sanzimandan bilya ses yapmaya baslayinca

ilhan45

Yeni Üye
Tepki
0
Arkadaşlar mrb. Öncelikle konuyu nereye acacagima karar veremedim yanlis yer deyse kusura bakmayin . benim sorunum 2005 model Doblo 1.9 jtd premio arabam gecen yil sanzimandan bilya ses yapmaya baslayinca değiştirmeye karar verdim servis çok maliyetli olduğundan ve bana çok uzak olduğundan normal bi serviste baski balata takimini degistirdik ses sorunu ortadan kalkti fakat Doblo kullanicilari bilir bu arabalarda ayagi gazdan çeksen bile araç motor devrini düşürmemek için kendi gaza yüklenir gibi yapar yada şöyle bi ornek vereyim eskiden aranan yuksek bir rampa tirmanisi sirasinda ben gaza basma yi biraksam bile araç motoru durdurmamak için kendi yüklenir kendi kendine cikardi. Su anda bu özellik araca yok calismiyor tamircilerin çoğunda bu arizadan bi haber anlayamadilar .Servise gitsem hallolu sorun biliyorum ama beni de hallederler ora si kesin :) sizin fikirlerinizi bekliyorum sayğilar.

htezyal

Aktif Üye
Tepki
2
bu arıza debrijaj pedalı üzerindeki müşürün basılı kalmasından yapar bende karşılaştım kedim hallettim müşüğrü yerinden söküp haraketli ucu dışarıdoğru çekip düzeltebilirsiniz bu arızayı servisten ayrılıp işyeri açmış ustama ben öğrettim heyret etti

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Araba düzdede kendi gitmiyor mu?

ilhan45

Yeni Üye
Tepki
0
Gitmesine gidiyor fakat ses yapiyo motor zorlaniyor gibi. Sanki bana bide rolanti de dusuk gibi geliyo

ilhan45

Yeni Üye
Tepki
0
Htezyal kardesimin Bahsettigi yeri daha once bilgisayarda hata olarak gorduk fakat duzeltmemize ragmen degisiklik olmadi bu sorun pompadan kaynakli bi sorun olma ihtimali varmi ?

htezyal

Aktif Üye
Tepki
2
debriyaj kısmında işlem yapılırken ne yapıyorlarsa müşürü sıkıştırıp öyle kalıyor debriyaj balatası ve2 sefer üst merkez onarımında aynı oldu.hiç uğraşmayın müşürü söküp ölçü aletiyle kontrol edin veya ettirin

ilhan45

Yeni Üye
Tepki
0
Debriyaj pedalindaki musurdan mi bahsediyorsunuz ? Oysa eger ben kendim bu gun onu soktum hatta parcalayip temizledim sonuc degismedi acaba o musurun diger ucu ariza yaparmi ki?

ilhan45

Yeni Üye
Tepki
0
Walla arkadaslar ekmegini helal yoldan anlinin teriyle kazanan tamircilere bir sey diyemem ama 5 tamirciye gosterdim bu sorunu 5 ide farkli ariza dedi yani makasa katacaklardi beni bilmiyirum ya duzgun durust usta bulmak bu kadarmi zor.

redline59

Yeni Üye
Tepki
6
Otomatik devir tamamlama sorun cikarmissa diger bikac sorunuda tetiklemis olabilir arkadasim...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bence sorunun pompa ile alakası yoktur aracınızın devir sensörü kontrol edildi mi ?

bence arabayi cihaza bağlatın sensörel bi arıza var ise çıkar zaten