radyatör hortumu patladı conta yandı..

EmreNL

Azimli Üye
Adı
Emre
iyi gunler abilerim kardeslerim,
problemim biraz uzun okuyup fikir yurutenlere simdiden tesekkurler.
1.9mjet d2 aracimla gecen hafta uzun yolda bi an hararetin cok yukseldigini farkettim ve saga cektim kaputu actigimda radyator hortumunun yarildigini gördüm arac buyuk yariktan su atiyordu neredeyse su kalmamisti icinde, tamirci cagirdim, tamirci hortumu degistirdi yoluma devam ettim 5-10 km ilerledigimde hararet yine yukselmeye basladi degistirdigim hortumun asiri sisme yaptigini farkettim su kapagini hafif actigimda disari su fiskirmaya basladi stop ettim arac biraz dinlendikten sonra sakin sakin sanayiye biraktim arabayi.
usta termostattan veya devirdaimden olabilir diyip her ikisini degistirdi ve radyatoru temizledi ancak sorun duzelmedi.
sonra motoru acti ust kapak contasinda cok hafif yanik var dedi ve conta degisti taslama yapildi ve aracima takildi duzeldi dendi.
aksam eve gelirken denedim arabami daha once patlayan ve degisen radyator hortumu hâlâ şişme yapiyor ve motor ariza lambasi yaniyor. ayrica eski cekisi cok iyi olan aracim 2700 devirden sonra cekisten dusuyor ve eski çekişinden baya bi duşuk geldi.
iki tane sorum olacak birincisi motor ariza lambasini sondurdukten sonra çekiş duzelir mi ? ikincisi radyator hortumunun sisme yapmasi ve sertlesmesi normal mi. ayrica belirteyim arac fan actiktan sonra hortumda olusan sisme biraz azaldi gibi geldi. bilgisi olan arkadaslar aydinlatirsa cok sevinirim simdiden tesekkurler..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Şişme normal değil hava yapıp devirdaim yapamıyor olabilir.çekiş turbo ve bileşenlerinden kaynaklı olabilir. Geçmiş olsun. İyi bir ustanız yoksa servise gösterin derim.

EmreNL

Azimli Üye
Adı
Emre
tesekkurler hocam devirdaim ve termostat orjinaliyle degisti radyator tikali degilmis ama yinede temizlendi, geriye bir tek ust kapak iyi taslanmamis olabilir secenegi kaliyor. bugun ariza lambasini sondurup tekrar deniyecem eger cekis duzelmez ve sisme yapmaya devam ederse tek secenek servis kaliyor.

EmreNL

Azimli Üye
Adı
Emre
@MEHMET78 hocam bugun motor ariza lambasini sondurmeye 2 adet ariza sonmedi birincisi, takviye basinc sensoru ve ikincisi emiş hava sicaklik sensoru, sinyal. araci yapan ustayi aradim yarin getir bakalim dedi ama benim ustadan yana pek umudum kalmadi. bu yazan arizalar hangi parcadan kaynakli olabilir bilginiz varsa yazabilir misiniz. iyi aksamlar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@MEHMET78 hocam bugun motor ariza lambasini sondurmeye 2 adet ariza sonmedi birincisi, takviye basinc sensoru ve ikincisi emiş hava sicaklik sensoru, sinyal. araci yapan ustayi aradim yarin getir bakalim dedi ama benim ustadan yana pek umudum kalmadi. bu yazan arizalar hangi parcadan kaynakli olabilir bilginiz varsa yazabilir misiniz. iyi aksamlar
Ustaya götürün bakalım ne diyecek ne yapacak.düzelmezse servis en garantisi.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Doblocu arkadaşların varsa bi sor onlara bildiği servis varmıymış. yada polislere sor onlarda dobloları belirli bir sanayi dükkanına bağlar

EmreNL

Azimli Üye
Adı
Emre
arkadaşlar sorunu günler sonunda çözebildik ve tahmin bile edemeyeceğim şekilde çözüldü.. sorun manifoldun altındaki basınç sıcaklık sensörünün fişine ustanın araci toplarken yağ değdirmesinden kaynaklıymış.. sensörün fişini balata spreyiyle temizledikten sonra turbomuz hayata döndü ve motor ariza lambasini kendiliğinden söndürdü.. @MEHMET78 abiye ve @NevşehirliDoblocu ya teşekkürler saolun varolun..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçmiş olsun.

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Geçmiş olsun, arkadaş nedir bu ustalardan çektiğimiz

sigortacihasim

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
AHMET HAŞİM ARIKAN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Axa Sigorta Antalya acentesi
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2005
Renk
LACİVERT
Git o ustayım diye dolanan adamı bir güzel döv.Adi herifler hem ustayım diyod hem vatandaşın parasını alıyor hemde tamir edemiyor.
Kardeşim bu usta bozuntusunun adını adresini verki sen yandın başkaları yanmasın

frkyksl

Yenimahalle Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Faruk YÜKSEL
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Aracınız