Satılık Lastik Pirelli

power64

Daimi Üye
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
power64 tarafından yazılan metin:
lastik cant işinden pek anlamam bi arkadaş lastikler cok ince biraz daha kalın bi lastik takarsan süspansiyonun daha yumuşak olur demişti peki önere bileceginiz bi lastik ebatı varmı bide lastikleri değiştirince aracın garantisine etki edermi saygılar.

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=119 lütfen mesajları inceleyiniz.

eyvallah gardes

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
power64 tarafından yazılan metin:
selam arkadaslar bu lastik işine aklım yatmadı sizlere bi danışayım dedim lastikleri değiştirmek için lastikçiye gittim adam bana bu cantlara göre lastik bulamasın dedi cantları da değiştirmem gerekiyormuş varmı böyle birşey

Ben lastikleri satıp Lassa Phenoma 205/55 r16 94W almaya karar verdim.
Jantlara uyumlu,çevresi %1 daha küçük, bu göz ardı edilebilir.

Tam lastik ölçüsü 215/55 r16 ister , bunun için 6.5" jant ister d3'ün orjinal jantı 6"dir.

Şu an lastik değişimi yapanları hemen hemen tamamı 205/55 r16 lastik kullanır.
Phenoma hem fren , hem yol tutuş hem de yük endeksi olarak isteklerimize en uygun lastiklerdendir.

http://www.lassa.com.tr/lastikler/lastik-02-01-0-0-MY9-PHENOMA

TUV Testlerini sonucu
http://www.lassa.com/ru/pdf/phenoma_flyer.pdf

Dark Knight

Fenomen Üye
anka2556 tarafından yazılan metin:

Tam lastik ölçüsü 215/55 r16 ister , bunun için 6.5" jant ister d3'ün orjinal jantı 6"dir.

Phenoma hem fren , hem yol tutuş hem de yük endeksi olarak isteklerimize en uygun lastiklerdendir.

TUV Testlerini sonucu

Sevgili kardeşim daha önceki mesajımda da belirtmiştim. W serisi lastikler hız serisi lastiklerdir ve doblo tarzı araçlar için uygun değildir. Lassa'nın sitesinden lastik secici kısmını kullanırsanız bunu siz de göreceksiniz.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri

TUV Testlerini sonucu

Sevgili kardeşim daha önceki mesajımda da belirtmiştim. W serisi lastikler hız serisi lastiklerdir ve doblo tarzı araçlar için uygun değildir. Lassa'nın sitesinden lastik secici kısmını kullanırsanız bunu siz de göreceksiniz.

Hususi kullanan biriyim, bagajımda 1 ton yük taşımıyacağım ki öyle bile olsa lastiğin yük endeksi oldukça yukarıda.

Frenleme ve yol tutuş için bu lastiği seçtim, malum chronolar çok sert, yolda durmuyorlar, yolu tutmuyorlar, üstünde yuvarlanıp gidiyorlar.

W serisi uygun değil diyorunuz ama sebebini açıklamıyorsunuz, yanakları sert ama chronoden de mı sert?

Dark Knight

Fenomen Üye

Hususi kullanan biriyim, bagajımda 1 ton yük taşımıyacağım ki öyle bile olsa lastiğin yük endeksi oldukça yukarıda.

Frenleme ve yol tutuş için bu lastiği seçtim, malum chronolar çok sert, yolda durmuyorlar, yolu tutmuyorlar, üstünde yuvarlanıp gidiyorlar.

W serisi uygun değil diyorunuz ama sebebini açıklamıyorsunuz, yanakları sert ama chronoden de mı sert?

Bunu önceki mesajlarda yazmıştım okumamışsınız demek ki. Siz memnunsanız sorun yok.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri

Bunu önceki mesajlarda yazmıştım okumamışsınız demek ki. Siz memnunsanız sorun yok.

Ben lastikleri satınca değiştirebileceğim, daha taktıramadım.

Siz uygun değil diyorsunuz, ama sebebini açıklamıyorsunuz, onu soruyorum.

Lastiği taktıramadığımdan , lastik hakkında da çok yorum yapamıyorum.

Dark Knight

Fenomen Üye

Sevgili kardeşim ben illa taktırmayın demiyorum, daha önce de bunu takacağınızı belirttiğinizde size gerekçelerini açıklamıştım çok net hatırlıyorum. Karar yine de sizindir.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri

Sevgili kardeşim ben illa taktırmayın demiyorum, daha önce de bunu takacağınızı belirttiğinizde size gerekçelerini açıklamıştım çok net hatırlıyorum. Karar yine de sizindir.

Ses konusunda , haklısınız yüksek performans lastiği seslidir, ama pirelli ile de cam açık gidemiyorum, pirellinin yol sesi inanılmaz, bu konuda belki daha az sesli bile olabilir bu lastik.

Yanak sertliği de aynı durumda, C sınıfı 99 yük endeksli bi lastik, kağnı tekeri gibi , ezdiğim her karıncanın çetelesini tutturuyor bana yol konforunda , phenoma ya yaklaşamaz bile chrono.

Ben şimidye kadar 2 yaptım, ilkinde lastiklerim iyi olmasa ön tarafı patlatmıştım en az yaralamalıyle kurtulurdum.

Bu yüzden güvenli adına, dobloya en uygun bulduğum lastik phenomadır, ekonomik olarak külfetli olabilir, güvenlik olarak artısı bunu kabullenmemi sağlıyor.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Güncel.....................................................................

2011 doblo d3 kasadan çıkma Pirelli Chrono 195/60 R16 C 99T lastiklerimi satmak istiyorum.
Sıfırı 290 lira.

8000 km de daha,
tekli satabilirim.

Dişleri çok iyi durumda.
Aşırı sert fren, ve ani kalkışlara girişilmemiştir.

kocaeli / İzmit

Cep:532 457 62 99

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Güncel.....................................................................

2011 doblo d3 kasadan çıkma Pirelli Chrono 195/60 R16 C 99T lastiklerimi satmak istiyorum.
Sıfırı 290 lira.

8000 km de daha,
tekli satabilirim.

Dişleri çok iyi durumda.
Aşırı sert fren, ve ani kalkışlara girişilmemiştir.

kocaeli / İzmit

Cep:532 457 62 99