Park lambalarını kontrol edin uyarısı..

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Tepki
6
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
2014 model 1.3 aracımın yaklaşık 1 aydır sönmek bilmeyen park lambası kontrol edin uyarısını bugün yine yeniden gidip dipsiz park ampulünün orjinali alarak değiştirdim. Bütün ampüller yaniyor Yine arıza lambası yakiyor. Soketlerde hiç bir yerinde oksitlenme yok. Ama nedense bir türlü çözümünü bulamadım. Başına gelip çözüm bulan varsa yardımcı olabilir mi?

my93

Aktif Üye
Fiorino
Tepki
37
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
2014 model 1.3 aracımın yaklaşık 1 aydır sönmek bilmeyen park lambası kontrol edin uyarısını bugün yine yeniden gidip dipsiz park ampulünün orjinali alarak değiştirdim. Bütün ampüller yaniyor Yine arıza lambası yakiyor. Soketlerde hiç bir yerinde oksitlenme yok. Ama nedense bir türlü çözümünü bulamadım. Başına gelip çözüm bulan varsa yardımcı olabilir mi?
Bagaj plaka ampulleri kontrol ettiniz sanırım benim başıma bagajı her kapattıktan sonra geliyordu ampulleri söktüm temizledim geri taktim sonrasında karsilasmadım belki plakalık ampullerindendir sizinkide

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Tepki
6
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Teşekkür ederim deneyip bilgi vereceğim.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Aracınız şase yapıyor arka stop lamlalarından olabilir bütün lambaları yakın ampüllerde zayıf olarak yanıp sönen var mı bakın elektrikçi halleder

ensdagli

Yeni Üye
Doblo
Tepki
6
Adı
Enes
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Sorunu buldum arkadaşlar arka park lambalarına 12v 21/4w takılması gerekirken önceki sahibi soketi bile zorlayacak 12v 21/5w ampül takmış buda arızaya sebep oluyor. Hepinize teşekkür ederim.