Park sensörü montajı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nizam
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi

Nizam

Aktif Üye
Modeli
Renk
Gri
(link)
Stop lambasın söktük ama sökmeden önce hoparlörün kapağını çıkarttık takım çantasından çıkan bir aparat ile stop'u arkadan tutan cıvatayı söktük.Daha sonra tampondan gelen kabloları buradan içeriye soktuk.

(link)

Önden gelen kabloları buranın arkasından geçirdim

(link)

Önden gelen kabloları buradan götürdük ve hoparlörün oraya götürdük.

(link)

Göstergeyide dikiz aynasının üzerinde uygun olacağı düşünüp buraya koydum

(link)
Son hali

güzel olmuş

hayırlı olsun

hayırlı olsun.

güle güle kullan benımde acil taktırmam lazım bu hafta sonu inş, fiyatlar çok farklı şaşırdım kaldım hangisi alsam diye

hayırlı olsun.güle güle kullanın.

SLM ARKADAŞLAR. BU PARK SENSÖRÜ. BENİ DELİ EDİYOR. İKİ SENE ÖNCE TAKTIRDIM. NE GÖRÜRSE ÖTÜYOR BENDE ÇOĞU ZAMAN AYNADAN GÖREMEYİNCE İNİP BAKIYORUM BİŞEY YOK.TAKANA TAKIYORUM AMA YİNEDE FAYDASI VAR GARAJA GİRERKEN ARKADAKİ ARABAYA ÇARPMIYORUM.SLM MEVLÜT AMCA.

bende kararsız kaldım normal sensörler 35 TL , küçük led li ekranlar 60-70 TL . sanırım LED liye gerek yok ses gelsin yeter , zaten ekran küçüçük

ucuz sensörler hiç bir işinize yaramaz

ucuz sensörler hiç bir işinize yaramaz
anladım oğuzcum sağol birazdaha bakınayım internette

Hyundai aracıma metre göstergeli ve sesli bir park sensörü taktırmıştım sanayide. Takması ile birlikte 120 TL almıştı usta benden. Servisinde de 150 TL'ye takıyorlardı. İlk aracım olduğu için olaya çok vâkıf değildim. Arkadaşlarım ne gerek var dediler ve sanayide hallettik. 3-4 ay sonra sensör yağmur yağdığında bile ötmeye başladı. Kutusu bozulmuş. Yenisini getirtelim dedi usta. 1 ay da onu bekledik. Yenisi gelmedi 🙂 Belki de gelecek diye usta bana salladı. Mecburen başka bir tane taktı. Onda da metre ve ses yoktu. Sadece telefon şebekelerinde olan dişlerden ve bip sesinden vardı. Yaklaştıkça diş kademesi artıyordu. Hevesim kaçmıştı olaya bir kere.

Bu sefer doblomu alınca direk FİAT servisine gittim. 170 TL'ye park sensörünü taktılar. 2 sene de garantili. İşçilik temiz. Aklım rahat.

park sensörü kadar rahat bişey yok. öyle alıştımki park sensörüne,park sensörü olmayan araç kullanacak olsam park edemem herhalde 😀

çok doğru söylüyorsun hanefi benim diğer araçta var mecbur olaraktan transporter da ondan dobloya geçince kendimi bi tuhaf hissediyorum . belki inanmıcak sın ama arabayı alalı 3 ay oldu 2 haftada 1 egsozcuya gidiyorum *hehe**hehe*
Neden mi? egsozun ucunda büyük bir kafa var görüntü amaçla bende hani hiç anlamam öyle şeylerden geri geri gelirden kaldırıma dokunduruyorum içindeki plastik yuvadan tak atıyor egsoz sallanamaya başlıyor , sonra git egsozcuya taktır. En son adam benden bıktı artık gittik mi para bile almıyor 🙂o bi çare bulamıyor plastik tapa oldugundan , bende inadına kafasını değiştirmiyorum 🙂🙂🙂

çok doğru söylüyorsun hanefi benim diğer araçta var mecbur olaraktan transporter da ondan dobloya geçince kendimi bi tuhaf hissediyorum . belki inanmıcak sın ama arabayı alalı 3 ay oldu 2 haftada 1 egsozcuya gidiyorum *hehe**hehe*
Neden mi? egsozun ucunda büyük bir kafa var görüntü amaçla bende hani hiç anlamam öyle şeylerden geri geri gelirden kaldırıma dokunduruyorum içindeki plastik yuvadan tak atıyor egsoz sallanamaya başlıyor , sonra git egsozcuya taktır. En son adam benden bıktı artık gittik mi para bile almıyor 🙂o bi çare bulamıyor plastik tapa oldugundan , bende inadına kafasını değiştirmiyorum 🙂🙂🙂

bence sen kafayı değiştir kurtul.sende rahat et,ustada.

ben en iyisimi kendi orjinalini takayım demi görüntü olarak güzeldi ama 🙁

orjinal her zaman için en iyisidir.

Back