Şanzıman degistim 1 ve 2. Vites yine sert

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Merhaba arkadaslar. Birkac hafta once konu acmistim 1 ve 2. vitesler cok sert geciyor diye . Baski balata degistim duzelmedi . Şanzimanda biraz ugultu da vardi servise goturdum kullandi baktilar . Sanzimanin acilmasi gerek dediler ama onarim pahali olur dediler cikma sanziman tavsiye ederiz bu durumda dediler . Tamam dedim cikma sanzimam aldim 2013 model 55 binde bir doblodan cikma . Sanziman takildi ugultu yoktur tamam lakin 1 ve 2 yine sert eskisi gibi olmasada hala baya sert . Ama motor isininca baya rahatliyor vitesler . Bakin dedim sorun devam ediyor servisteki usta abi bunlarda birinci vites boyle dedi .Tamam ama ikinci de sert halatlarda sikinti olmasin dedim yok dediler . Aracimi seviyorum ama bu is cok canimi sıktı. Bu isin cozumunu bilen varsa Allah askina yardimci olsun . Sizlerde de boyle mi ? Aracim 2010 model 1.6 102 binde .

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Sizin dediğiniz gibi olabilir. Başka niye olsun o zaman onu desinler. Ben 100.000 de sattım hiç sıkıntı yoktu daha 2011 model.

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Sizin dediğiniz gibi olabilir. Başka niye olsun o zaman onu desinler. Ben 100.000 de sattım hiç sıkıntı yoktu daha 2011 model.
Vallahi hocam anlamadim bu isi var bu isin bir sebebi elbet ya halatlar sikintili ya baska birsey . Servis birsey bulamiyor veya bilemiyorlar . Bir cozum sunmuyorlar catlayacam artik.

Tsailor

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aytaç akyel
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Benimde 1. Vitese sert geçiyordu baskı balata değişirken vites halatlarını yağladı baya faydası oldu olmazsa vites halatını değiştireceğiz demişti

muratcetinn

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Serbest meslek
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Bej
Abim nasıl oluyosa bazı araclarda var bazılarında yok çevremde benimki hariç 3 tane daha 1.6 var sadece 1 tanesinde sıkıntı yok diğer üçüde aynı 1le 2 kemikli geçiyo halat debriyaj bende değiştim yok bi faydası bence sende bedava masraf edip üzülme canını sıkma kullan bole zararı olcak bisey değil sonuçta her guzelin bi kusurı olur...

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Abim nasıl oluyosa bazı araclarda var bazılarında yok çevremde benimki hariç 3 tane daha 1.6 var sadece 1 tanesinde sıkıntı yok diğer üçüde aynı 1le 2 kemikli geçiyo halat debriyaj bende değiştim yok bi faydası bence sende bedava masraf edip üzülme canını sıkma kullan bole zararı olcak bisey değil sonuçta her guzelin bi kusurı olur...
Valla hocam 4500 tl harcadim yumusak olsun diye birtek degismeyen halatlar kaldi baski balata sanziman ve yagi degisti az bir degisme oldu . En son halatlar kaldi dokunulmadik . 1.9 jtd var abimde benim eski araclarimda hep dobloydu 1.9 vitesler kaymak gibi . Halatlar degisse duzelir mi diye dusunuyorum simdi . Abim de sizin gibi diyor manyak misin kullan gitsin diyor :) . Oyle kafama takiliyor ki bebek gibi araba da 1 ve 2 nin sert olmasi .Sicakken boyleyse kışın zorlar daha fazla .

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Benimde 1. Vitese sert geçiyordu baskı balata değişirken vites halatlarını yağladı baya faydası oldu olmazsa vites halatını değiştireceğiz demişti
1.6 mi hocam sizdeki . Servise soyledim bu halatlar yaglanmaz dedi .

Tsailor

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aytaç akyel
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
1.3 benimki

muratcetinn

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Serbest meslek
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Bej
Valla hocam 4500 tl harcadim yumusak olsun diye birtek degismeyen halatlar kaldi baski balata sanziman ve yagi degisti az bir degisme oldu . En son halatlar kaldi dokunulmadik . 1.9 jtd var abimde benim eski araclarimda hep dobloydu 1.9 vitesler kaymak gibi . Halatlar degisse duzelir mi diye dusunuyorum simdi . Abim de sizin gibi diyor manyak misin kullan gitsin diyor :) . Oyle kafama takiliyor ki bebek gibi araba da 1 ve 2 nin sert olmasi .Sicakken boyleyse kışın zorlar daha fazla .
Yok ya hiç geçmicek gibi olmuyo kısın sıkıntısız kullanıyorum bende ama tabi ısınınca bıraz rahatladığını farkeditosun

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Hocam üst merkezi degistirdiniz mi ?

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Arkadaşlar şimdi bu sorunla karşılaşıp çözen kimse yok mu?

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba arkadaslar. Birkac hafta once konu acmistim 1 ve 2. vitesler cok sert geciyor diye . Baski balata degistim duzelmedi . Şanzimanda biraz ugultu da vardi servise goturdum kullandi baktilar . Sanzimanin acilmasi gerek dediler ama onarim pahali olur dediler cikma sanziman tavsiye ederiz bu durumda dediler . Tamam dedim cikma sanzimam aldim 2013 model 55 binde bir doblodan cikma . Sanziman takildi ugultu yoktur tamam lakin 1 ve 2 yine sert eskisi gibi olmasada hala baya sert . Ama motor isininca baya rahatliyor vitesler . Bakin dedim sorun devam ediyor servisteki usta abi bunlarda birinci vites boyle dedi .Tamam ama ikinci de sert halatlarda sikinti olmasin dedim yok dediler . Aracimi seviyorum ama bu is cok canimi sıktı. Bu isin cozumunu bilen varsa Allah askina yardimci olsun . Sizlerde de boyle mi ? Aracim 2010 model 1.6 102 binde .
Yetkili servis mi diyor bunu neden sert olsun ki vites geçişi benim aracım 2012 1.6 vites sert geçiyordu en son vites halatı koptu 2. Viteste kaldı yetkili serviste değiştiler 480 TL kadar bir fiyatla sonra düzeldi halatlardan olabilir

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
2010-11 model 6 ileri D3 lerde ilk çıktığında senkromençler sorunluydu kronik sonradan düzeltildi sizde keşke baktırsaydınız

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Yetkili servis mi diyor bunu neden sert olsun ki vites geçişi benim aracım 2012 1.6 vites sert geçiyordu en son vites halatı koptu 2. Viteste kaldı yetkili serviste değiştiler 480 TL kadar bir fiyatla sonra düzeldi halatlardan olabilir
Hocam özelden yazdım dönerseniz sevinirim. Evet servisteki usta dedi halatlarda sıkıntı görünmüyor diye. Çatlayacagim valla takıntı yaptım.

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
2010-11 model 6 ileri D3 lerde ilk çıktığında senkromençler sorunluydu kronik sonradan düzeltildi sizde keşke baktırsaydınız
Servis kayıtlarında var hocam 17 bindeyken senkromeçler grup dişliler hersey değişmiş garantiden ona rağmen zorlanma oluyordu. 2013 doblonun şanzımanı taktik eskisi kadar olmasada yine zor geçiyor.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Baskı Balata debriyaja bastığınızda yaprak yaylar ayırmıyor da olabilir dışarıda herkes usta bilmediğiniz kişilere aracı elletmeyin tavsiyemdir

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Baskı Balata debriyaja bastığınızda yaprak yaylar ayırmıyor da olabilir dışarıda herkes usta bilmediğiniz kişilere aracı elletmeyin tavsiyemdir
Servisten başka kimse bakmadı hocam araca hersey serviste yapıldı zaten en başta baskı ayırmıyor ondan oluyor dediler baskı balata bilya değişti üzerine şanzıman değişti ama devam ediyor.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Servisten başka kimse bakmadı hocam araca hersey serviste yapıldı zaten en başta baskı ayırmıyor ondan oluyor dediler baskı balata bilya değişti üzerine şanzıman değişti ama devam ediyor.
Gerekenler yapılmıştır diye düşünüyorum ama servis değiştirebilir orada ki ustalarada göstermekte fayda olabilir