safeline renkli cam'dan ceza yedim

xmlxx

Yeni Üye
arkadaşlar hepimizin bildiği gibi safelineler arka camlar orjinalden renkli cam.
bu akşam polis çevirip arka camlarda film olduğu için renkli camdan dolayı 154 tl ceza yedim. bir hafta içinde de filmleri sökmem gerekiyormuş ama camlar orjinalden renkli :) bir türlü polis arkadaşları ikna edemedim. sonunda da tartışarak ayrıldık. imzalatmak istedikleri tutanağıda imzalamadım.

arkadaşlar ne gibi bir yol izlemem gerekiyor. daha önce başına böyle birşey gelen var mı...
acil yardımlarınıza ihtiyacım var...

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
vay arkadaş ne polismiş o salak mı orj cam oldugunu bilmiyormu bu gecen muayneden geçtim adam camlar orj rekli oldugun dan hiç birşey yazmamış.. bence itraz et gidip kople camları deyiştirecek halimiz yok benim de safaline ama hiç denk gelmedi

cnkshn

Saygın Üye
hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama (polis bilgisi açısından dedim bunu) camın üstünde renkli olduğuna dair harf yazar. çeviren polisede harfi gösterdinizmi sıkıntı olmaz.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkartılan ”Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği”(MARTOY) yürürlüğe konulan gerek “Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile ilgili Tip Onayı Yönetmeliği(92/22/AT)” ve gerekse eş değeri olan “Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonunun R43 sayılı Regülâsyonunda tüm camların uyması gereken teknik şartlar belirtilmiştir. R43 Regülasyonunun 2.13.1 ve 2.18.2 maddelerindeki tariflerin kapsamında olmayan emniyet camının; ışık geçirgenliği % 70 in altında ise muhtelif deney işleminden geçmesi ve buna Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ulusal tip onayı alınması gerekmekte olup,tip onayı düzenlenen bu tür renkli camların “E veya “e” işaretinin yanında “V” sembolü ile gösterilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.Bu itibarla araçlarda bulunana renkli camlarında teknik mevzuata uygun olması gerekmektedir.

en kötü fordda şöyle bi uygulama vardı hatırladığım kadarıyla. connectlerdeki renkli cam için servisden yazılı kağıt veriliyormuş. onla gezersiniz sorun olmuyor.

fiat yetkili servisinden benzer bir kağıt talep edip cezaya itiraz edebilirsinz.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun çok saçma bişey fabrikasyon orjinal cam

bende hep diyorum ALLAH tan orjinal karartılmış yoksa kabak gibi gezecez

xmlxx

Yeni Üye
arkadaşlar teşekkürler.
nereye başvurmam nasıl yapmam gerekiyor bir yol gösterin lütfen :(
istanbulda yaşıyorum. teksilkentin çıkışında bağlantı yolunda çevirmeye yakalandım. o kadar dil döktüm anlamadı. polis kapıları açıp camları inceledi ama genede yazdı cezayı..

öncelikle fiat baisinden gidip uygunluk belgesi alacağım. sonrasında nereye gidip ne yapmam gerekiyor
polis bir hafta içinde fimleri söküp onaylatmasam aracın bağlanacağını söyledi :) ama renkli camı bir türlü izah edemedim. bunu anlayamayan polisler var hala

ilginiz için teşekkürler.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
geçmiş olsun.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
geçmiş olsun kardeşim.....camlarınız orjinal renkliise...bir dilekçe ile trafik şube müdürlüğüne giderseniz. sonuca ulaşacağınıza ve cezanın iptal oacağına inanıyorum...

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
geçmiş olsun kardeşim ne mal polisler var yaaa

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
kardeşim geçmiş olsun elinde muayne kağıdı yokmu onda filim olsa camlar sonradan filim yapılmıştır diye yazar. lyukarıda cenk kardeşimiz yazdığı yönetmelik ve eklerini bul aracın camından fotoğraf çek o ceza hangi ilçe emniyetinde bağlıysa oraya müracat et dilekçeni mutlaka kayıttan geçirki bağlayıcılığı olsun bundanda çözüm bulamazsan asliye ceza mahkemesi kalemine resimleride ekleyip tabi muayene kağıdı,servis onay yazısı bunlarla müracat et sonuca ulaşırsın.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bizim akrabaya da yazmışlardı ve polis bile bile,adam itiraz et o zaman demiş.en son mahkemeye verin kazanırsınız inşaalah.

tunacell

Azimli Üye
arkadaşlar teşekkürler.
nereye başvurmam nasıl yapmam gerekiyor bir yol gösterin lütfen :(
istanbulda yaşıyorum. teksilkentin çıkışında bağlantı yolunda çevirmeye yakalandım. o kadar dil döktüm anlamadı. polis kapıları açıp camları inceledi ama genede yazdı cezayı..

öncelikle fiat baisinden gidip uygunluk belgesi alacağım. sonrasında nereye gidip ne yapmam gerekiyor
polis bir hafta içinde fimleri söküp onaylatmasam aracın bağlanacağını söyledi :) ama renkli camı bir türlü izah edemedim. bunu anlayamayan polisler var hala

ilginiz için teşekkürler.

öyle kolaymıymış araç bağlatmak hiç yok yere sende o polisi şikayet et burda haklı olan sensin o sana yalvarsın sana tutanak ceza makbuzu vs verdi ise sakın kaybetme halende bir fotokopisini bulundur

Dark Knight

Fenomen Üye
imzalamamak ile akıllılık etmişsiniz, eminim ki o aynasızlar da bildikleri halde acaba yerse diye oltalamışlardır, amaçları çorba parası çıkartmaktı belki de *bugs*

mstnggt500

Aktif Üye
Yok artık yaa olur mu öyle şey saçmalığa bak birde 154 tl az da değil valla adana da kan çıkar sen yine iyi sabretmişsin ne bu yaa hem orjinal d,ye kafamız rahat rahat gezelim sonra neymiş olmaz mış beyfendinin keyfine kalmış gibi git itiraz et demek ne demek yaa geçmiş olsun böylelerine pabuç bırakmayalım...

xmlxx

Yeni Üye
arkadaşlar ilginiz için teşekkürler yarın şubeye gideceğim neticeyi sizlere bildiririm

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor