önce angel mı? xenon mu?

prisonerman

Aktif Üye
arkadaşlar bu konuda çok değişik fikirler duydum...kimisi önce angel tak orjinal sarı lambalarla idare et çünkü ilk önce xenon çok dağılır senide karşı tarafıda rahatsız eder diyor...kimisi önce xenon taktır sonrasında angel takarsın hiçbir sorun olmaz diyor...

Lütfen bu konuda ciddi şekilde deneyim yaşamış ya da yaşanılan bir deneyime tanık olmuş arkadaşlar yardımcı olun..şimdiden teşekkürler.

Dipnot: elimdeki para şuan sınırlı olduğu için ikisini aynı anda taktırmayacam malesef

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
ben önce Kısalara Xenon taktım. Uzunları hiç kullanamadım. bu yüzden xenonları geri söktüm. Xenon ışık şiddeti çok fazla olduğu için göstermemesi gereken yerleri bile fazlasıyla aydınlatıyor bu sebepten de çok fazla göz alıyor. Ama kısalara mercek takınca uzunlar ne hal olur onu bilemem.

prisonerman

Aktif Üye
runbelx tarafından yazılan metin:
xenon tak ama merceksiz olmasın aski takdirde karşı tarafı çok rahatsız ediyor bir araç muayeneye girdiği zaman problem oluyor merceksiz xenon lar

kontrolde sıkıntı olmuyormuş onu öğrendim ama xenonun ışığı en kaliteli olan markalarında dahi (AL,BOSCH,PHILIPS) kırma olayı canımı sıkıyor...mercek kesinklikle çare olur mu?

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
ben ikisinide kullanmadım ama bu habbeti çok duydum ve genelde xenon deniyor...(tabi mercekli kullan karşıdakini merceksiz çok rahatsız ediyor.)

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Görüntü için angel, daha iyi görmek için zenon olabilir

safeline

Aktif Üye
angel far takılmış doblolar varmı varsa resimlerini paylaşırmısınız nasıl duruyor birde bu işi yapanlar satanlar bilgi verirseniz çok sevinirim