Doblo Pasta cila yapma konusunda yardım

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş bayramınız mübarek olsun. Aracım siyah ve malesef matlaşmaya başladı pasta cila işini kendim yapmak istiyorum çünkü cila yapanların istedikleri fiyat bana göre çok 700 800 tl para isteniyor buda benim maaşımın 3 te 1 gibi nerdeyse üstelik makina ile yaptıkları halde tabikide emeğe saygım sonsuz emeğe kesinlikle lafım yok bana göre fiyat fazla ama kendim eski usüle göre üstüpi ile yapmak hem yorulmak hemde oturup ayna gibi oluşunu kendim görmek kendim yapmak istiyorum nerden başlayacağım konusunda hiç bir fikrimde yok bu işi yapan yardımcı olabilirmi ne almamız ve ne ile başlamamız gerek pastanın hangi türü cilanın hangisini almamız gerek araçta ufak çaplı bir kaç çizik var marka olarak ne önerirsiniz çok cep yakmayan türden :) şimdiden ilginiz için teşekkürler

ozencan43

Azimli Üye
Doblo
Adı
Bünyamin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Bu konularla ilgili en detaylı bilgilere detailingturkey veya forumboyakoruma sitelerinden ulaşabilirsiniz. Yalnız kendinizi fazla kaptırmamanızı tavsiye ederim..... ? ? ?

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Eyvallah kardeşim saol varol bu işi kendim yapmak istiyorum hemen bakıyorum dediğiniz sitelere teşekkürler

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Özellikle metalik siyah hata götürmez renklerde ilklerde yer alır diye düşünüyorum. Daha önceden böyle bir tecrübeniz yok ise en azından ilk seferlik profesyonellere bırakın bence boyadaki hataları daha kapatıcı olur ve bundan sonraki sizin yapacağınız hataları da su götürecek cinse indirger. Sonrasında siz yine elle ister pamuk ister üstüpü ile devam edersiniz parlaklığı ve kayganlığı korumak adına. Ben şahsen beyaz renk araç kullanmama rağmen bu şekilde ilerledim. Şimdi neredeyse ayda bir ped ile cila atıyorum.
El ile atarken meguiars 23 numara ya da 27 numara cila kullanıyorum. Bence gayet başarılı ürün. 100 gramı ile 3 kez hatchback arabaya yetiyor. Manisada 30 tl ye alıyorum 100 gramı.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Reis bence hiç bulaşma yorulduğunla kalırsın. Siyah arabaya profosyeneller bile çekinerek yaklaşıyor pastayı attın cilayı attın arabayı güneşe çıkardığın gibi bütün hatalar ortaya çıkacak. Hare diye birşey var pasta yapıldıktan sonra o hare işlemi pastadan daha zor ve yedirmeside daha zor. Şurda hepimiz abi kardeşiz ama masraf olmasın kendim yapıyım derken daha çok masrafa girebilirsin haberin olsun bi pasta cila malzemesini almaya kalksan zaten 300 lirayı bulur herşeyi zaten düşük maliyetle alınan üründende bişey beklenmez 2 yıkamadan sonra mat haline geri döner. Yine karar senin reis ama birkaç yerden daha teklif al derim.

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
haklısın kardeşim bende dün arkadaşın tavsiye ettiği sitelere baktım dolaştım profesyonel olmak gerekiyor siyah arabada çoğu yer zımpara bile oluyor bizim işimiz değil bencede

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Yanlış anlama abi senin için dedim yani boşuna masraf yapma emin olki gösterdiğin emeğin çabanın karşılığını vermeyecek sana çünkü araba siyah

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Yanlış anlama abi senin için dedim yani boşuna masraf yapma emin olki gösterdiğin emeğin çabanın karşılığını vermeyecek sana çünkü araba siyah
eyvallah kardeşim saol bir kaç yere daha bakacağım sonucu burda resim olarak paylaşacağım

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
eyvallah kardeşim saol bir kaç yere daha bakacağım sonucu burda resim olarak paylaşacağım
Benim araçta siyah renk D3 kasa geçen hafta perşembe günü akşam 5 te bizim arkadaş var boyacı onun dükkana gittim başı kalabalıktı makineyle pasta yapmaya başladım tam 5 saat pastası sürdü ertesi gün yani cuma günü gittim bu sefer boyacı olan arkadaşım tamam kanka artık bana ver hare giderici yapmam lazım yoksa güneş arabaya vurduğu gibi araç rezalet gözükür dedi yaklaşık 2.5 3 saatte özene özene pasta cilası sürdü ve bunların hepsi makineyle yapıldı. Yani ben oraya gittiğimde kanka en işine bak ben yavaş yavaş hallederim diyip makineyi elime aldımya abi o pişmanlığı anlatamam bukadar zor bişey olamaz yapıyosun yapıyosun başa sarıyor ordan arkadaş gülüyordu olum bu siyah araba öyle kolaymı sandın seni tanıyor olmasam dükkana arabayı siyah diye kabul bile etmezdim dedi :) yani gerisi sende abim umarım herşey istediğin gibi olur ama pastadan sonra hare gidericiyi yaptırmayı unutma abi en son cila atılacak

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Benim araçta siyah renk D3 kasa geçen hafta perşembe günü akşam 5 te bizim arkadaş var boyacı onun dükkana gittim başı kalabalıktı makineyle pasta yapmaya başladım tam 5 saat pastası sürdü ertesi gün yani cuma günü gittim bu sefer boyacı olan arkadaşım tamam kanka artık bana ver hare giderici yapmam lazım yoksa güneş arabaya vurduğu gibi araç rezalet gözükür dedi yaklaşık 2.5 3 saatte özene özene pasta cilası sürdü ve bunların hepsi makineyle yapıldı. Yani ben oraya gittiğimde kanka en işine bak ben yavaş yavaş hallederim diyip makineyi elime aldımya abi o pişmanlığı anlatamam bukadar zor bişey olamaz yapıyosun yapıyosun başa sarıyor ordan arkadaş gülüyordu olum bu siyah araba öyle kolaymı sandın seni tanıyor olmasam dükkana arabayı siyah diye kabul bile etmezdim dedi :) yani gerisi sende abim umarım herşey istediğin gibi olur ama pastadan sonra hare gidericiyi yaptırmayı unutma abi en son cila atılacak
eyvallah kardeşim saol varol bir yer buldum şuan 700 tl ye yaparım diyor ama bir kaç gün aracın bende kalması lazım diyor hayırlısı ile verip yaptırtayım bende kurtulayım mat renkten araba az daha dursa tzla jipine benzeyecek neredeyse söylediklerin elinde alet olduğu halde o kadar zor ise demekki biz bu işe el ile girsek 10 güne ancak çıkarız :)

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Selamlar yerin nerde

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
eyvallah kardeşim saol varol bir yer buldum şuan 700 tl ye yaparım diyor ama bir kaç gün aracın bende kalması lazım diyor hayırlısı ile verip yaptırtayım bende kurtulayım mat renkten araba az daha dursa tzla jipine benzeyecek neredeyse söylediklerin elinde alet olduğu halde o kadar zor ise demekki biz bu işe el ile girsek 10 güne ancak çıkarız :)
Araba neden duruyormuş abi ? Sabah versen akşam alırsın o neden kalcak demiş acaba başka şeylerdemi yapılacak

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Araba neden duruyormuş abi ? Sabah versen akşam alırsın o neden kalcak demiş acaba başka şeylerdemi yapılacak
hiç bir fikrim yok araçlar bir kaç gün kalıyor bizde dükkanımızda diyor sanırım işçilik çok sürüyor

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
ben arabayı satıp başka renk almayı düşünüyorum

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Oda baska bi care bu yikamacilardaki kopuk arabayi mafediyor icindeki kimyasal nerdeyse boyayida sokucek bundan sebep aracin butun pasta cilasini aliyor araba matlasiyor

sadda

Aktif Üye
Aracım Yok
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Meslek
operator
Aracınız
Aracım Yok
Oda baska bi care bu yikamacilardaki kopuk arabayi mafediyor icindeki kimyasal nerdeyse boyayida sokucek bundan sebep aracin butun pasta cilasini aliyor araba matlasiyor
seramik kaplama çöüzm olacaksa yaptırtırım ama kardeşim bizler zaten maaşlı çalışan insanlarız o kadar para ne bileyim zaten zorla almışız bunuda

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Benimkide siyah bu pasta ciladan cok cektim en son care seramik kaplaticam
Abi seramik olayida kandırmaca haberin olsun belirli bi süre sonra etkisini kaybediyor en güzeli güzel bi pasta cila üzerinede şeffaf kaplama gerisi hikaye

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Kopuk vurulmadigi surece uzun sure kullaniliyor arac cam gibi oluyor