileceğini de öğrendim. Eve geldiğimde canım çıkmıştı. Pek fotoğraf çekemedim. Sırada plakalık iptali ve bluetooth modülü takılması var"

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest