(Önemli)2010 1.3 Multijet D2 Safeline Hakkında Merak Edilenler?

ferman06

Yeni Üye
Adı
Özdemir
Arkadaşlar herkeze mrb, foruma yeni üye oldum ve bazı sorularım var. Bu sorularıma siz değerli abi ve kardeşlerimden bilgi almak istiyorum. Vermiş olduğunuz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle aracımı tanıtayım : 2010 model d2 kasa 1.3 multijet 75hp 98.000 km de safeline modeli.

1- Ortalama yakıt tüketimi 8-8.5 arası değişiyor ve km de 32-35 kuruş yakıyor (şehir içi). Yakıt normal mi sizce ?
2- Araçta 205 45 16 lastik ve 8,5 ofset karpuz jant var. Bu çok etkiler mi?
3- Araç gaza çok basıldığında kara duman veriyor. Büyük egzoz kafalığı var. Egzozu karartıyor. Bunun nedeni nedir?
4- İtalianBox marka chiptuning takılıyken 40 kuruş yakıyordu, söktük. Normalde chip yakıtı düşürüyor diyorlar. Yanlış bağlantı gibi bir şey söz konusu olabilir mi?
5- Aracı sürekli klima açıkken kullansak yakıtta ne kadar artma olur ?
6- Geçenlerde aracıma hırsız giriyordu son anda yakaladık. Sizce kolay bir şekilde kapıları açabilir mi?
7- Yakıt tasarrufu için nasıl yöntemler uygulanabilir?

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Biraz uzun oldu ama hakkınızı helal edin. :)

Not: Ekte aracın resimleri mevcuttur.

Dosyalar

• 1.png
    1.png
    262,6 KB · Okunma: 10
  • 2.png
    2.png
    273,1 KB · Okunma: 13
  • 3.png
    3.png
    240,2 KB · Okunma: 12
  • 4.png
    4.png
    325,9 KB · Okunma: 9

mehmet.64100

Saygın Üye
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
1,2) 8 litre yakmasinin nedeni jant ve lastiklerinizden kaynaklanıyor gibi yakışıklı duruyor ama bi bedeli var 45 yanak o araca hic uygun degil makasli oldugu icin orjinalleri 65 yanak olmasi lazim yani konforu dusurmussunz yakiti artmissiniz
3 duman pompadan ve enjektorden kaynakli olabilir güvenilir yerlerden yakit alin
4 bu konuda bilgim yok ama yanlis baglanti olacagini hic sanmıyorum
5) normalde 8 se en fazla 9 litre gibi
6) sizin anahtarınız olmadan biraz zor ama açılabilir
7) orjinal ebat jant lastik guvenilir yerlerden yakit bazi yerler hava falan basiyomus buna dikkat edin aracinizin bakimi da etkiler