MOTOR YIKAMA YARDIM

yunushan444

Daimi Üye
selam arkadaşlar bende 1.3 Multijet Doblo Active var motoru yıkamak istiyorum korkmadan rahatlıkla su vurup sonra beklemeden yola çıkabilir miyim veya nerelerine su temasından kaçınmalıyım yardım Zaten turbonun girişi kapalı alanda

stresliporsuk

Azimli Üye
yunushan444 tarafından yazılan metin:
selam arkadaşlar bende 1.3 Multijet Doblo Active var motoru yıkamak istiyorum korkmadan rahatlıkla su vurup sonra beklemeden yola çıkabilir miyim veya nerelerine su temasından kaçınmalıyım yardım Zaten turbonun girişi kapalı alanda

ben aracı aldığımda yetki-siz servisteki arkadaş(kırşehirde yetkili servis yok) mototru yıkarsan (bu sol ön farın hemen arkasında iki parmak genişliğinde aşağı doğru uzun üstüne soket falan takılı bi parça var) buna su aldırma sakın :?bu beyin falan dedi bunun fiyatı 1500 lira dedi gerisini yıkaya bilin dedi.. bende ondan beri motoru bi kaç kez yıkadım oraya su degdirmedim bi sorun olmadı.. ama kesin de bişey söyliyemem belki de adam beni yemiştir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler servis dışında kimseye motor yıkatmayın.orijinal ecu nun fiyatı 4000 tl dir.

yunushan444

Daimi Üye
Beyler benim ön sol kısa far yanmıyor ampulu değiştirdim yine yanmıyor illa fara bi tane vuruyorum öyle açılıyor

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ne diyorsunnn 4000mii.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
valla geçen servisi aradım 4000 dedi...

geremy

Onursal Kurucu
RAPTOR tarafından yazılan metin:
beyler servis dışında kimseye motor yıkatmayın.orijinal ecu nun fiyatı 4000 tl dir.

ohaaaaaaaa diyorum.kaputu bile açmam artık.

geremy

Onursal Kurucu
Beyler benim ön sol kısa far yanmıyor ampulu değiştirdim yine yanmıyor illa fara bi tane vuruyorum öyle açılıyor

soketleri ve ampülü bir daha kontrol edin temassız var gibi.

geremy

Onursal Kurucu

beyin gibi elektronik kısım ve soketleri iyi izole etmeniz gerekir.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

4000 tl ecu fiyatıysa işcilik ücretini düşünemiyorum :) :)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
kesin temasızlık var oto elektrikçiye felan baktırdınız mı??

poyraz38

Azimli Üye
Arkadaşlar bizde 2 tane Doblo 2 biri Panelvan digeri Açık biz arabaları yıkadak tabii motorlarınada su tuttuk Panelvan doblo eskisi gibi çalıştı Ama Diger Doblo çalışmadı ve bizde tamirciye aktarma atarsak ne olur dedik Bişey olmaz ama SASE yaptırmayın dedi denedik sase yaptırmadan ve araba çalıştı Ama sorun mOtordan Kaynaklanmıyor Aküdenmiş AMA siz yinede Motora su tutturmayın !!!!

cnkshn

Saygın Üye
motora su gelsede bişi olmaz. dizel motor çünkü.

sorun elektronik aksamda. aracınızda ne kadar çok elektronik aksam varsa o kadar çok sorun çıkabilir demek.

motor beyini, abs beyini, sigorta kutusu vs elektronik aksamlar güzelce sarılıp kapatıldıktan sonra bi sorun olmaz.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:

ohaaaaaaaa diyorum.kaputu bile açmam artık.

yaaa mustafa abi...geçen servisi aradım bi şey için;dedim hazır yakalamışken sorayım...bu 1.3 90 hpler le 1.3 75 hp ler arasında ne fark var dedim.
bi fark yok sadece beyin ve yazılım farklı dediler.iyi ozaman bizde beyini değişelim dedim.olur beyefendi dedi.ne kadar dedim beyin?(saf saf soruyorum)
4000 tl dedi.o zaman iyi günler beyefendi dedim telefonu kapattım...

ama telefonu kapattıktan sonra nasıl küfrediyorum hayal edemezsin!arabayı komple dizüstü bilgisayara bağlasam en kralı 2000 tl ye çıkar...

4000 tl ne la?

Dark Knight

Fenomen Üye
Valla ben bugüne kadar kullandığım hiçbir aracımın motorunu yıkatmadım yıkatmam da. Hele bunları duyduktan sonra asla. Çok mu pis görünüyo elimin erdiği kadar silerim gerisi kalır. Dertsiz başıma dert mi açacam durduk yere :)