pompadan mazot kacırıyordu

celal702

Yeni Üye
2010 model doblo aracım var pompadan maot kacırıyordu o sıradada enjektörleri temızletım dedım taktı baktı problem yok dedı enjektorlerde ama arac motor sıcakken hiç alısmıyordu neyse pompadaki kaçak kesildi daha önceden en geç 2 marşta alıyordu şimdi ise hiç çalısmıyor du pompaya su döküyor soguyunca 2-3 marş arası çalısıyordu arac elemanlar arızalı dedı sıcakken ıcerıde basınc olusuyor elemanlara yuklenıyor ve çalısmıyor dendi neyse yeni eleman 600 tl gibi bi fiyat verdi kabul etmedım cıkma taktırdım 100 tl ye 3 marşta en geç yıne alıyor fakat kafam takıld tabı aradım araştırdım istanbulda orjinal takımını 350 tl ye komple contalarla beraber buldum sipariş verdim gelecek onları takcam eger onları takarsam yarım marşta alacağinı soylediler neyse 2 gun sonra ınş onuda yazacağim...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bu yüksek basınç pompasında küçük oringl-er var minik contalar onlar tek değişiyor diye biliyorum onları neden değiştirmedide komple değiştirdi

geçmiş olsun sonucu bekliyoruz

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
2010 model doblo aracım var pompadan maot kacırıyordu o sıradada enjektörleri temızletım dedım taktı baktı problem yok dedı enjektorlerde ama arac motor sıcakken hiç alısmıyordu neyse pompadaki kaçak kesildi daha önceden en geç 2 marşta alıyordu şimdi ise hiç çalısmıyor du pompaya su döküyor soguyunca 2-3 marş arası çalısıyordu arac elemanlar arızalı dedı sıcakken ıcerıde basınc olusuyor elemanlara yuklenıyor ve çalısmıyor dendi neyse yeni eleman 600 tl gibi bi fiyat verdi kabul etmedım cıkma taktırdım 100 tl ye 3 marşta en geç yıne alıyor fakat kafam takıld tabı aradım araştırdım istanbulda orjinal takımını 350 tl ye komple contalarla beraber buldum sipariş verdim gelecek onları takcam eger onları takarsam yarım marşta alacağinı soylediler neyse 2 gun sonra ınş onuda yazacağim...

pompadan mazot mu kaçırıyordu,yoksa pompa geri mi kaçırıyordu?

pompa mazot kaçırıyorsa bunu tamir takımı ile halledemezsin.pompa mazot kaçırıyorsa hava yapıyordur.normal olarak araç geç çalışır,bazen pompa şişer hiç çalışmaz.oringleri değiştirmen,hatta pompa kafasını değiştirmen gerekebilir.

ama geri kaçırıyorsa o zaman mazot depoya geri sızıyordur.bu durumun sebebi pompa elemanlarının yıpranmasıdır.tamir takımı değiştirirsin sorun çözülür diyecem ama bu birazda ustana bağlı.ayarını yapamaz v.s. berbat eder arabanı.

2010 model arabanın pompasını bozduğuna göre ya kalitesiz/kaçak mazot/10 numara yağ kullanıyorsun,yada motor hiç soğumuyor veya çok düşük devirde aracı zorluyorsun.

şimdi sana altın tavsiye:bosch diesel servisine gidersen aracını pırıl pırıl ve en orijinal şekilde toplarlar.