önemli lütfen uygulayın.

geremy

Onursal Kurucu
aracı park ettikden sonra direksiyonu tam tur sağ veya solda bırakmayın.

motor çalışırkende tam tur çevrili tutmayın pombayı yorarsınız.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
ben çok yapıyordu yav teşekkürler yapmam gayri *hmm*

geremy

Onursal Kurucu
doğru kullanıldığı takdirde hidrolik direksiyon araç ömrü boyunca sağlamlığını korur.

Pasam

Daimi Üye
Bazıları arabanın görünüşü olsun diye tam ceviri bırakıyor bu cok sakıncalı bu yüzden cok sayıda aras direksiyon pompası veya kutusundan ses geliyor sikayetinden geldi.

ERCAN

Daimi Üye
geremy tarafından yazılan metin:
aracı park ettikden sonra direksiyonu tam tur sağ veya solda bırakmayın.

motor çalışırkende tam tur çevrili tutmayın pombayı yorarsınız.
--------------------------------------------------------------------------

manevra esnasında dahi.. direksiyonun tam tur sonda.. en fazla bekleme..12,,15 saniyedir.. daha fazla zorlama pompanın patlamasına yol açabilir..

geremy

Onursal Kurucu
şimdi aklıma şu takıldı böyle önemli bir parça neden daha sağlam yapılmamış
yani yolda direksiyon bir kitlense iş biter.

onurkebude04

Yeni Üye
hazır direksiyon demişken . bendede 2006 1.3 multijet doblo var . direksiyonu cevirdigimde gıç gıç diye ses cıkıyor . yola cıktıgımda sorun gıdıyo ama araç kalkarken bu sesı cıkarıyo ve dıreksıyon cok sertleşiyo . hidrolik yagı tamam . sanayı sıtesındekı ustama götürdüm kaldırdı baktı sorun yok dedı şansıma orda ses cıkarmadı zorluk yaratmadı ama eve geldıgımde yapıyor:) uzerınde borbet jant lastık varbu arada 2 aydır kullanıyroum son 1 haftadır böyle

ERCAN

Daimi Üye
onurkebude04 tarafından yazılan metin:
hazır direksiyon demişken . bendede 2006 1.3 multijet doblo var . direksiyonu cevirdigimde gıç gıç diye ses cıkıyor . yola cıktıgımda sorun gıdıyo ama araç kalkarken bu sesı cıkarıyo ve dıreksıyon cok sertleşiyo . hidrolik yagı tamam . sanayı sıtesındekı ustama götürdüm kaldırdı baktı sorun yok dedı şansıma orda ses cıkarmadı zorluk yaratmadı ama eve geldıgımde yapıyor:) uzerınde borbet jant lastık varbu arada 2 aydır kullanıyroum son 1 haftadır böyle
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bendede 1.3 doblo var ..aynı gıcırtı var..bi ara servise göstericem.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
evet bu dediğinizx olay clio symbolün kitabındada yazıyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Jant-lastik ebatlarında oynama yaptıysan direksiyon kutusu zorlanıyor olabilir,aracın bulunduğu zemin ile lastik arasından kaynaklanıyor olabilir,eğer ses tam turda çıkyıorsa kutusıyırmaya yaklaşmış olabilir.bizim kulandığımız dodge as 250 de aynı sorun vardı,önemsemedik.en sonunda direksiyon kutusu sıyırdı komple değiştik kutuyu

Pasam

Daimi Üye
Fiat doblonun ön takımını cok zayıf görüyorum şahsen ben cok cabuk bozulabilcek rot kolları,rotiller,rot başları var araclarımızı daha dikkatli kullanmamız laızm.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
PAŞAM BEN SENİN GİBİ DÜŞÜNMÜYORUM 10 YILDIR DOĞAN KULLANIYORDUM HALEN DAHA KULLANIYORUM DOĞANDA BİLE PERYODİK BAKIM DIŞINDA ÖN TAKIMDAN PARÇA DEĞİŞMEDİM.ŞİMDİ DOBLODA VAR.94 MODEL ARAÇDA BOZULMAYAN PARÇANIN 09 MODEL ARAÇTA BOZULACAĞI HİÇ AKLIMIN YERİ DEĞİL.KALDIKİ DOĞANLA STABİLİZE YOLLARDA 400 KG YÜK TAŞIDIĞIMDA OLDU BUNA RAĞMEN ARIZA VERMEDİ.ŞİMDİ DOĞAN OTOMOBİL AŞIRI YÜKLEMEDE BİLE ÖNTAKIM BOZMADIYSA BUNU DOBLO GİBİ Bİ ARAÇTA GÖRMEYİ BEKLEMEK BİRAZ KARAMSARLIK OLUR BENCE.

geremy

Onursal Kurucu
bu konu sadece direksiyon kullanımında dikkat edilecek husus için açıldı.
ön takım gibi konular için lütfen ayrı konu başlığı açın konu dağılmasın.

emre16

Azimli Üye
zaten araç çalışırken dikkat ettiyseniz direksiyonu tam tur çevirince motordaki horultu çoğalıyor ve devir göstergesinden bunu göre biliyorsunuz...

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
murat67 tarafından yazılan metin:
...

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Profilinizi günceller ve avatar yüklerseniz seviniriz. Bol paylaşımlar...

ayintap

Aktif Üye
evet tam tur yapıp direksiyonu bir tarafa doğru dayayınca motordan bir horultu geliyor

diamond

Saygın Üye
Öneri : :) Başınıza gelebilir belki benim başıma geldi connect aracımla direksiyonu sola tam çevirip ani bir hareketle kaldırıma çarptım aracın direksiyon kilitlendi dönmez oldu meğerse pompa yı patlatmışız 600 tl masraf açmıştı direksiyon tam dönükken bankete kaldırıma çarpmamaya dikkat ediniz

geremy

Onursal Kurucu
Mehmet tarafından yazılan metin:
Evet Tam tur Döndürdüğünde horultu Oluyor.

o ses hemen hemen tüm araçlarda oluyor.olmasa bile motor sesi değişiyor.
pompa tam güce biniyor böyle tutmamak lazım.