sarsıntıda teyp kapanması.

prisonerman

Aktif Üye
geçenlerde babamın bir çukura 60-70 km hızla girdiğini kendisinden öğrendim ki ben bu konuda oldukça titiz biriyimdir...teyp o sırada açıkken sarsılmadan dolayı sanırım gitmiş ve geri gelmiş ses...

burda teknik bir yorumla beraber aslında kullanım tecrübeleri olan ve buna benzer olay yaşamış veya tanık olmuş forumdaşlarımın bana iç rahatlatıcı birşeyler söylemesinin :) yanında gerçek anlamda bir sıkıntı olur mu? olmaz mı? diye yorumlarını bekliyorum....

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
konu amortisör mü teyp mi?

prisonerman

Aktif Üye
runbelx tarafından yazılan metin:
her ikiside arabama bir şey olmuşmudur o çukura girince bu soru 1
sizinde çukura girince teyb kapanıyor mu bu da soru 2
yanlışsam düzelt kardeşim

runbelx hocam öncelikle benim sormak istediğim tabi ki amortisör konusu...çünkü teyp ciddi sıkıntı değil.

prisonerman

Aktif Üye
tamam kardeşim doğruyu öğrenelim ona göre haraket edelim

ne diyorsun hocam?...sıkıntı büyük müdür? doblonun amortisör sisteminin sağlam olduğunu biliyorum...ayrıca benim aracım doblo combi active 2008...bunu söylüyorum acaba modeller arası herhangi bir amortisör sistem farklılığı var mı? bilmiyorum malesef.

prisonerman

Aktif Üye
brian tarafından yazılan metin:
en üst modellerde geliştirilmiş süspansiyon var (premio ve vip) gerisi aynı diye biliyorum

hocam bu konuda haklı olabilirsin ama ben amortisörün süspansiyonel konformetresinden ziyade az önce model vermemdeki amaç...doblo combilerin fabrika çıkışı cargo görünümlü bir görüntüye ve aksama sahip olmasından dolayı amortisörün dayanıklılık kısmınında acaba benzerlik göstermesi durumu söz konusumudur diye yazmıştım.

prisonerman

Aktif Üye
ya tek seferde bir şey olacağını zannetmiyorum benimde başıma gelmişti gittim usyata attım bir paket sigara baktı kontrol etti bir şey yok dedi

kaç km hızla girdiğini hatırlıyor musun? peki

kokplot

Onursal Üye
süspansiyonları ve amaörtisörleri D3 lerin oldukça dayanıklı. yarım teker boyu çukura çok süratle sol iki teker ile düşmeme rağmen ne teker nede süspansiyon sisteminde bişi olmadı. hatta sarsıntıdan arabanın kapıları bile açılmaya yüz tutup araç içi ışıklar bile yandı. ama tık yok. maşallah..

prisonerman

Aktif Üye
kokplot tarafından yazılan metin:
süspansiyonları ve amaörtisörleri D3 lerin oldukça dayanıklı. yarım teker boyu çukura çok süratle sol iki teker ile düşmeme rağmen ne teker nede süspansiyon sisteminde bişi olmadı. hatta sarsıntıdan arabanın kapıları bile açılmaya yüz tutup araç içi ışıklar bile yandı. ama tık yok. maşallah..

oldukça dayanıklıymış...aman hocam sen yinede aynı yoldan geçerken daha dikkatli geç :)...burdan yola çıkarak D2 olan aracımın amortisörlerinin çokta önemli bir olaya maruz kalmadığını anlıyorum...sizce doğru bir çıkarım mı?...yoksa kendimimi kandırıyorum :(

geremy

Onursal Kurucu
düz bir yolda kendin test edecen
ses sağa sola çekme falan varmı diye.
eğer yürüyen aksamda arıza varsa hissedersin.

prisonerman

Aktif Üye
geremy tarafından yazılan metin:
düz bir yolda kendin test edecen
ses sağa sola çekme falan varmı diye.
eğer yürüyen aksamda arıza varsa hissedersin.

sonradan ben bindiğimde düz yolda herhangi bir sorun var mı? diye tıpkı bir annenin bebeğinin sesini dinlemesi gibi dikkatlice dinledim ses yoktu...yoldan kayma veya benzeri birşeyde yoktu..çok şükür.

geremy

Onursal Kurucu
o zaman inşallah sorun yokdur.emin olamıyorsan git bir ön düzenciye kontrol ettir.
dobloların ön düzeninde kronik bir sorun duymadım.problem yok diye biliyorum.