Doblo Otomatik cam kapama modul

Umur28

Yeni Üye
Doblo
Adı
Umur şengün
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Merhaba arkadaslar bi konu hakkında bilgi almak ve yaptirmak istiyorum
2018 doblo d4 trekkingim var aracı kumandadan kilitledigim zaman camların ve aynaların otomatik olarak kapanmasını istiyorum bunu yaptıran yada yapan varmidır acaba aramızda??

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Premio aracı kilitler yada açarken kumanda tuşuna basılı tutarsanız camlar açılıp kapanıyor. Premio olan trekking vardır.
Ayna kapama modül ile yapılabiliyor.

Umur28

Yeni Üye
Doblo
Adı
Umur şengün
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Benim aracimda premio fakat ben kapıları kilitledigim zaman kapanmasını istiyorum tusa basılı tutmak istemiyorum yani

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Araçta var olan özelliğin çalışmasını değiştirmek istiyorsun. Modüller genelde tuşa peş peşe iki kere basma ile yada uzun basma ile çalışır. Fakat bu şekilde hazır modül bulmak zor olur. İsteğe göre modül tasarlama ile uğraşan olur mu bilmedim. Ayrıca açma tuşuna bastığında camları açacak. Kapatma için her kapıyı kilitlediğinde camlar kapılı olsa bile kapatmak için cam moturuna enerji gidecek zorlanacak. Hareket halinde kapılar kilitlediğinde cam kapama kontağı gidecek vesaire biraz zahmetli başka sorunları olur.
Elektronik ve aurdino bilgin varsa kendin modül yapacaksan yardımcı olmaya çalışırım. Cam modülünün yeri kablo renkleri vesaire. Ama bilgin yoksa hiç bulaşma. Linea için cam açma ve kapama olmayan araçlara sonradan aurdino ile modül yapılabiliyor. Onlarda peş peşe iki kere basıldığında devreye giriyor.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Ayna kapama için hazır modüller internet te mevcut. Bu iş biraz daha kolay.

Umur28

Yeni Üye
Doblo
Adı
Umur şengün
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Anladim ustam tesekkur ederim o zaman bu sekilde devam diyelim ilgin ve alakan icin tesekkur ederim

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Ayna kapama için hazır modüller internet te mevcut. Bu iş biraz daha kolay.
Ayna kapama modülü ile hem ayna hem cam kontrol edilebilir. Camların rolesine enerji verilmesi yeterli olur. Fakat zaman ayarlı olması gerekir. Sürekli açma yada kapama da sistem zarar görmüyor. Kapanınca akıma duyarlı sivich var sanırım. Elektriği kesiyor kapalı olduğunu anlayınca.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Cam kaldırma D3 ve D4 kasada o kadar kolay değil araçta orjinalinde M190 kodlu cam kontrol modülü mevcut. Bilgiler can bus haberleşme protokolünde gidiyor. Röle vs. içinde kapalı kutu eski araçlardaki gibi kuru kontak yani röle ile müdahale sıkıntılı. Mevcut M190 kodlu cam kontrol modülünü iptal edip sıfırdan yapmakta ayrı sorun.

mesutsubasar

Aktif Üye
Doblo
Adı
MESUT SUBASAR
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşların da dediği gibi uzun iş ayrıca aklıma güvenlik olarakta sıkıntılı olabileceği geldi. Mesela kendimden örnek verirsem bazen bir yere gittiğinizde aracın içinde birşey koyduğunuzda (piknikte arabanın yanında otururken çocuğun uykusu geldiğinde arabanın camlarını iki parmak açıp içinde uyutup aracın yanında oturuyoruz) aracı kitlersek camlarda kapanır, sonuçta aynı özelliği 2 saniye fazla düğmeye basarakta halledersiniz. Hee hiç olmasa bende kafaya takar modülle işimi yaparım ama gerek yok canım abim