sallantıda ses gelmesi

xerdalx05

Daimi Üye
Team Doblo ailesine iyi akşamlar.Aracımda durup dururken arka sağ taraftan bi ses gelmeye başladı bu ses sadece çok yavaş bi şekilde çukurlara girdiğimde,dönüşlerdede arac sallandığı sırada gacır gacır bi ses geliyo bagaj kapısı ve stepne bağlantı yerinden olmadığı kesin amertüsör yada başka bişeyden şüpeleniyorum.aracım daha 15000 km de aile arabası, ticari amaçla kullanıp yük filanda taşımıyorum aşırı şekilde bu yüzden servise bile götürmeyi düşünüyorum. Gitmeden yardımcı olursanız sevirim.Şimdiden teşşekkürler.

cnkshn

Saygın Üye
makaslardan geliyor ses. yıkamacıda sağlam bi temizlikle kurtulursunuz sesten. isterseniz yağlamada yaptırırsınız.

cnkshn

Saygın Üye
bende maxi cargo vardı. onda oluyodu. makasların bağlantı noktaları var, birde lastik takozlar var oralara tazikli su tutuldumu sıkıntı kalmıyo.

xerdalx05

Daimi Üye
durduk yerde otoparktan çıkarken duydum bi önceki gün yoktu süratli giderken gelmiyo ses filan
şimdi arabanın yanına gidip dediklerini uygulamak geldi vallahi :)

cnkshn

Saygın Üye
yok normal giderken gelmez zaten ses. yanaşırken felan tekerlek biraz yukarı doğru kalkarsa inerse felan gelir.

aslında pek kafaya takılcak bişi değil ama ses takıntım var benimde :D

xerdalx05

Daimi Üye
Aynen cenk sinek küçüktür ama mide bulandırır derler ya o hesap niye geldi ,nerden geldi o ses yoktu filan kıymetini bilmek lazın dobloların.

xerdalx05

Daimi Üye
insan birazda ondan dert ediyo kendine yarın sabah ola hayraola bakalım cenkin dediğini denicem yarın ilk iş

S@MeT38

Saygın Üye
xerdalx05 tarafından yazılan metin:
Team Doblo ailesine iyi akşamlar.Aracımda durup dururken arka sağ taraftan bi ses gelmeye başladı bu ses sadece çok yavaş bi şekilde çukurlara girdiğimde,dönüşlerdede arac sallandığı sırada gacır gacır bi ses geliyo bagaj kapısı ve stepne bağlantı yerinden olmadığı kesin amertüsör yada başka bişeyden şüpeleniyorum.aracım daha 15000 km de aile arabası, ticari amaçla kullanıp yük filanda taşımıyorum aşırı şekilde bu yüzden servise bile götürmeyi düşünüyorum. Gitmeden yardımcı olursanız sevirim.Şimdiden teşşekkürler.
bu tip sesler genelde baglantı yerlerinden gelir.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
xerdalx05 tarafından yazılan metin:

Sevgili kardeşim arkadaşların tespiti doğrudur bağlantı noktalarından ve makaslardan gelen seslerdir bunlar kıştan çıkmış araçlarda genellikle olur..................Mazotlu alt yıkama yaptırırsan mazotun ihtiva ettiği yağ hareketli aksamların arasına girerek gıcırtıları keser.......Büyük benzinliklerde mazotlu alt yıkama yapılmaktadır....................

nihterida

Azimli Üye
gıyk gıyk şeklinde geliyorsa ses dostum bu arızanın sebebi arka makasların bağlantı sustalarından kaynaklanır 100-150 tl arasında sanayideki sustacılar tarafından giderilir. yol tutuşuna falan etki etmez sadece düşük süratlerde aracın esnemesiyle belli eder kendini. ilk etaplarda mazot sıkarsan geçici olarak sorunu çözersin saygılar...

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
aracını gördüğüm kadarıyla yan marşpiyerler var aynı sıkıntı bende de oluyordu benim marşpiyerler gevşemiş ondanmış sıkıntısı senden bi kontrol et istersen.... ;)

xerdalx05

Daimi Üye
arkadşlar sorun çözülmüştür makasların bağlantı yerini yağladıktan sonra daha çok ses yapmaya başladı ve makascıya gittim sağolsun bağlantı yerini sıkmasıyla düzeldi bilginiz olsun bağlantı yerleri gevşeme yapıyor demekki