Sağ Kapıdan Gelen Gıcırtı

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
bence bu işler için servise gidin.bakım falan işiniz varsa aradan çıkartın ben öyle yapıyorum.bendede üst raftan ses geliyodu hallettiler.şimdi sürgülü kapının kolundan ses geliyor servise gidince söyleyeyim.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizimkindende geliyor rulman deyişecekmiş.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ustac tarafından yazılan metin:
Arakdaşlar aranıza yeni katıldım

2008 model doblo premium model aracım var arka sağ sürgülü kapıdan kasisli yollarda gıcırtı sesi geliyor
çözüm öneriniz varmı

beyler bakın arka sol kapıdan ses geliyor diye bende servise gittim.test için bi usta verdiler.saatlerce dolaştık bi kere gıcırtı çıkmadı.ustayı servise bıraktım servisten çıkarken yine başaladı.meğer ses arka tekli koltuğun yerine yerleşmemesi yapıyomuş.yol boyunca usta o koltukta otuduğu için ses çıkmadı!

koltuğun altında bi mini hidrolik kriko vardı,orijinal krikoyu bozmamak için taşıyordum.onu çıkarttım,koltuk tam oturunca ses bitti!

kısacası aracınızın arka koltuğuna 3 kişi alıp bi dolaşın bakalım ses devam ediyor mu?eğer ses kesiliyorsa boşuna kapıyı bacayı söktürmeyin.benzer bir sesi koltukda çıkartabiliyor!

Fikret

Azimli Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Kapılardan gelen gıcırtı sesleri,kasis veya bozuk yollarda arabanın esnemesi sonucu kapı lastiklerinin gövdedeki boyaya sürtmesi sonucunda çıkar. Kapılarınız kapalı iken el ile itip bıraktığınızda yani kapıyı esnettiğinizde aynı sesi duyarsanız, sebebi kesinlikle budur. Eğer bu işlem sonucu gıcırtı sesini duymazsanız, o zaman başka bir sebep arayın. Kapı lastiklerine bildiğimiz bebek pudrası sürün gıcırtının kesildiğini göreceksiniz.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Fikret tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar herkese merhaba. Kapılardan gelen gıcırtı sesleri,kasis veya bozuk yollarda arabanın esnemesi sonucu kapı lastiklerinin gövdedeki boyaya sürtmesi sonucunda çıkar. Kapılarınız kapalı iken el ile itip bıraktığınızda yani kapıyı esnettiğinizde aynı sesi duyarsanız, sebebi kesinlikle budur. Eğer bu işlem sonucu gıcırtı sesini duymazsanız, o zaman başka bir sebep arayın. Kapı lastiklerine bildiğimiz bebek pudrası sürün gıcırtının kesildiğini göreceksiniz.
Lütfen kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kapı gıcırtısısı için bildiğimiz slikon sprey sıkın hemen kesilir bu ses sıfır arabalarda normaldir

fikret bey bilgi için teşekkürler