Radar Dedektörü ?

Ekrem

Onursal Üye
Tepki
382
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar bu sıralar Radar dedektörleri kafama takıldı. geçtiğimiz pazar 78 km/h hızla ankara içinde 290 lira radar cezası yedim. yolu da bir görseniz 5 şeritli otoban gibi. navigasyonlarda ki uygulamalar pek etkili değil. bu radar dedektörleri hakkında bilgisi olan bişeyler yazsın lütfen. www.dealextreme.com diye bir çin alışveriş sitesi var orda gördüm fiyatı da uygun100 tl . ne denli işe yarar bilemem tabi. farklı cihazlar kulaklarıma geliyor. yok bakanlarda bilmemnelerde varmış da 10 bin dolar civarındaymış falan filan.. tabiki en başta yasal değil..

http://www.polis-haber.com/834-Radar-Uyari-Cihazi-Bulundu.html

sku_72045_1.jpg

http://www.dealextreme.com/p/multi-band-radar-laser-detector-with-windshield-mount-72045

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence bulaşmayın yasal olmadığı için başınız ağrır

ali_ztrk

Azimli Üye
Tepki
2
benim bildiğim polisteki radar cihazları onları daha önceden tespit ediyo ben araştırdım sakıncalı 3.000.00 tl kadar cezası var mış ama nokia nın eski telefonlarında (bazılarında) ayarlar/güvenlij/dahili kullanıcı gurubu/açık diyince bi kod yazmanı istiycek oraya 5 tane sıfır yaz tamamdır :) tabi ne kadar işe yarar bilemem ama çoğu kişi çalışıyo diyomuş 5110 daha iyiymiş denemek lazım

power64

Daimi Üye
Tepki
5
yakalatırsan cezası çok agır kardas hız kurallarına uymak daha mantıklı

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D
yapmayın allah aşkına...ne yapıcaksınız hız yapıp..bide hala 5110 bulunabilirmi yav:D

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
Karşıdan gelenler sellektör yapıyor zaten... Gerek yok bence ... :D:D

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
dimi:D harbi ya başka memleketlerde varmıdır böyle bişey...

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
serdarengin tarafından yazılan metin:
dimi:D harbi ya başka memleketlerde varmıdır böyle bişey...

Sanmam Serdar abi... Ben kaç kere kurtuldum o yüzden... Ya da kaç kişiyi kurtardım... :)

dontplay

Daimi Üye
Tepki
9
karşıdan gelen sellektör süpermiş abi valla :)) ilk defa duydum
radardan önce sağda küçük bir tabela radar diye belirtiyor ama pek belli olmuyor :|

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D olmazmı bende yırmışımdır çok:D

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
dontplay tarafından yazılan metin:
karşıdan gelen sellektör süpermiş abi valla :)) ilk defa duydum
radardan önce sağda küçük bir tabela radar diye belirtiyor ama pek belli olmuyor :|

uzun yolda çok meşhur ve faydalıdır:D

cnkshn

Saygın Üye
Tepki
4
radar aracı görürlerse sellektör yapanlar olur.

yalnız şimdi eds ler çıktı bildiğimiz üzere. gece gündüz fark etmiyor çatır çutur yazıyo. çerkezköyün içinde amcam 101 km hızla 290 tl ceza yemiş. hız sınırı 70 km imiş. kameradan resmi çekip postalamışlar.

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Bu tür cihazların kullanımı ve satışı yasak.Bence yukarıdaki fotğrafında kaldırılması lazım.ceza konusunda memurların gözü özellikle bizim araçlarda.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Katiliyorum bu tur cihazlar uzun yillardir var ..ama o yillardan beri cezlari oldukca yuksek......arkadaslarin dedigi gibi sehirler arasi yollarda radar uyarisi sofor dayanismasiyla halledilmis durumda.....eds lere gelince eds den once kanunen hizinizi olcen yavaslayin hiziniz ...........falan filan yazan uyari levhasi mutaka olmali......haaaaa emniyet seriti eds si ayri mevzu .....ama sehirler arasi hiz kameralarindan once bu olmak zorunda.....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
cnkshn tarafından yazılan metin:

yalnız şimdi eds ler çıktı bildiğimiz üzere. gece gündüz fark etmiyor çatır çutur yazıyo. çerkezköyün içinde amcam 101 km hızla 290 tl ceza yemiş. hız sınırı 70 km imiş. kameradan resmi çekip postalamışlar.

hız sınırıda her yerde 70 oldu yakında 50 olur 30 olur sonunda trafikten zaten kimse kıpırdayamayacak hız sınırı 0:D

kurt

Daimi Üye
Tepki
3
Bir de dikkat edilmesi gereken husus Doblolar ticari olarak gözüktüğü için hız sınırlaması binek araçlara göre farklı .Doblomun ruhsatında kapalı kasa kamyonet yazıyor. Nasıl bir sınıflandırmadır anlamış değilim.Panelvan yazsaydı bari.

Ekrem

Onursal Üye
Tepki
382
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
cnkshn tarafından yazılan metin:

cenk bir polis arkadaşım söyledi. böyle radarların olduğu noktalarda şeriti ortalayıp da geçin. orta şeritte radar okuması yapmıyormuş

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kurt tarafından yazılan metin:
Bir de dikkat edilmesi gereken husus Doblolar ticari olarak gözüktüğü için hız sınırlaması binek araçlara göre farklı .Doblomun ruhsatında kapalı kasa kamyonet yazıyor. Nasıl bir sınıflandırmadır anlamış değilim.Panelvan yazsaydı bari.

panelvan yazarsa vergimiz 520 lira civarı olur ama

ama bunların camlı koltuklularını binek gibi köprü yasağı hız sınırlaması gibi şeyleri kaldırmaları lazım ruhsatlarına çok amaçlı van yazsalar yeni bir sınıf mpv ve ayırsalar keşke bakın logan mcv lerin hepsi otomobil oldu