Ön lastik basınç / Hız

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Daha önceki bi konuda d3 lerin, verilen hava basıncında (39 psi) öne basık olduğunu yazmıştım.
Geçen bi deneme yaptım lastiklere (42 psi) vurdum, ön lastiğin yanakları , arkalar gibi oldu.
Frenleme gene berbat ama , yüksek süratlere çok daha rahat çıktım gibi.
Akşamındaki bi denemede 170 üstü hızlara çok rahat çıktım ki, kadrana baktıktan sonra araç daha da hızlandı.
Bu anlamda bizim araçlar çok tehlikeli , düzü buldumu yürüyor, geniş açıdan dolayı hızıda algılamıyorsun.
190 yapanları duyunca inanasım gelmiyordu, ama geçen hak verdim, yol bitmese ben de 190 üstünü görürdüm.

Diyeceğim şu ki, lastik basınçları bu kadar fark ettirir mi ki yüksek hıza ulaşmakta.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bizde geçen gün buluşmaya giderken rahatlıkla 160-170 i bulduk :D önceden 175-70 14'' lastikler vardı şimdi ise 185-65 14''lastikler var herhalde bizimde lastiklerden dolayı bu kadar kolay bu hızlara çıktık.......

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
yeni doblo yüksek hızlarda çok güvenli ve stabil ben şuan enfazla 150 gördüm maşallah çok düzgün gidiyor bi son hız deneyeceğim

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
yeni doblo yüksek hızlarda çok güvenli ve stabil ben şuan enfazla 150 gördüm maşallah çok düzgün gidiyor bi son hız deneyeceğim
daha düşük oranlı bi yankada daha da stabilolacaktır sanırım, ama hızlandıkça zıplaması azaldı gerçekten.

kursatakc

Daimi Üye
Tepki
4
lastike fazla hava vuruldugunda lastik sert olacaktır sert lastıkde asfallt ile olan sürtünmeyi azaltacaktır buda araçın daha erken ve daha az güçle yüksek hızlara ulaşmanıza neden olacaktır ayrıca fazla şişkin lastık asfalt ile sürtülmesi azalacaği için fren mesafeleri uzayacaktır buda allah vermesin kazaya sebep olabilir

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
daha düşük oranlı bi yankada daha da stabilolacaktır sanırım, ama hızlandıkça zıplaması azaldı gerçekten.

zıplaması mı yeni doblo zaten zıplamıyor abi

çoğğu binekten bile çok konforlu

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
Ben şahsen lastikçi olarak.... Üstünde performans lastikleri var.... Bugün servisde sordum tekrardan bu konuyu... 32 - 36 psi arası hava vurulması gerektiğini söylediler.... Yük durumunda ki bu yük aşırı olduğunda 40 psi olarak söylediler.... Lastiklere yüksek derecede hava basmak iyi değildir... Ön tarafta çökme olmasının sebebi ağırlığın daha fazla olmasıdır... Bunu göz önüne alınız....

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Ben şahsen lastikçi olarak.... Üstünde performans lastikleri var.... Bugün servisde sordum tekrardan bu konuyu... 32 - 36 psi arası hava vurulması gerektiğini söylediler.... Yük durumunda ki bu yük aşırı olduğunda 40 psi olarak söylediler.... Lastiklere yüksek derecede hava basmak iyi değildir... Ön tarafta çökme olmasının sebebi ağırlığın daha fazla olmasıdır... Bunu göz önüne alınız....
abi performans lastiği demesen bile pazar gününden belliydi zaten sen önde biz arkada sana yetişmeye çalışıyoz :D

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
abi performans lastiği demesen bile pazar gününden belliydi zaten sen önde biz arkada sana yetişmeye çalışıyoz :D

Kardeşim valla siz varsınız arkamda diye yavaşdan gittim... Yoksa ben gişlerde rahat bir 20dk. beklerdim sizi.... :)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

Kardeşim valla siz varsınız arkamda diye yavaşdan gittim... Yoksa ben gişlerde rahat bir 20dk. beklerdim sizi.... :)
abi sen en son kaçı gördün o gün biz 160 ı gördük :D sende herhalde 180-190 gidiyodun :D

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
205 km/h.... Yol yetmedi dahasına... Ama düz yolda 195 km/h rahat....

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
175 km/h ile gidiyordum baktım aynada ufacıksınız... Yavaşladım hemen... :D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
eeeeee yani abi önde 1.6 doblo + 6 ileri bizde 1.3 le seni yakalamayA çalışıyoz :D :d

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri

*hehe**haha**haha2*

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
siz nerede okadar hız yaptınız

biz 4 tane doblo bahaustan beykoza 100 120 arası geldik

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
benim lastiklerde 40 hava var arkamda daimi 500 kg yukum var...cok rahat her daim 170 i görüyorum......gecen biraz kapattım gazı 185 i gördüm.....aracım henüz 3000 km de....10.000 rodajından sonra. 190/195 leri görecektir....

premio2012_55

Fenomen Üye
Tepki
1.295
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
siz nerede okadar hız yaptınız