park sensörü

ardhslhh

Azimli Üye
arkadaşlar aracım arada sırada park sensörü arızalanıyor şu şekilde : geri vitese alınca dıt sesi çıkarıyor hemen sonra sanki arkada birşeye vurmuş gibi sürekli uyarı veriyor ama genelde normal çalışıyor.sorun nedir acaba ?

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bende de şuan aynı sorun var devamlı yapmıyor lakin sinirimi bozmaya başladı

sensörlerin üstünü iyice bi silelim bakalım olmazsa gösterecem sonucu yazarım

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Özellikle yağmurlu havalardan sonra mı yapıyor? Benim bir önceki araçta yağmur yağdıktan sonra sensör resmen sapıtıyordu. Araç kuruyunca 1-2 hafta havalar güneşli geçince sorun olmuyordu.

aliyavuzer

Azimli Üye
arkadaşlar benim arabamda da sensör var simdiye kadar sizin anlattığımız gibi bi sorun yaşamadım ancak geçen haftalarda kuznin linea ya sensör taktırdık sönsör gzlerini montajı yapan arkadaş ayarladı bir tarafı biraz çıkıntılı çünkü görmesiyele alakalı dedi sizinkide belki yere dogru bakıyor olabilir. Bi bakın bakalım..

Met BOZ

Yeni Üye
ARKDAŞLAR yeni aldığım dobloda park sensörü vardı 2 ay dayanabildim sonra söktürdüm.başıma bela oldu ona güvenip kaza bile yaptım .
yani anlayacığınız alacaksanın ucuza kaçmayın :D

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
yağmurlu havalarda yapıyor evet nasıl bir çözüm bulabiliriz.

Hocam, park sensörünün montajını yapan kişi sensörün kutusunun bozulduğunu söylemişti. Yeni kutu geldi. O da fayda etmeyince başka bir sensör ile değişti. Yani anlayacağın şu ki kendi de sorunu anlayamamıştı. Ucuz ve dandik ürünlerden kaçının diyorum.

Skol72

Azimli Üye
Modeli
Diğer Model
Renk
Mistik Gri
Fiat servislerde takılan park sensörlerinden taktıran varmı acaba nasıl randımanlımı.

Fabrika çıkışlı premiolarda olan gibimi gözleri geniş yoksa normal küçükmü?

150 tl ye takıyorlarmış.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Ben Nisan ayında aracımı alır almaz ilk olarak yetkili servise gidip park sensörü taktırdım. 170 TL aldılar. Gayet de randımanlı. Şuana kadar bir sorunla da karşılaşmadım. Sensör gözleri D2 kasa pemiolardaki gibi tam yuvarlak değil. Küçük ve dikdörtgen tarzında. Belirttiğim gibi bir sorun da yaşamadım. Dışarıda başka yerde taktırsam sensör + işçilik derken gene en kötü 100 - 120 TL alacaklardı. En azından serviste takıldı ve içim rahat.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
arkadaşlar aracım arada sırada park sensörü arızalanıyor şu şekilde : geri vitese alınca dıt sesi çıkarıyor hemen sonra sanki arkada birşeye vurmuş gibi sürekli uyarı veriyor ama genelde normal çalışıyor.sorun nedir acaba ?

park sensörünün gözlerinden biri bozulmuştur o yüzden yapar öyle

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
sıfır aldık aracı. orjinal üzerindeki park sensöründen bahsediyorum. . 2 yıl sorunsuz kullandım park sensörünü. sonra bi defa arıza yaptı gözün biri bozulmuş. serviste değiştirdik. hatta ozamanlar iyide bi para almışlardı bi gözü değişmeye. daha da randıman almadı. her 6 ayda bir bozuluyor. bazen tamponun arkasından kurcalıyorum biraz düzeliyor. 1-2 gün sonra yine bozuluyor. :( sensörsüz park etmeye alıştım. bir de o sinir bozucu sesi olmasa.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
park sensörü olmazsa olmazım. bende şehirdışındayken sağ arka tarafa bi araç sürtmüş resmen oradaki gözüde parçalamış, çıkarıp gözü biraz inceledim. servise sordum çok uçuk rakam söylediler 1 tane göz için. Bende aldım parçalanmış gözü içinde 2 tane saç teli kaldar incecik tel ar onlar kopmuş. bişekilde onları lehimledim 1 gün uğraştım rahat. sonra çok sıkı bi şekilde bastırarak bantladım ve yerine taktım on numara oldu.

bence sizin beyinde arıza olabilir modülde