öne yatar koltuk mekanizması hakkında bilgi edinme

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
merhaba arkadaşlar doblomu satıp foruma girmeyeli uzun zaman olmuştu bugün çözmekte zorlandığım ve internet üzerindede ulaşamadığım bir konunun alet edevat takımı hakkında sizden bilgi almak istiyorum mutlaka bu konuda bilgisi olan kişiler vardır veya bu tarz araçlar kullanmışlardır.

ilk önce aracım Ford fiesta van tipi arkası koltuklu arka koltuğa oturmak için ön koltuğa öne yatması için bir mekanizma yapmışlar yapmışlar ancak biraz sanayi işi olmuş ve araç hafif bir çukurdan geçtiğinde koltuk ÜSTÜ yapılan mekanizmadan kurtulup koltuk üstü arkaya veya ön tarafa doğru yatıyor yani sabit oturma şeklinde durmuyor internet üzerinde arama yapmama rağmen böyle bir konuya ulaşamadım bu tip araç kullanan arkadaşlar varsa böyle bir mekanizma kullananlar varsa beni bilgilendirebilirlermi ön koltuğa insan oturtturamaz oldum kim otursa hafif bir çukurdan geçerken Arkayada dayanıyorsa arkaya doğru sert bir şekilde yatıyor buda özellikle beni :)D kendimi gülmemek için zor tutuyorum çünkü o an :D) rahatsız ediyor kısacası sizden öğrenmek istediğim şey bu mekanizma satılıyormu yoksa yaptırmamızmı gerekiyor yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok teşekkür ederim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
öncelikle arabanız hayırlı olsun

bizde elimizdeki kartalı satıp palio van alacaz 1.3 multijet olduğu için birde vergisi rakiplerine göre düşük 2006 yılına kadar olanlar 172 lira sizin verginiz nekadar 6 aylık

palio van da koltuk ileri ve geri doğru kalkıyor o orjinalde mekanizması var

sizin yapacağınız şeey bence bi servise gidip sorun o mekanizmayı belki satıyorlardır

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
öncelikle arabanız hayırlı olsun

bizde elimizdeki kartalı satıp palio van alacaz 1.3 multijet olduğu için birde vergisi rakiplerine göre düşük 2006 yılına kadar olanlar 172 lira sizin verginiz nekadar 6 aylık

palio van da koltuk ileri ve geri doğru kalkıyor o orjinalde mekanizması var

sizin yapacağınız şeey bence bi servise gidip sorun o mekanizmayı belki satıyorlardır

vergisi aynı 172 lira 2005 model benim aracımda şuan vergiden geçen sene mahrum bırakılmış :)

ileri geri doğru kalkıyor derken efendim şimdi koltuğun alt bölümünde kayar yer var ileri geri kaydırabiliyoruz koltuğu ancak koltuğun üst bölmesini anlatmaya çalışmıştım ben anlatamadım veya yanlış anlattım galiba şimdi resim çekip resimlerle birlikte koyacağım arkadaşım bir çözüm bulalım bu işe :)

bu arada 1.3 multijet paliolarda güzel ancak ben biraz modifiye tutkunuyum ve palioya pek fazla modifiye yakışmıyor veya ben yakıştıramıyorum bu yüzden fiesta aldım tavsiyede edebilirim yakıt uygun motor bakımından güzel performans 1.3 ile hemen hemen aynı hatta performansta belki 1.3 multiler biraz daha üstün gibi geldi bana ben gidip bir foto çekip burada paylaşayım en iyisi

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben sizin nedemek istediğinizi anladım arkaya geçmek için yapılmış olan mekanizmadan bahsediyorsunuz

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
ben sizin nedemek istediğinizi anladım arkaya geçmek için yapılmış olan mekanizmadan bahsediyorsunuz

aynen efendim bu mekanizma satılırmı veya yatırılırmı benim şuan var ama dediğim gibi sanayi işi olmuş biraz kötü duruyor birde oturan dayanıyorsa hafif bir çukurdan geçince arkaya gidiyor :) fotoğrafları çekerken biraz kurcaladım 1 tane yay var orda galiba o çıkmış yayı takmaya çalışıyorum bakalım takınca düzelicek gibi kim yaptıysa zeka süper yanlız benim aklıma gelmezdi böyle bir sistem :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
koltuk takılınca arkaya geçilmez tabikide sizin cam koltuk ruhsata işli mi heralde işlenince vergileri 240 liraya yükselir yani, yaştan düşen ticariler gibi

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
koltuk takılınca arkaya geçilmez tabikide sizin cam koltuk ruhsata işli mi heralde işlenince vergileri 240 liraya yükselir yani, yaştan düşen ticariler gibi

cam koltuk işletmedim zaten camlar Çok siyah film ile kaplı koltuklar gözükmüyor zaten arkada o yüzden işletmedim ben

SORUN SONUÇU : benim yaşadığım şehirin koca sanayisinde koltuk için mekanizma bulamadık bari elimdeki mekanizmayı tamir ettirmek istedim sonrasında gittiğim tüm kaportacılar yapamadı belki 6 tane kaportacıya gittim kaportacılardan birtanesi tornacıya yolladı 2-3 tanede tornacıyı gezdim onlarda yapamadı döşemeci yapar dediler onda yay vardır dediler gittim döşemeciye 2-3 tanede döşemeci gezdim onlarda yapamadı hüzünlü bir şekilde dükkana geldim mekanizma ile birlikte kontrol ediyordum nasıl bir alet miş diye benim dükkanın orda bir gümüş tamiri yapan mehmet ustam var elinden her iş gelir ona göstermem ile birlikte hallederiz dedi problemde şuydu yay kırılmış ve mekanizma yay kırık olduğundan koltuğu sıkıştırmıyor ya 1 adet yeni yay alınacaktı veya üzerindeki yay 1 kademe açılıp uç kısmı büyütülecekti sağolsun koca sanayinin yapamadığını gümüş ustası olan mehmet usta halletti yayı önce biraz ısıttı başka türlü açılmıyo meret sonrasında açtırdı 1 kademe bu kadar bende mekanizmayı yerine taktım oldu :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sorunun çözüldüğüne sevindirm