Doblo Sağa ve sola dönerken ön tekerler sürünüyor

İbrahim Karakaya

Yeni Üye
Doblo
Adı
İbrahim
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Selamün aleyküm arkadaşlar aracım 2006 model doblo 1.4 active.
Sağa ve sola tam tur dönüşlerde ön tekerler sürünüyor; teker açıları veya kaster (ön tekerlerin ya da ön iki tekerden birinin olması gerekenden daha ileri veya geride olması) ayarının bozuk olduğundan şüpheleniyorum.
Fakat 2 kere rotbalansçıya gittim durumu izah etmeme rağmen bunlarda normal deyip rot ayarı yapıp gönderdi, sanayide defalarca kez ustaya gittim; araçta sanki sıkıntı yokmuş gibi beni ikna etmeye çalışıyorlar.
Gerçekten aracımda sıkıntı olmasa dönerken aracın lastikleri sürünerek dönmez ayrıca lastiklerin dişlerini de yiyor. Bende en son çare bu gruba üye oldum yardımcı olursanız çok sevinirim.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
lastik ebatlarınız nedir? Bazısı olması gerekenden büyük lastik koyuyor çamurluğa sürtüyor ebatlar normalse açılar kontrol edilmeli gözle bile anlaşılır özellikle eski arabalarda görürüz lastik içe doğru yada dışa doğru bakar.

İbrahim Karakaya

Yeni Üye
Doblo
Adı
İbrahim
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
lastik ebatlarınız nedir? Bazısı olması gerekenden büyük lastik koyuyor çamurluğa sürtüyor ebatlar normalse açılar kontrol edilmeli gözle bile anlaşılır özellikle eski arabalarda görürüz lastik içe doğru yada dışa doğru bakar.

İbrahim Karakaya

Yeni Üye
Doblo
Adı
İbrahim
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Ebatlar orjinal rot ayarı yaptırıyorum bir şey değişmiyor

ysezer16

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yalçın
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Selamün aleyküm arkadaşlar aracım 2006 model doblo 1.4 active.
Sağa ve sola tam tur dönüşlerde ön tekerler sürünüyor; teker açıları veya kaster (ön tekerlerin ya da ön iki tekerden birinin olması gerekenden daha ileri veya geride olması) ayarının bozuk olduğundan şüpheleniyorum.
Fakat 2 kere rotbalansçıya gittim durumu izah etmeme rağmen bunlarda normal deyip rot ayarı yapıp gönderdi, sanayide defalarca kez ustaya gittim; araçta sanki sıkıntı yokmuş gibi beni ikna etmeye çalışıyorlar.
Gerçekten aracımda sıkıntı olmasa dönerken aracın lastikleri sürünerek dönmez ayrıca lastiklerin dişlerini de yiyor. Bende en son çare bu gruba üye oldum yardımcı olursanız çok sevinirbe

ysezer16

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yalçın
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Yazikkari okurken bir an dejavu oldum.Ayni sıkıntı benim aracımdada var.Kime götürsem aynı muameleyi gördün rotcusu sasecisi makascisi aracın hiç biseysi yyokmusta ben macera ariyormusum gibi muameleya baruz kalıyom komple ön takım yaptırdım poryasindan bilyasina kule takozlarimlndan salincagina amortisörundan tasiyicisina gergi lastikliklerin tut motor takozuna sonuç aynı tam tur direksiyonu kırdığında arabayı sanki arkadan başka bir kuvvet ileri itiyormuş gibi bir tekerleklerde his yaratıyor histen ziyade bizzat yaşıyorsun velhasıl kelam biz bu gerçeği kabulleneceğiz galiba en azından psikolojimiz rahatlar 🤣

uufuk0

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Ufuk Ömer
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Safeline
Lastik ebatlarında daha iyi yol tutması için 60 ise 65 takılıyorlar arabalara acaba lastik ebatlarınız orjinal ebatta mı ?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Lastik ebatlarında daha iyi yol tutması için 60 ise 65 takılıyorlar arabalara acaba lastik ebatlarınız orjinal ebatta mı ?
Dediğiniz için lastik genişliği lazım yüksekliği değil orjinal 195 ken 205 veya 215 takarlar gibi denilen sıkıntılar bundan kaynaklı değil öyle olsa herkeste olma olasılığı olurdu

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yazikkari okurken bir an dejavu oldum.Ayni sıkıntı benim aracımdada var.Kime götürsem aynı muameleyi gördün rotcusu sasecisi makascisi aracın hiç biseysi yyokmusta ben macera ariyormusum gibi muameleya baruz kalıyom komple ön takım yaptırdım poryasindan bilyasina kule takozlarimlndan salincagina amortisörundan tasiyicisina gergi lastikliklerin tut motor takozuna sonuç aynı tam tur direksiyonu kırdığında arabayı sanki arkadan başka bir kuvvet ileri itiyormuş gibi bir tekerleklerde his yaratıyor histen ziyade bizzat yaşıyorsun velhasıl kelam biz bu gerçeği kabulleneceğiz galiba en azından psikolojimiz rahatlar 🤣
Bu durum lastiktende kaynaklanabilir.Yeni aldığım bir lastikte bunu fark ettim virajlara girerken ciddi ses yapıyor sürtme gibi önceki kullandığım hiçbir kışlık ve yazlıkta denk gelmedim

soner3568

Yeni Üye
Doblo
Adı
Soner yıldırım
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Bendede aynı sorun vardı lastikleri değiştirdim sorun bitti