MTV ne kadar ödeyeceğim?

ALpeR06

Daimi Üye
Arkadaşlar birşey danışmak istiyorum. Benim kafam acaip karıştı. Aracımın ruhsatında KAMYONET(PANELVAN) Yazıyor alt kısımdada Yük Nakli(HUSUSİ) Yazıyor. İnternet vergi dairesinin sitesinde de aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor. Anlamadığım şimdi yılbaşında benim aracım hangi sınıfdan hesaplanacak? Tecrübeli arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum. Malum yılbaşı geldi kendimi ona göre ayarlamam lazım...

Bu arada aracım 1.4 active ama internet vergi dairesinde aşağıda gördüğünüz gibi 1.3mjet cargo görünüyor sorun olurmu?

gks8h.jpg

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
alper abi sen yıllık toplam 480 tl ödeyeceksin. 240-240 iki taksitte (ocak-temmuz) 1.3 multijette gözükse 1.4 active de olsa bu değişmez. fakat orada neden model bilgisi yanlış onu bilemiyorum. daha detaylı bilgiyi sana ulaştıracaklşardır abiler.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Yarın plakanızı da yazarsanız size daha ayrıntılı bilgi verebilirim.. Şu kadarını söyliyeyim bizim araçlarımzda iki kategor ivar sadece silindir hacmi 1901 ve üzeri ve altı şeklinde... 1900 altı olduğu için aracınız 1,3 1,4 olması bir şeyi değiştirmez... Hesaplamayı da Fethi söylemiş zaten... Ancak 2013 yılı o rakamlara yeniden değerleme oranında zam gelecek.. Yani 7,80 daha ilave edilecek verginize...

ALpeR06

Daimi Üye
Plakam 10 ** **** anladığım kadarıyla panelvan olarak vergilendiriliyor. Ama neden ruhsatta kamyonet yazıyor o zaman? Ne kadar saçma işler yapıyor bu vergi daireleri o zaman ruhsata direk panelvan yazsaymışlar.... :(

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
alper abi zaten o ayrılığı biri bi çözse alnından öpcez ama daha öyle biri çıkmadı.

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
alper abi zaten o ayrılığı biri bi çözse alnından öpcez ama daha öyle biri çıkmadı.
SLM FETHİCİĞİM. BEN MEVLÜT AMCAN. BENİM DÜLDÜL 1910 CM3 2001 MART DOĞUMLU. FIAT IN İLK ÜRÜNÜNDEN, BİRAZ HOYRAT DAVRANMIŞLAR TRAKTÖR MOTORU KOYNUŞLAR. AMA DEVLET TRAKTÖRMÜŞ GİBİ DAVRANMIYOR. MERCEDESLE BİR TUTUP. MEVLÜT AMCANI SOYUYOR. İNANMAZSAN MTV VERGİSİNE BAK. AMA DUDAĞIN UÇUKLAMASIN. ARACIN ŞU AN KASKO DEĞERİ 9750 TL SLM MEVLÜT AMCA.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
ben de aynı motoru kullanıyorum mevlüt amca. seni çok iyi anlıyorum. ama elimizden birşey gelmiyo. gel beraber satalım şunları birer güzel doblo alalım kendimize ne dersin? en pratik ve mantıklı çözüm bu.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
ben de aynı motoru kullanıyorum mevlüt amca. seni çok iyi anlıyorum. ama elimizden birşey gelmiyo. gel beraber satalım şunları birer güzel doblo alalım kendimize ne dersin? en pratik ve mantıklı çözüm bu.

Ben öyle yaptım kurtuldum..*kop**happy*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
ben şimdilik düşünmüyorum çok masraf yaptım çünkü. biraz binip o masrafları amorti etmem lazım. daha sonra ben de senin gibi yapacağım mehmet ali abi.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Arkadaşlar birşey danışmak istiyorum. Benim kafam acaip karıştı. Aracımın ruhsatında KAMYONET(PANELVAN) Yazıyor alt kısımdada Yük Nakli(HUSUSİ) Yazıyor. İnternet vergi dairesinin sitesinde de aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor. Anlamadığım şimdi yılbaşında benim aracım hangi sınıfdan hesaplanacak? Tecrübeli arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum. Malum yılbaşı geldi kendimi ona göre ayarlamam lazım...

Bu arada aracım 1.4 active ama internet vergi dairesinde aşağıda gördüğünüz gibi 1.3mjet cargo görünüyor sorun olurmu?

gks8h.jpg

Plakandan durumu inceledim kardeş..

Vergi Dairesi kayıtlarında aracın PANELVAN görünüyor.. Her ne kadar rauhsatlarımızda Kamyonet yazsa dahi bizim sınıf araçlar panelvan kategorisinden vergilendirildiğ için, hepimizin aracı vergi dairesi kayıtlarında PANELVAN olarak geçer...

Trafik kayıtlarında ise aracınız KAMYONET(PANELVAN) olarak kayıtlı... Yeni uygulamaya göre eskiden kapalı kasa Kamyonet ifadesi var iken yeni tescil yapan ya da ruhsatı değiştiren doblo v.b. sınıfı araçlara KAMYONET(PANELVAN) ibaresi yazılıyor..Bununu nedeni panelvanların hız sınırı artırıldığı için bizim araçları açık kasa kamyonetlerden ayırarak hız tarifesinde panelvan işlemi görmesi için...

Yani buraya kadar hiçbir sorun yok kayıtların olması gereken gibi...

Ancak aracınız vergi dairesi kayıtlarında combi active 1,3 motor lpgli, trafik kayıtlarında ise 1,4 lpg'li olarak görünüyor... Bu uyumsuzluğun nedenini vergi darenize gidip arştırmalısınız...muhtemelen vergi daresinde yanlış işlenme durumu olmuş olabilir..

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM. ESKİ DOBLOCULAR. GEÇEN SENE NİYETLENDİM. TAKASDA 8500 TL. NAKİTDE 9000 TL VERDİLER.YENİSİDE DEVE YÜKÜ PARA. ÖMÜR DESEN ELİ KULAĞINDA YENİNİN BORCU BİTMEDEN ABBAS YOLCU OLABİLİR. DÜNYA MALI DÜNYADA KALDIĞI İÇİN GÖTÜRME ŞANSIM YOK.DİYECEĞİM;GELİNE SORMUŞLAR, NEDEN AĞLIYORSUN.CEVAP AİLEMDEN AYRILDIĞIM İÇİN. O ZAMAN GİTME DEMİŞLER. CEVAP BEN HEM AĞLARIM HEMDE GİDERİM.BİZİKİDE ÖYLE AĞLAYA AĞLAYA BİNMEYE DEVAM.SLM MEVLÜT AMCA.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
süpersin mevlüt amca.şu anda ailecek yazdıklarınıza gülüyoruz.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
SLM. ESKİ DOBLOCULAR. GEÇEN SENE NİYETLENDİM. TAKASDA 8500 TL. NAKİTDE 9000 TL VERDİLER.YENİSİDE DEVE YÜKÜ PARA. ÖMÜR DESEN ELİ KULAĞINDA YENİNİN BORCU BİTMEDEN ABBAS YOLCU OLABİLİR. DÜNYA MALI DÜNYADA KALDIĞI İÇİN GÖTÜRME ŞANSIM YOK.DİYECEĞİM;GELİNE SORMUŞLAR, NEDEN AĞLIYORSUN.CEVAP AİLEMDEN AYRILDIĞIM İÇİN. O ZAMAN GİTME DEMİŞLER. CEVAP BEN HEM AĞLARIM HEMDE GİDERİM.BİZİKİDE ÖYLE AĞLAYA AĞLAYA BİNMEYE DEVAM.SLM MEVLÜT AMCA.

Alemsin mevlüt amca.. yine kitabın ortasından girdin mevzuya...:D

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

Oooo Mustafa abi sana da helal.. Sen kaleyiiçerden Fethetmişsin yengeyi de abone yaptın demek siteye artık sana karışmıyor.. Bizim ki şu dobloculara ayırdığın zamanın yarısını bize ayırmıyon diye başladı aha yine...*haha**haha**haha2*

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM MUSTAFA BEY.BU SIKINTILAR İÇİN DE KENDİMİZE GÜLMEK VE GÜLDÜRMEK İÇİN BİKAÇ DAKİKALIK SÜRE BİLE YAŞAMA ARZUSUNU GÜÇLENDİRİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SLM MEVLÜT AMCA.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
SLM MUSTAFA BEY.BU SIKINTILAR İÇİN DE KENDİMİZE GÜLMEK VE GÜLDÜRMEK İÇİN BİKAÇ DAKİKALIK SÜRE BİLE YAŞAMA ARZUSUNU GÜÇLENDİRİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SLM MEVLÜT AMCA.

*tup*

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI

Alemsin mevlüt amca.. yine kitabın ortasından girdin mevzuya...:D
SLM MEHMET ALİ BEY.BENİM KİTAP SON SAYFAYA DAYANDI.SLM MEVLÜT AMCA.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
mehmet ali biz ailecek doblocuyuz.*clap*

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
mehmet ali biz ailecek doblocuyuz.*clap*

Hakkaten mi biz de arabayı kullanırken öyleyiz hatta hanım ehliyet aldı ya artık yarın işe giderken arabayı bırak falan da diyor yani.. Ama sıra Teamdoblo ya gelince oofff yine kaç saattir ordasın bilmem nee... Bizim ailecek dobloculuğumuz gerçek yani sanalda ayrı düşüyoruz...*hilarious**lol*

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
bizimkide ehliyeti aldıktan sonra banada demeye başladı.ya arabayı bırakta git.lazım bize diye.*hehe*