otomatik camların kendi kendine açılması

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah

meheme

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet İsa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Bordo
Bende aynı temizliği yaptım camlar düzeldi, fakat bu sefer sol arka kapı kitlenmiyor. Neden olmus olabilir?

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Bende aynı temizliği yaptım camlar düzeldi, fakat bu sefer sol arka kapı kitlenmiyor. Neden olmus olabilir?
Kapıyı aç karşılık platin puntaları temizleyin

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Olmadımı sistemi resetle yani camların hepsi kapalı konumda iken akünün kutup başını sök tak geri.

Kanarya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Bendede kirlenmiyor sert vurunca gitleniyor

Bendede kapanmıyor sanirsam soketler karşılıklı denk gelmiyor kapi kapi aşağı düşüyor biraz sert vurunca kapaniyor ama bu seferde acilmiyor içden açılıyor bendede

meheme

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet İsa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Bordo
Bendede kirlenmiyor sert vurunca gitleniyor

Bendede kapanmıyor sanirsam soketler karşılıklı denk gelmiyor kapi kapi aşağı düşüyor biraz sert vurunca kapaniyor ama bu seferde acilmiyor içden açılıyor bendede

Aracı bi arkadasın kapalı garajına bıraktım. Yasaklar da oldugu için gidip kutup başını sökp denemedim henüz, denediktan sonra bi ustaya götüreceğim, bende sizin gibi kapının aşagı düştüğünü tahmin ediyorum. Kısmet artık bakalım

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

meheme

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet İsa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Bordo
Aracı bi arkadasın kapalı garajına bıraktım. Yasaklar da oldugu için gidip kutup başını sökp denemedim henüz, denediktan sonra bi ustaya götüreceğim, bende sizin gibi kapının aşagı düştüğünü tahmin ediyorum. Kısmet artık bakalım

Akü kutup başını sökmek kapı kilidine fayda etmedi. muhtemelen kapı ayarı bozuk kapı asagıya düştü, jaklar karsılıklı denk gelmiyor. Usta yolu göründü bize. kapı ayarı için kaportacıya mı gidelim Gebze civarı tavsiye varmı?

meheme

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet İsa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Bordo
Gittiğim usta komple kilit değişecek deyince kafam attı başka ustaya da gitmedim. Kapının ortasındaki sürgünün bi tekeride erimiş vaziyetteydi. Paeçacıdan parçayı aldım ve kendim değiştirdim. Ön kısımdanda biraz ayar vermeye çalıştım ve sorunun çözüldü.
Sorunum tamamen pinlerin birbirine denk gelmemesiydi. Halada tam olarak denk gelmiyor ama en azından sorunum çözüldü. Profesyonel bir ayar yapmak gerek.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

bal.g

Yeni Üye
Doblo
Adı
Musacan
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar D3 ümde dün durup dururken hareket halinde sağ arka cam tamamen açıldı. bugün yine aynısını yaptı . ayrıca az önce arabanın başına geldiğimde bütün camların ortalama üç cm kadar aşağı indiğini gördüm. Daha önce böyle bir şeye şahit olan varmı ?
Cevap yazacak tüm doblo severlere şimdiden teşekkürler...
Hocam sorunu buldunuzmu?