Navigasyon Teyp Sonrası KM Yanıp Sönme

hakanakcayir

Yeni Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Herkese merhaba.

2015 Fiat Doblo Panorama Easy kullanıcıyım. Aracıma premio plus ve trekking de ki orjinal continental marka navigasyon ekrandan taktım. Teybin tüm fonksiyonları sorunsuz çalışıyor. Tek bir sorun var o da km yazısının yanıp sönmesi. Servis body computer teybi tanımadığı için yapıyor dedi. Hiçbir şekilde yardımcı olmadılar.

Daha önce böyle bir sorun başına gelen var mı? Nasıl aşabiliriz? Teşekkürler.

set2

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
Füme
Ben nevimed taktirdimi. Bende de aynısı oldu. Takan arkadaşın söylediği araçların ve teyplerin yazılımı birbirine uymuyor. Bunu bu şekilde kullan 150 - 200 km. Sonra kendisi düzelebilir düzelmez ise teyp yazılım degistirecez dedi. 50 km. Sonra kendi kendine düzeldi.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Teypler de aracın canbus dediğimiz haberleşme hattına bağlıdır. Kapı açık uyarıları , direksiyon tuşları algılanması , araç hızı takibi (sesi otomatik yükseltmek veya düşürmek için) geri vitese geçtiği hep bu canbus hattı üzerinden yapılır. Aracın canbus hattında da haberleşme kopukluğu olduğu zaman araç km ışığını yakıp söndürerek bunu bildirir. Taktığınız teyp de canbus özelliğü yoksa bu durumu yapması gayet normal. Ama düzelir veya düzelmez diyemem

hakanakcayir

Yeni Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Teyp orjinal doblo teybi olmasına rağmen araçla teyp arasında bir kopukluk olduğu aşikar. Teyp trip bilgilerini yol bilgisayarından sorunsuz çekmesine rağmen ayarlarındaki gündüz ışıklarını aç kapa özelliği bir işe yaramıyor. Teybi araca tanıtma konusunda yetkili servis bir müdahalede bulunmuyor. İstanbul içinde tanıtma işini kim yapar açıkçası merak ediyorum.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
araçlarda teybi tanıtma diye bir işlem yok. bu canbus ağı ile haberleşme işleri teybe takılan canbus decoder denilen parça yapıyor. aracın orjinal teybi üzerinde böyle bir parça yok. sonradan araç için üretilen teyplerde kullanılıyor. bu parça teybin kutusundan çıkar. eğerki bu parça takılı olduğu halde sorunlar var ise bu parça uyumsuzdur.

Dosyalar

• 20160802222428_88320.jpg
    20160802222428_88320.jpg
    31,6 KB · Okunma: 65
  • power cable with canbus.png
    power cable with canbus.png
    55,7 KB · Okunma: 63

Karabey

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
merhaba canbus aparatı bulma şanzımız var mı

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
markası neyde firmanın yetkili servisi ile iletişime geçmek lazımç öncelikle teybi bir çıkartıp bu aparat takılı mı onu kontrol edin

aacaba

Yeni Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2017
bende de olmuştu. araç bilgileri menüsünde çözünürlük ayrını düşük yapınca düzeliyor.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
bende de oldu 150 km sonra gitti. Çok abartılıcak bişey değil zaten km sayacı attıktan sonra.

Selim53

Azimli Üye
Doblo
Adı
selim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
araçlarda teybi tanıtma diye bir işlem yok. bu canbus ağı ile haberleşme işleri teybe takılan canbus decoder denilen parça yapıyor. aracın orjinal teybi üzerinde böyle bir parça yok. sonradan araç için üretilen teyplerde kullanılıyor. bu parça teybin kutusundan çıkar. eğerki bu parça takılı olduğu halde sorunlar var ise bu parça uyumsuzdur.
bendede aynı sorun var klmetre yanıp sönüyor aux çalışıyor usb sadece şarz ediyor orjinal teyibi üzerinde acaba sorun canbus hattındamı

ksmurl

Azimli Üye
Doblo
Adı
Kasım
Kan Grubu
A RH +
Meslek
cnc router cnc laser
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Kurşun gri
direksiyon tuşu varmı aracınızda

SkyneR

Yeni Üye
Doblo
Adı
OsmaNDogaN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aracım 2014 model 1.3 Doblo Premio Black. Newfron marka 4gb ram 8 çekirdek 32 GB hafızalı multimedya taktırdım. Tek sorunum km yanıp sönmesi o yüzden bu güzel teyp den vazgeçmek istemiyorum. Herşeyi denedik takan arkadaşla ve servisle ama olmuyor. Canbus ı bile söktük servis yenisini yolladı. Yazılım attık. Hala sorun devam ediyor. Ayarlardan araç modelini değiştirdik. Km sorunu düzeldi. Bu defa da direksiyon tuşları çalışmadı. Mesela ayarlardan EGEA 2016 yı seçtim. 1 gün boyunca direksiyonda km de sorunsuz çalıştı. 1 günün sonunda km yine yanıp sönmeye başladı. Allah aşkına şunu çözen birisi yazsın nasıl yapmalıyız? Teyibimi söktürmek istemiyorum. Şu hata harici aşırı memnunum.