PASTA CİLA İÇİN YARDIM

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
abilerim doblomun çiziklerinden ve biraz parlaması için pasta cila yapmayı düşünüyorum. Çiziklerin üzerine pasta atıp daha sonra komple cila yapmayı düşünüyorum ama bir sorum olacak size bu işlemi yaptıktan sonra arabam güneşe çıkınca yuvarlak yuvarlak dalgalanmalar olur mu ve geriye döndürülemeyecek kadar hasar görür mü arabamın boyası birde bel altında çıkmayan lekeler var zift vb

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
İmzanızdaki kırmızı Dobloya pasta cila yapmayı düşünüyorsanız araç üzerindeki damlacıklardan cila durumu fena gözükmüyor.Aracınızda derin çizikler yoksa yogun aşındırıcılı bir ürüne bence bulaşmayın.Başlangıç aşamasında kil ile yüzeyi kir vb gibi lekelerden arındırın.Sonrasında Ag srp 500'ü tavsiye ederim,hafif polish, hem temizleyici, hem aşındırıcı çok az dolgu özelliği var.Cila olarakda fk 1000p gayet iyi olur.
Bu işlemleri el ile yapacaksanız dalgalanma (harelenme) olmaz,polisaj makinası bu konuda dikkatli olmanız lazım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
berat elle yapacaksan o hareler olmaz ama makina ile yapma zaten önceden kullanmadıysan boyayı yakarsın

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
İmzanızdaki kırmızı Dobloya pasta cila yapmayı düşünüyorsanız araç üzerindeki damlacıklardan cila durumu fena gözükmüyor.Aracınızda derin çizikler yoksa yogun aşındırıcılı bir ürüne bence bulaşmayın.Başlangıç aşamasında kil ile yüzeyi kir vb gibi lekelerden arındırın.Sonrasında Ag srp 500'ü tavsiye ederim,hafif polish, hem temizleyici, hem aşındırıcı çok az dolgu özelliği var.Cila olarakda fk 1000p gayet iyi olur.
Bu işlemleri el ile yapacaksanız dalgalanma (harelenme) olmaz,polisaj makinası bu konuda dikkatli olmanız lazım.

şimdi o kadar parlak değil kırmızı doblo matlaştı ve ona yapmayı düşünmüyorum gri dobloma yapacağım ve elle yapacağım başka dikkat etmem gereken husus var mı ?

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
berat elle yapacaksan o hareler olmaz ama makina ile yapma zaten önceden kullanmadıysan boyayı yakarsın

makine ile yapmayacağım abi elle yapacağım

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
elle yapacaksan sorun olmaz

Skol72

Azimli Üye
Tepki
1
Modeli
Diğer Model
Renk
Mistik Gri
sevgili arkadaşlar

bu hafta sonu araç park halindeyken arkamdaki araç çıkarken arka tampona sağ arkadan sürtmüş ve tamponda boyayı kaldırmış siyah plastiği görünüyor.aynı 2 tırnak cırması gibi bu boya sökülmesi dahada büyürmü acaba.Birde diğer boyası çıkmayan çizikleri nasıl bir maddeyle temizleyebilirim?

Teşekkürler..