Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Merhabalar 1.3 multijet doblo 2012 safeline model bir aracım var. Motorumda aldığım zamandan beri devam eden bir üfleme sesi var resmen ona göre vites değişikliği yapıyorum 2000 devirlerden başlıyor ve 3000 devirlere çıkıyor ama bunu boşta yapmıyor viteste iken devam ediyor. Yağ değişimi filtre değişi yaptım yani motor mu bitti diye duman atma sorunum yok motorda bitiklik sorunu yok güçü yerinde soğukken hariç soğukken yokuş çıkmıyor bayılıyor bunu zamanında sıcakkende yaşadım meğersem motora hava veren yer çıkmış yani düşmüş tabikide araba gitmedi taktık tamir ettirdik kontrolleri yapıldı ama ses ondan da kaynaklanmıyor. Dediklerine göre dizelin yakılamayanlarının geri dönmesini sağlayan bir parça dediler EGR valfi midir bilmiyorum arıza ışığım yanıyordu onu söylediler. Yani biraz bıkkınlık veriyor arabadan soğumamı sağlıyor tam seviyorum binicem gezicem o sesleri beni benden alıyor. devir artarken yükseliyor. Motor ses yapıyor diyen oldu ben turbodan zannettim ama turbonun da güçü yerinde baktırdık.

Önemli şeyleride söylemem lazım : Bu arabayı çok yokuş yukarı kullanmışlar biraz serseri tipli birinden aldım gençti daha doğrusu hatta sol aks arabayı alıp dönerken kırıldı 30 KM/h saatle baya yol aldım bu benim hatam tabikide 3. vitesde beşik gibi sallanıyordu araba acemilik ilk araba diyelim.

Tabi çok kez uzun yol yaptım bir sorun yaşamadım 110 120 rahat araba boşsa akıyordum tabikide ama ses hep vardı müzik dinliyordum bide 5. vitesde 2000 devir zaten sesiz ama şehir içi beni benden alıyor yani motorun bağırma sesini duyamıyorum yani üfleme sesine göre vites değiştirme olayındayım buda üzücü.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo