Ses geliyor!!!

Crazy sinoplu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
mistik gri
Selamun aleyküm arkadaşlar 2008 doblo aracım araç kalkış esnasında direksiyonu sağ veya sol tarafa çevirdiğim de kut diye bir ses geliyor amortisör takozlarını değiştirdim fakat ses kesilmedi araç hafif kasıntıya geldiğinde yani kaldırıma park edildiğinde yada rampaları yerlerde yapıyor sadece 1 kere yapıyor o sesi bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun 2 3 senedir böyle kullanıyorum

mehmet zeki

Aktif Üye
Doblo
Adı
mehmet zeki sakal
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
cöl grı
Aynı ses bendede var sol taraf genelde rampa aşağı yapiyor.yarin serviste şanzıman takozu değişecek ,bakalım ondanmi yapıyor,bilgi veririm

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Selamun aleyküm arkadaşlar 2008 doblo aracım araç kalkış esnasında direksiyonu sağ veya sol tarafa çevirdiğim de kut diye bir ses geliyor amortisör takozlarını değiştirdim fakat ses kesilmedi araç hafif kasıntıya geldiğinde yani kaldırıma park edildiğinde yada rampaları yerlerde yapıyor sadece 1 kere yapıyor o sesi bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun 2 3 senedir böyle kullanıyorum
Benimde ön takımlardan çok ses geliyordu salıncakları,şanzıman takozu,burçları değiştiler seslerin çoğu gitti ama yine bir ses geliyordu.Tekrardan ustaya götürdüm viraj demiri(z rotu) değişti düzeldi.Direksiyonu çevirdiğinizde yapıyor direksiyon kutusuda olabilir z rotuda aynı yerde çalışıyor oda olabilir.Kısaca alt takımdan birbirine benzer çok ses gelir ve her birinin kontrol edilmesi gerekir bir burç aşındığında hemen ses yapmaya başlar.Sizdeki ses kalın galiba bunun üzerine usta direkt amortisör takozuna atlamış uzun süredir araç bende orjinal amortisör takozu ve helezonlar orjinal bizim kasalar kolay bozmaz bu parçayı.

Crazy sinoplu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
mistik gri
Sanki bişey bir yerden kurtuluyormuş gibi ses geliyor demir demire mi vuruyor desem anlamadım ki usta ya götürdüm parça deneyerek bakmamız lazım dedi varsa Anadolu yakasında iyi bir usta ona götürebilirim

Crazy sinoplu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
mistik gri
Ben aracı kaldırıma vurmuştum sol tarafı salıncak ile denge kolunun ucundaki parçayı değiştirmiştik salıncağı o zaman durumum yok diye yan sanayi taktırmıştım ondan yapabilirmi yada aks bilyasından olabilirmi

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Denge kolu viraj demiri denilen parça ona baktırabilirsiniz.Salıncağın yan sanayi olması taktıralı bayağı bir zaman olduysa salıncağın üzerindeki lastik burçları ve rot ayağını kontrol ettirin o burçlarda az boşluk olsun arabanın altında sanki çekiçle çalışıyorlar.

Crazy sinoplu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
mistik gri
5 6 sene olmuştur taktıralı en son ustaya götürdüğümde salıncakta sorun yok dedi ama dediğim gibi sesi sadece bir kere yapıyor

ÜMİT DEMİR

Azimli Üye
Doblo
Adı
UMUT DEMİR
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Muhasebeci
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Crono GRİ
Ustam Aynı sıkıntı benimde başıma geldi Direksiyonu çevirip kalkışta küt ediyordu Hiç Uğraşma Direk PORYA YATAĞINI DEĞİŞTİR. ben bu şekilde kurtuldum. Viraja giriyordum küt ediyor aracla manevra yapıyorum küt ediyordu bu şekilde çözdüm

Crazy sinoplu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
mistik gri
Porya yatağı dediğin teker bilyası nın olduğu yer dimi ben o bilyayı değiştirmiştim acaba düzgün çakamadılar ondan mı oldu

Eren tic

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
Toptanci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Metalik gri
Aks kafasının dişlilerinden de yapabilir.
Birde direksiyonda istemsiz bir şekilde sağa veya sola atma varsa amantisor. Bilyelerinden de olabilir

ÜMİT DEMİR

Azimli Üye
Doblo
Adı
UMUT DEMİR
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Muhasebeci
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Crono GRİ
Porya yatağı dediğin teker bilyası nın olduğu yer dimi ben o bilyayı değiştirmiştim acaba düzgün çakamadılar ondan mı oldu
kusura bakmayın biraz geç girdim foruma porya bilyasını içindeki yatak tornacı anlar sadece

mehmet zeki

Aktif Üye
Doblo
Adı
mehmet zeki sakal
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor