motordan gelen cıyırtı

aliyavuzer

Azimli Üye
selamınaleyküm arkadaşlar hepinize merhabalar kazasız,belasız,cezasız günler hepinize 2010 safeline aracımla bu sene köy dünüşü motordan gelen bi ses dikkatimi cekti 2. 3. 4. viteslerde 2500 deviri geçince önceden olmayan bi ses gelmeye başladı ford connetlerin rolantide çalışırken verdikleri sesi bilirsiniz ona benzer bi cıyırtı geliyor araç dururken gaza bastığımda ise bu cıyırtı olmuyor bazende kesiliyor dikkat ediyorum 1. ve 5. vitesde yapmıyor sizce nedir? turbo arızası olsa gaza her bastığımda gelmesi lazım degilmi bu ses araçın km'si daha 33.000 de cevaplarınızı belkiyorum teşekkürler....

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
öncelikle geçmiş olsun sesi tam olarak dinlemek lazım yoksa buradan çok farklı yorumlar yapılır, iyi bir usta sesi duyduğu anda ne olduğunu anlar, veya video çekme imkanınız varsa çekip burayada koyabilirsiniz.

biraz daha ayrıntı yazarmısınız? mesela biri gaza basarken siz eğilin ses alttanmı geliyor motorun tam olarak neresinden geliyor bunu tespit edin. Motor soğukken ses varmı... vs biraz daha elemek lazımki anlayalım :)

aliyavuzer

Azimli Üye
Çok dogru söylüyorsunuz elemek lazım bazı şıkları.Gaza basarken sesin nerden geldigini anlamam biraz zor günkü araç hareket halindeyken geliyor ses ara ara da kesiliyor hiç gelmiyor ben genede bi video cekmeyi deneyim bakayım...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sesi duymak en mantıklısı ama turbonun pervanesinde bi problem olabilir

aliyavuzer

Azimli Üye
Evet arkadaşlar hafta sonu memlekete giderken bu gelen ses baya bi arttı ben yolda giderken yayalar bana bakıyordu ne geliyor diye*helpless*.Nevşehir Orhan kavas fiat bayine girdim sorunu anlattım ordakiler hemen manifolt'tur dediler hellerderiz hemen diyip kaputu açtılar filtrenin altında lokma ile bi vidayı sıktı sorun bu vidaymış gevşedi için conta ses yapıyormuş. Bundan sonra o sesi unutmam bida :D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
geçmiş olsun bi vidanın yaptığına bak :D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ