Rotor konum sensör arızası ???

SerCan

Saygın Üye
Arkadaşlar aracım rolanti durumunada motor dan bir alıp verme sesi geliyordu uzun süredir servise gittim bilgisayara bagladık pompayı kontrol eden bir sensorun arızası oldugunu söylediler bilgisayarada rotor konum yatagı sensör arızası cıktı.. servis el emegi falan 1.300 dediler ayrı bir tanıdık pompacıya götürdüm 700 tl dedi el emegi dahil sorum su olacakdı fiyat servisi de parcayı pompacıya gönderip yaptırcak kendilerinin anlasmalı oldugu fiat servisi dediğine göre pompa falan söküldümü triger setide değişmek zorunda mıs bana net 2 milyar falan maliyet cıkartıyorlar hangisine inanmalıyım kararsız kaldımm ..

poyraz otomotiv

Azimli Üye
1,9 düz dizel araçlarda genelde bu sıkıntı yaşanıyor.ama bu araçların pompası epik pompa olduğu için bunun cihazı her pompacıda yok ,yetkili servisler bu pompaları ankarada yada istanbulda yaptırmaya gönderiyorlar.ortalamada 500 ila 1000 tl arasında masrafı çıkıyor.bunun yanında eksantirik kayış seti zamanı gelmiş ise değiştirilir..siz bu işlemi özel serviste yaptırsanız daha ucuza getirirsiniz.