Motor yaginin kisa surede siyahlasmasi

sedatbnd

Azimli Üye
Selamlar, aracim 2007 1.3 multijet. Motor yagi degisiminden kisa sure sonra yag simsiyah oluyor. Her desimde castrol 5w 40 kullaniyorum.Karterde kalan yag eski yag konulan yeni yaga karisip renginimi bozuyor anlayamadim. Ayni sorunu yasayan varmi?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bu normal bi olay karterin içinde kalan yağında etkisi var onla karışınca siyah oluyor önemli olan vizkozitesini koruması

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
dizeller yağı hemen karartır merak etmeyin. Rengin bi önemi yok vizkozite önemli.

sedatbnd

Azimli Üye
Cevaplar icin tesekkurler.Bi problem mi var diye icim icimi yiyodu.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Selamlar, aracim 2007 1.3 multijet. Motor yagi degisiminden kisa sure sonra yag simsiyah oluyor. Her desimde castrol 5w 40 kullaniyorum.Karterde kalan yag eski yag konulan yeni yaga karisip renginimi bozuyor anlayamadim. Ayni sorunu yasayan varmi?

diesel araçlarda yağ hızlı kararır.bu aslında yağın ve yağlama sisteminin görevini düzgün yaptığını gösterir.1.3 multijetlerde kışın 5w30,yazın 5w40 yağ kullanılması daha verimli olur.

eski yağın ve karterdeki yağ kalıntılarınn yeni yağınızı etkilemesini istemiyorsanız yağ değişimininden önce tunap motor içi temizleyicisini aracınızın yağ kapağından ekleyip 10 dakika aracınızı çalıştırdıktan sonra motor yağınızı değiştirin.bu işle motor içerisinde ve karter dibinde biriken yağ kalıntılarını temizleyecektir.böylece yeni yağınız daha kaliteli görev yapar.