Premio ile premio plus farkı?

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Selamun aleykum arkadaşlar. Tekrar Doblo alma aşamasındayım. İlanlarda premio plus tek bakıyordum. Bir de en az o kadar premio var. Donanım farkı ne kaç gündür çözemedim. 2017 ve üstü düşünüyorum. İlan açanlar mı yanlışlıkla premio diye açıyor. Teşekkürler.

263dbl

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
normal premio donanımda elektrikli katlanır ayna ve navigasyon gelmez. fakat premio plus ta gelir(navigasyon 2017 belli bir partisinden sonra opsiyon oldu)

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Çok teşekkür ederim ilginiz için

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Selamınaleyküm bende birşey sormak istiyorum ön göğüste böyle bir parça var ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilen varmı

Dosyalar

• 20200319_091321.jpg
    20200319_091321.jpg
    1,3 MB · Okunma: 24

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Konuyu açtıktan sonra şükürler olsun premio plus aldık. Arka silecek çalışınca su atan motor çalışıyor gibi ses geliyor ama su atmıyor arka cama. Sonradan yapılması gerekn extra bir işlem var mı bu özellik için. Ya da ne tür bir problem olabilir. 2 gün önce yetkili servisten tam çıkacakken aklımıza geldi geç olmuştu. Sonra getirin aparat vs bakarız dediler. Ama memlekette yetkili servis olmayınca basit birşey ise 180 km gitmeyelim.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Konuyu açtıktan sonra şükürler olsun premio plus aldık. Arka silecek çalışınca su atan motor çalışıyor gibi ses geliyor ama su atmıyor arka cama. Sonradan yapılması gerekn extra bir işlem var mı bu özellik için. Ya da ne tür bir problem olabilir. 2 gün önce yetkili servisten tam çıkacakken aklımıza geldi geç olmuştu. Sonra getirin aparat vs bakarız dediler. Ama memlekette yetkili servis olmayınca basit birşey ise 180 km gitmeyelim.
Silecek çalıştığında şoför tarafı ön lastik üzerinden yada arkasından su akıyor mu yere kontrol ediniz. Ön teker davlumbazinin arkasında su deposu ve hortumlar var. Hortum bağlantısı çıkıyor. Davlumbazı söktüğü de iki hortum bağlantısı var hortumu çıkar silecek çalıştığında su alıyorsa depo uzerindeki motor çalışıyor demektir. Hortum da sorun olabilir. Yada arka cam memesi tıkanmış olabilir. Benim araçta hortum sorunu var. bir türlü davlumbazı söküp yapmak fırsat olmadı ?

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Silecek çalıştığında şoför tarafı ön lastik üzerinden yada arkasından su akıyor mu yere kontrol ediniz. Ön teker davlumbazinin arkasında su deposu ve hortumlar var. Hortum bağlantısı çıkıyor. Davlumbazı söktüğü de iki hortum bağlantısı var hortumu çıkar silecek çalıştığında su alıyorsa depo uzerindeki motor çalışıyor demektir. Hortum da sorun olabilir. Yada arka cam memesi tıkanmış olabilir. Benim araçta hortum sorunu var. bir türlü davlumbazı söküp yapmak fırsat olmadı ?
Mesajı iki kez okudum. 12 kez de okusam benim yapabileceğim bir iş olmadığına kanaat getirdim. Davlumbaz kırılır kesin ben ellersem. Sevdiğim bir usta var ona söylerim bir baksın. İşlemi yapılanları buraya yazarım inşallah. İlginiz için teşekkürler...

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Selamun aleykum. Yeni konu açmak istemedim. Sıfır araçta stepne olmama ihtimali var mı? Yeni aldığım araçta bir eğilip bakalım stepne ne durumda dedik. Bir de ne görelim? Malum filmin sahnesini bilirsiniz. Baba stepne komple yok :)

İlk sahibinin haberi bile yok hiç lazım olmamış eğilip bakmamış.

ismailarhin

Azimli Üye
Doblo
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Sıfır araçta stepne olmama gibi bir durum söz konusu olamaz,fabrikadan çıkışlı stepnesiz araç ben şu zamana kadar görmedim hiç ?

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Selamun aleykum. Yeni konu açmak istemedim. Sıfır araçta stepne olmama ihtimali var mı? Yeni aldığım araçta bir eğilip bakalım stepne ne durumda dedik. Bir de ne görelim? Malum filmin sahnesini bilirsiniz. Baba stepne komple yok :)

Stepneyi tutan sistem sağlam mı ? Çalınmış olmasın.
İkinci el aldığımız Fiorino 'da stepneyi tutan tel kesilerek çalınmıştı. Stepne telini değiştirdik. Çıkma lastik ve jant tamamlamıştık. Stepne teli iyi para idi serviste.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Stepneyi tutan sistem sağlam mı ? Çalınmış olmasın.
İkinci el aldığımız Fiorino 'da stepneyi tutan tel kesilerek çalınmıştı. Stepne telini değiştirdik. Çıkma lastik ve jant tamamlamıştık. Stepne teli iyi para idi serviste.

İki gün önce eğilip bakmıştım. Gayet sağlam boyası vs hiç ellenmemiş fabrika çıkışı parça gibi duruyordu. Mesajları okuyunca şüpheye düştüm. Tekrar bir kontrol edeyim. Teşekkürler..

263dbl

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
benimde 2. el aldığım d3 te stepne yoktu sahibini aradım adam getirdi fakat stepneyi tutan tertibatın halatları kopmuştu banada parçacı iyi bir fiyat vermişti almamıştım satarken söyleyip stepneyi de yanında verdim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Araç hangi versiyon bazen tamir kiti olanlar olabiliyor.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Araç hangi versiyon bazen tamir kiti olanlar olabiliyor.

2017 1.6 premio plus. Dediğiniz aklıma geldi. Krikonun olduğu çantayı açtım birşey göremedim. Krikosuda naylon içinde ve daha hiç açılmamış. Sanırım tamir kiti olsa o çantanın içinde olurdu.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
2017 1.6 premio plus. Dediğiniz aklıma geldi. Krikonun olduğu çantayı açtım birşey göremedim. Krikosuda naylon içinde ve daha hiç açılmamış. Sanırım tamir kiti olsa o çantanın içinde olurdu.
Sizinkinde olması lazım. Mekanizma duruyordur en azından altına bakınca.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Sizinkinde olması lazım. Mekanizma duruyordur en azından altına bakınca.

Tamir kiti krikonun olduğu çantada mı alt mekanizmada mı tam anlamadım.

Araç altındaki stepne mekanizmasından bahsediyorsanız onda problem yok gibi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Tamir kiti krikonun olduğu çantada mı alt mekanizmada mı tam anlamadım.

Araç altındaki stepne mekanizmasından bahsediyorsanız onda problem yok gibi.
Stepne mekanizmasını kastetmiştim. Tekeri söktüler o zaman demekki.