Sert Kasise Girdim

engin_64

Aktif Üye
Merhaba Arkadaslar 2011 doblo 1.3 safaline aracım var daha 600 km de simdi söyle bi soru sorucam ya bu gun biraz önce bizim yaslı bi dede var ver bakim arabayı dedi verdik kasisli yollarda takır tukut hızlı hızlı gecti ya ben hayatta böyle kullanmadım daha arabayı cok hor kullandı icime süphe düstü böyle yollarda hızlı kasislere yani cukurlara girmek araca zarar verirmi ? rot dur balansdır falan birde vites gecislerinde falan sert sert gecirdi sinir oldum biseyde diyemedim adama ama icimede bi kurt dusdu 600 km deki aracda bi sıkıntı olurmuki böyle seyler sonra aracı aldım biraz yürüdüm söyle sanki sağa doğru cekiyomus gibi geldi yada yol eğiminden kaynaklandı ama ben aracın öyle kullanıldıgını gördüm ya artık kendimde icimdeydim ondan sorun yapıyorum ama bi 300 mt falan hızlı hızlı derin lakalardan gectik :( off yaaa sinirim acayip bozuk normalde 1 paket sigara 3 gün gider neredeyse paketi bidircem hala sinirim gecmedi...

cnkshn

Saygın Üye
sizin kullandığınız aracın kasasını yani d2 dediğimiz modeli 4 sene kullandım. ön takımına anahtar değmedi. 2 kerede laf olsun diye rot ayarı yaptırmışımdır.

psikolojik olarak size öyle geliyordur :) kafanıza takmayın. yoldaki eğimden sağa sola çekme yapmıştır aracınız.

dedenin yaptıklarının elbette zararı yok denilemez ama 1-2 kere siz bile istemeden çukura düşersiniz. onun için sorun yaratmaz.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
engin_64 tarafından yazılan metin:
Merhaba Arkadaslar 2011 doblo 1.3 safaline aracım var daha 600 km de simdi söyle bi soru sorucam ya bu gun biraz önce bizim yaslı bi dede var ver bakim arabayı dedi verdik kasisli yollarda takır tukut hızlı hızlı gecti ya ben hayatta böyle kullanmadım daha arabayı cok hor kullandı icime süphe düstü böyle yollarda hızlı kasislere yani cukurlara girmek araca zarar verirmi ? rot dur balansdır falan birde vites gecislerinde falan sert sert gecirdi sinir oldum biseyde diyemedim adama ama icimede bi kurt dusdu 600 km deki aracda bi sıkıntı olurmuki böyle seyler sonra aracı aldım biraz yürüdüm söyle sanki sağa doğru cekiyomus gibi geldi yada yol eğiminden kaynaklandı ama ben aracın öyle kullanıldıgını gördüm ya artık kendimde icimdeydim ondan sorun yapıyorum ama bi 300 mt falan hızlı hızlı derin lakalardan gectik :( off yaaa sinirim acayip bozuk normalde 1 paket sigara 3 gün gider neredeyse paketi bidircem hala sinirim gecmedi...
Sevgili kardeşim tabiiki aracı sert kasislerden geçirmek çukurlara düşürmek hor kullanmak zarar verir ...Ama aracının 600 km de olduğunu yazmışsın.........sanmıyorum yeni araç birşey olsun.....Ama birşey olmuyacak anlamına gelmez.....Ama benim şahsi kanaatim sen fazla vehim yapıyorsun ...kafana fazla takıldıysa götür bir servis baksın kardeşimn...............

engin_64

Aktif Üye
ya sorma kardesim ya bende farkındayımda cok düşkünüm arabama ondan oluyor birazda isallah bisey yoktur ama icimi ferahlattınız yaa sağolun valla ;)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
ya sorma kardesim ya bende farkındayımda cok düşkünüm arabama ondan oluyor birazda isallah bisey yoktur ama icimi ferahlattınız yaa sağolun valla ;)
,
Rica ederim kardeşim.....................

SerCan

Saygın Üye

Hocam kasma kendini gereksiz yere olur böyle şeyler o kadar zayıf görme aracını tas gibi araba ya Türkiyede istesende düz yol yok zaten emin sorun cıkmaz arkadasların dediği gibi yeri gelceksin sende girmek zorunda kalacaksın öyle yere içini rahat tut altındaki hemen dagılacak bir makina deil .)

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
cnkshn tarafından yazılan metin:
sizin kullandığınız aracın kasasını yani d2 dediğimiz modeli 4 sene kullandım. ön takımına anahtar değmedi. 2 kerede laf olsun diye rot ayarı yaptırmışımdır.

psikolojik olarak size öyle geliyordur :) kafanıza takmayın. yoldaki eğimden sağa sola çekme yapmıştır aracınız.

dedenin yaptıklarının elbette zararı yok denilemez ama 1-2 kere siz bile istemeden çukura düşersiniz. onun için sorun yaratmaz.

Aynen Katılıyorum

Hatta sen bile istemeden o şekilde hor kullabilirsin acil bi işin olur

ben bi kere saç jantlar var ken çukurlu yolda bi gidişim var var dığım yerde indiğimde fark ettim jant ı yamultmuşum ...

1 kaç kereden bir şey olmaz...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Yapmayın arkadaşlar adamı gazlamayın elbette o kadardan birşey olmaz ama ne gerek var........Babam derdi ki......Sen arabana bakarsan ...araba sana bakar.....Çok mecbur kalmadıkça aracı üzmenin anlamı yok......Bence oda bir evlat.....

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bakiergul tarafından yazılan metin:
Yapmayın arkadaşlar adamı gazlamayın elbette o kadardan birşey olmaz ama ne gerek var........Babam derdi ki......Sen arabana bakarsan ...araba sana bakar.....Çok mecbur kalmadıkça aracı üzmenin anlamı yok......Bence oda bir evlat.....
*clap**clap* *tup*

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri

Abi orası öle sende haklısın ama bide şöle bi durum var

her birimiz babalarımızın ters bi tarafına denk gelip şamarının tadına bakmışızdır yada azar işitmişiz söylediği sözler de hem bizim sonra dan onun içine oturmuştur

ben eşkele gidiyordum babaannem rahatsızlanmış trafiğe takılmıyım die de köy yollarından gideyim dedim kamyonlar da yolun azına sıçmış

yada ailevi sorunlar olduğunda basıp gittiğimi manitala kavga ettiğimiz zamanlar ne tümsek ne çukur tanıdımadığımı çok iyi biliyorum ...

Ama Maşşallah aracın hiç bir sorunu yok her gün acil bi durumumuz yada ailevi sorunumuz olmuyor veya manitala kavga etmiyoruz ayda yılda bir anca

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
ToeXicT tarafından yazılan metin:

Abi orası öle sende haklısın ama bide şöle bi durum var

her birimiz babalarımızın ters bi tarafına denk gelip şamarının tadına bakmışızdır yada azar işitmişiz söylediği sözler de hem bizim sonra dan onun içine oturmuştur

ben eşkele gidiyordum babaannem rahatsızlanmış trafiğe takılmıyım die de köy yollarından gideyim dedim kamyonlar da yolun azına sıçmış

yada ailevi sorunlar olduğunda basıp gittiğimi manitala kavga ettiğimiz zamanlar ne tümsek ne çukur tanıdımadığımı çok iyi biliyorum ...

Ama Maşşallah aracın hiç bir sorunu yok her gün acil bi durumumuz yada ailevi sorunumuz olmuyor veya manitala kavga etmiyoruz ayda yılda bir anca
Canım bende sana hergün öyle gidiyorsun demedim ki.......İstisnalar kaideyi bozmaz......o olaylar istisna.............

geremy

Onursal Kurucu
geçmiş olsun.yolda gezme yoksa dalma falan yapmıyorsa bir şey yokdur. merak etmeyin.

Akineton

Azimli Üye
Engin Hayırlı olsun aracın. lastik havalarını kontrol ettin mi?
yeni araçlara aşırı yüksek hava basarlar (benimkinde 60-65 vardı) kontrol edip normal sınırlara indirmen hayati önem taşır, ihmal etme.

engin_64

Aktif Üye
valla su an lastikler 185/15/r15 galiba hatırladıgım kadarıyla lastik havaları önler 33 basdım arkalar 34 normalmi ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
normal değil.önler 33 arkalar 39 olmalı.

ayrıca lastik ebatlarını değiştirme.çok pişman olursun.

Dark Knight

Fenomen Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
normal değil.önler 33 arkalar 39 olmalı.

ayrıca lastik ebatlarını değiştirme.çok pişman olursun.

Benim kitapçıkta yanlış anımsamıyorsam önler 32 arkalar 38 yazıyor.