Doblo Ses sistemi

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Selamun aleykum
Doblo d3 aracima ses sitemi yapicamda
20cm 300watt midrande 2 adet
Dome twetter 2 adet
16 Cm midrange 300 watt 2 adet
Bas kullanmayacağım

Orijinal teyp desteklermi sıkıntı cikarmi bileniniz varmidir acaba??

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Teypler çok düşük güçlü amfisiz hiçbirşey yapamassın ön kapılar normalde 13 arkalar 10 ama kasnak ile ön 16 arka da biraz işlem ile 13 oluyor.

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Reis anfi koyucam tabikide 20 cm mid leri ve twetter ı pandizotla yapicam 16 cm leride on kapilara yerlestiricem
Simdi ben anfi taksam bunlari bu teyp kaldirirmi orda takildim suanda tesekkurler

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Su ustteki resimdeki gibi yapicam

Dosyalar

• Screenshot_20201117-233411_Google.jpg
    Screenshot_20201117-233411_Google.jpg
    186,2 KB · Okunma: 55

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Orjinal teyp ise çevirici deck ile yapılır teyp'e bi sıkıntı olmaz

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Eyvallah cok teskkur ederim

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Bende 2400 watt bass, 4x 500 watt midrange, 2x 500watt dome tweeter, 3000 watt anfi var arada dönüştürücü var. Araç D3 kasa, teypte herhangi bir sorun yok ama ayarı düzgün yapılması lazım. Tüm çıkışları anfiden alın herhangi bir ses bozulması zaten olmayacak.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bende 2000 tl ye kadar ses sistemi arıyorum

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Pandizot istemiyyorsan on kapilara 16cm midrange arkadakilere ise 13 cm midrange koyabilirsin birde anfi baglattinmi tamam olur 2000 tl ye hallede bilirsin forx saundmax ve mobass markalarini oneririm reiss in fiyatlari az daha yuksek olabiliyor birde baglatirken alt yapinin kablolarini kaliteli cektirmeni oneririm bir tesisatta en onemli seylerde biri altyapidir tesekkurler

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Pandizot istemiyyorsan on kapilara 16cm midrange arkadakilere ise 13 cm midrange koyabilirsin birde anfi baglattinmi tamam olur 2000 tl ye hallede bilirsin forx saundmax ve mobass markalarini oneririm reiss in fiyatlari az daha yuksek olabiliyor birde baglatirken alt yapinin kablolarini kaliteli cektirmeni oneririm bir tesisatta en onemli seylerde biri altyapidir tesekkurler
Yetermi yetmezmi diye şüpe içerisindeyim subwoofer koymaya gerek varmı öne 1 takım arkaya 1 takım yetermi diye düşünce içerisindeyim

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Yetermi yetmezmi diye şüpe içerisindeyim subwoofer koymaya gerek varmı öne 1 takım arkaya 1 takım yetermi diye düşünce içerisindeyim

Emin ol orjinalinda daha iyi ses verir ben 20 cm ve 16 cm koyicam ama ona iyi bir anfi baglarsan tam ses alirsin anfiyi ses sistemi yapan yerlere sorabilirsin midrange ler orta ve ust sesleri verir bass alt ses oldugu icin bass vermez azda olsa bas tamamliyor aslinda islersen ufak basslar 20cmlik fazla yerde kaplamiyor onu takabilirsin

Istersen yutubede videolar var paylasilmis 1 takim kolondan sukadar ses diye onlari izleyip fikir alabilirsin tesekkurler

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Bende 2000 tl ye kadar ses sistemi arıyorum

Soundmax MX6 16 CM
Soundmax EG5 13 CM
Soundmax SX-2500
Ortalama Hepsi 300 küsürlü fiyatta, 1000 lira diyelim
Arkaya bass 500 TL civarı
Kablo - tweeter - kasnak - işçilik derken 2 bine bu şekilde bir ses sistemi dizilebilir. Orta düzey bir ses sistemin olur.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Soundmax MX6 16 CM
Soundmax EG5 13 CM
Soundmax SX-2500
Ortalama Hepsi 300 küsürlü fiyatta, 1000 lira diyelim
Arkaya bass 500 TL civarı
Kablo - tweeter - kasnak - işçilik derken 2 bine bu şekilde bir ses sistemi dizilebilir. Orta düzey bir ses sistemin olur.
Ses yükseklik seviyesinden ve ses kalitesinden memnunmusunuz ? Ben reis m6yx almayı düşünüyordum 2 takım

Enes_trkylmz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Enes Türkyılmaz
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Ses yükseklik seviyesinden ve ses kalitesinden memnunmusunuz ? Ben reis m6yx almayı düşünüyordum 2 takım

Reiss yerine mobass ve forx kullanman daha mantikli olur fiyat performans acisindan

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah

Benim sistem daha farklı fakat önceden sahip olduğum 2 araçta ve çevremdeki arkadaşların aracına aynısını yaptık, F/P olarak Soundmax'ten çok memnun kaldık.

Orjinal teypte 30 seviyelerinde yeri göğü inletiyor bass ve tizleri tam duyuyorsun eğer araçta yüksek sesle müzik dinlemeye alışkın olmayan birisi varsa 20 den sonrası rahatsız ediyor :))

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Benim sistem daha farklı fakat önceden sahip olduğum 2 araçta ve çevremdeki arkadaşların aracına aynısını yaptık, F/P olarak Soundmax'ten çok memnun kaldık.

Orjinal teypte 30 seviyelerinde yeri göğü inletiyor bass ve tizleri tam duyuyorsun eğer araçta yüksek sesle müzik dinlemeye alışkın olmayan birisi varsa 20 den sonrası rahatsız ediyor :))
Benim şu an kafamdaki düşüncem karşılaştırmam soundmax mx6 16cm vs reis m6yx 16 cm aralarında iyi bi fiyat farkı var ama ikiside aynı üretim gibi duruyor ses kalitesi ve ses yüksekliği hangisinde daha iyi aradaki fark ile reiss m6yx'e değermi ?

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Benim şu an kafamdaki düşüncem karşılaştırmam soundmax mx6 16cm vs reis m6yx 16 cm aralarında iyi bi fiyat farkı var ama ikiside aynı üretim gibi duruyor ses kalitesi ve ses yüksekliği hangisinde daha iyi aradaki fark ile reiss m6yx'e değermi ?

Reiss ile arasında 20rms farkı var fakat hem fiyat farkına değmez hemde ön arka farklı olursa akustiği bozarsın. Bence tek markanın benzer serilerini kullanman daha iyi olur, önler arkadan iyi çalarsa içerde oluşan ses rahatsız edebilir. Benim önlerde 600w 300 rms varken arkalarda 250w 100 rms vardı arka mid sesi ve akustiği bozduğu için mecbur öndekine ayak uydurabilecek başka midrange takımı almak zorunda kaldım.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli