oto buzdolabı

geremy

Onursal Kurucu
80 li yılların başında minik bir buzdolabımız vardı.minik dediysem tahmini 50x30x30 gibi.üstten kapaklıydı.
dolabın özelliği
-tüp
-akü
-elektrik ile çalışabilmesiydi
üstelik buz yapabiliyordu.ne zaman kime verdik hatırlamıyorum ortadan kayboldu.bu sistemde çalışan hiç görmedim daha.
böyle bir dolabı bulabilirmiyim acaba.
başta ekrem kardeşe sormak istiyorum.

Qarizma232

Aktif Üye
Bende 1 tane var.Ezetilin Sun 24 lt. alıyor gayet memnunum..
Ücreti 80 tL Hepsiburada Com Da Ezetil Sun 25 Diye Yazarsan Çıkar Ben Tavsiye Ederim Gayet Kullanışlı

geremy

Onursal Kurucu
önerdiğiniz ürüne baktım yanlız ürün sıcak birşeyi soğutmak için değil soğuk birşeyin sıcaklığını muhafaza etmek için kullanışlı.
benim dediğim dolab buz yapıyor.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
80 li yılların başında minik bir buzdolabımız vardı.minik dediysem tahmini 50x30x30 gibi.üstten kapaklıydı.
dolabın özelliği
-tüp
-akü
-elektrik ile çalışabilmesiydi
üstelik buz yapabiliyordu.ne zaman kime verdik hatırlamıyorum ortadan kayboldu.bu sistemde çalışan hiç görmedim daha.
böyle bir dolabı bulabilirmiyim acaba.
başta ekrem kardeşe sormak istiyorum.

Bulabilirsiniz tabi ustam. Öncelikle çalışma sistemlerinden bahsedeyim. O buzdolapları amonyaklı diye geçer, sistem içersinde amonyak dolaşır. bu amonyağı harekete geçirmek içinde küçük bi ısı kaynağı kafi. tüpün çakmak kadar alevi veya 12 v 80watt bir ısıtıcı. Bir müddet sonra sistem içersindeki amonyak çökme yapar ve soğutamaz hale gelir. Bu durumda ürünü baş aşağı ters çevirip bi kaç gün bekletiyorsunuz. Düzeltip yeniden çalıştırdığınız zaman soğutur hale geliyor. Bu ürünlerden piyasada bulunabilir. Tüplü olayı kalmadı ama 12 V ve 220 V ile çalışabilenleri mevcut. piyasada ararken Amonyaklı minibar die soruşturmanız lazım

Mesela bu ürün

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-beyaz-esya-buzdolabi-en-ucuz-mini-buzdolabi-bekar-ve-ogrenci-isi-minibar/detay?

25119503dgw.jpg

Bu ürünün avantajı ve dezavantajları var tabi. içersini +5 ile 10 dereceye kadar soğutabilir fakat soğutma süresi 4 - 7 saat arası değişir. yani sürekli kullanım için uygundur. Soğutma hacmi ve enerji tasarufu sebebiyle otel oldalarında yoğun kullanılır. Arabada kullanacaksanız da yola çıkmadan 5 saat önce çalıştırmanız gerekir. birde sürekli aküden yemesi gerekirse motor çalışmayınca aküyü de bitirir :) Ben size kompresörlü (motorlu) ürünleri tavsiye ederim 15 dk içinde 5 dereceye kadr soğutabilir. Araçda kullanmak içinde Uygun güçte Gerilim yükseltici inverter kullanımız gerekecektir.

Arçelikde bu ürün mevcut Arçelik minibar diye geçer Fiatı 250 tL

ARCELIK-1011M-MINIBAR-BUZDOLABI-SOK-FIYAT__25462305_0.jpg

Bu ise Komprsörsüz amonyaklı model.

0592918743.jpg

0595751513.jpg

Bir de bu tarz Elektronik kontrlü ile ısı transferi yapanlar var ucuz şekilde piyasada satılıyor. soğutması 10 saati buluyor çok kullanışsız :)

255226146a2.jpg

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
uzun yolda buz dolabı süper olur.ama kalitelisi bulursak :)

geremy

Onursal Kurucu
ekrem kardeş açıklamalar için teşekkürler.
arçeliğin mini barı avantajlı gözüküyor.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz

bence de çok iyi abi ama araç için inverter gerekli

kokplot

Onursal Üye
bende bu gün baktım arkadaşlar. bizim burada bir mağazada buzdolabı değilde sadece soğuk muhafaza sağlayan kutucuklardan den geldim. 71 tl dediler. bana pahalı geldi. almamda lazım ..ne yapacağımı şaşırdım. ebatlarını bilmiyorum.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
kokplot tarafından yazılan metin:
bende bu gün baktım arkadaşlar. bizim burada bir mağazada buzdolabı değilde sadece soğuk muhafaza sağlayan kutucuklardan den geldim. 71 tl dediler. bana pahalı geldi. almamda lazım ..ne yapacağımı şaşırdım. ebatlarını bilmiyorum.

soğuk muhafaza edebilmesi için sürekli gişte / enerjide olması lazım abi. birde dediğim gibi soğutma süresi çok uzun aslında parasına göre hiç yokdan iyi.

kokplot

Onursal Üye
Ekrem tarafından yazılan metin:

soğuk muhafaza edebilmesi için sürekli gişte / enerjide olması lazım abi. birde dediğim gibi soğutma süresi çok uzun aslında parasına göre hiç yokdan iyi.

olmaz ise izmirde soracağım .belki güzel bir tane bulurum. kipa mıdır nedir oralarda olacak:)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz

bence de çok iyi abi ama araç için inverter gerekli

inverter fiyatları nasıl

500 wattlık bir inverter yetecektir abi. 70 ile 100 lira arasında güzel şeyler var

http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-500w-500w-dc12v-to-220v-inverter/productDetails.aspx?categoryid=252871&productid=otsegpsu0073

otsegpsu0073.jpg

kokplot

Onursal Üye
DeadSilence tarafından yazılan metin:
Güzel birşey ama.. Bunların arac olanlarında sogutma ısıtma yok.. Koydugun ısıda sabit tutuyor sadece..

biliyorum. antalyanın sıcağında 3 gün dayandıysa demekki işe yarıyor bu çanta kılıklı kovasal dolap:)

geremy

Onursal Kurucu
Güzel birşey ama.. Bunların arac olanlarında sogutma ısıtma yok.. Koydugun ısıda sabit tutuyor sadece..

biliyorum. antalyanın sıcağında 3 gün dayandıysa demekki işe yarıyor bu çanta kılıklı kovasal dolap:)

kokplot abi bu durumda sen bir adet komperasörlü mini dolap ve bir çevirici alacaksın.
bildiğim kadarı ile dolabı çokca kullanacaksın.düzgün bir şey olmalı.
hadi bize lazım olsa yılda bir kez 3-4 saatliğine lazım oluyor sen dağa bayıra çok gidiyorsun.

kokplot

Onursal Üye

kokplot abi bu durumda sen bir adet komperasörlü mini dolap ve bir çevirici alacaksın.
hadi bize lazım olsa yılda bir kez 3-4 saatliğine lazım oluyor sen dağa bayıra çok gidiyorsun.

ewet düzgün bişey olmalı. ama pahalı kaçıyor ozamanda abicim yaaw.*helpless*

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz

konforu düşünen ve D3 e binen birinimn para hesabı yapmaması lazım abi :D

kokplot

Onursal Üye

konforu düşünen ve D3 e binen birinimn para hesabı yapmaması lazım abi :D

:) ala ala sadece millletin tuttuğu doblo aldık ekrem. limuzin mi çektik sanıyon altımıza:D inşallah oda olacak. zamanla.*tup*

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
bizde D3 ü tutuyoruz ama alamıyoruz abi :D Senin arkadan Devlet var :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
brian tarafından yazılan metin:
onu demedim yaw, siz d3- d2 kasa diyosunuz ya ebnde d1 bile yk demek istemiştim, bidonu napayım hemde mavisini olacak okadardaki adamla mı karıştırdınız beni:D

inanmak başarmanın yarısıdır hanefi daha çok gençsin ne doblolar gelir geçer elinden.. Ben d3 ü alamam ancak murat abi paraya sıkışır gelirse belki :D :D ama onunki de kısa Ben uzuncuyum :D (yanlış imalar çıkarmayalım lütfen :p )