Motor yağı

anil39

Yeni Üye
Doblo
Adı
Anıl
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
1.3 mjet için hangi motor yağı kullanıyorsunuz veya onerirsiniz

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
5w30 kullanılıyor. 5w40 tercih eden de var.
Motorunuz Euro4 mü 5 mi?

anil39

Yeni Üye
Doblo
Adı
Anıl
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo

anil39

Yeni Üye
Doblo
Adı
Anıl
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Hangi markanin yağı kaliteli yada diyorum selenia mi alsam

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Sahte olmadığı ve gerekli standardı karşıladığı sürece bilindik markalardan alabilirsiniz.

Motul X-Clean EFE 5W30 alabilirsiniz.

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
1.3 mjet için hangi motor yağı kullanıyorsunuz veya onerirsiniz
LIQUI MOLY 5W30 Motor Yağı Tam Sentetik TOP TEC 4200 4Litre tam anlamıyla süper performans..

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar Mrb. 2016 1.6 105ps 66500kmde. Hatırlar iseniz, yağ filtresinden yağ kaçırmıştı araç. Erken farkettik. Filtre değişimi yaptık. Castrol kullanmıştım yağ değişiminde, usta üstünü 5w30 petronas ile tamamladı. 250-300gr civarında. Gönlüm rahat değil değiştirmek istiyorum (5000km oldu)
* Liqui moly 4200 top tec 5w30
* Motul x-clean efe 5w30
* Motul eco-clean 5w30
* Liqui moly 4300 top tec

Motul x-clean efe ve eco-clean arasında ne fark var tam anlayamadm. Malum sahteler var piyasada motulun sitesinde x-clean efe var. Eco-clean göremedim. Kararsız kaldım. ama gönlüm motul'dan yana. Çeşitli yağlar kullanan var mı ? Sizce ??

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Önceki yağ değişiminde Motul x-clean efe 5w30 kullanmıştım...15.000km dolunca dün Liqui moly 4200 top tec 5w30 kullandım...Bugün 70-80 km yol yaptım ama sanki Motul'a göre motor daha sesli çalışıyor gibi geldi bana...

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Arkadaşlar Mrb. 2016 1.6 105ps 66500kmde. Hatırlar iseniz, yağ filtresinden yağ kaçırmıştı araç. Erken farkettik. Filtre değişimi yaptık. Castrol kullanmıştım yağ değişiminde, usta üstünü 5w30 petronas ile tamamladı. 250-300gr civarında. Gönlüm rahat değil değiştirmek istiyorum (5000km oldu)
* Liqui moly 4200 top tec 5w30
* Motul x-clean efe 5w30
* Motul eco-clean 5w30
* Liqui moly 4300 top tec

Motul x-clean efe ve eco-clean arasında ne fark var tam anlayamadm. Malum sahteler var piyasada motulun sitesinde x-clean efe var. Eco-clean göremedim. Kararsız kaldım. ama gönlüm motul'dan yana. Çeşitli yağlar kullanan var mı ? Sizce ??
Merhaba 4 seferdir yağ değişimde lukoil marka fiat icin üretilmiş 5w30 partiküllü yağını kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim en azından direkt lukoilmadeni yağlar olarak üretici size yolluyor sahte mi değilmi diye içinizde kuşku kalmıyor isminize faturalı hatta fstura üzerinde lukoilmadeniyağlar izmir rafineri diye geçiyor bilginiz olsun IMG_20230131_220704.jpg

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba 4 seferdir yağ değişimde lukoil marka fiat icin üretilmiş 5w30 partiküllü yağını kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim en azından direkt lukoilmadeni yağlar olarak üretici size yolluyor sahte mi değilmi diye içinizde kuşku kalmıyor isminize faturalı hatta fstura üzerinde lukoilmadeniyağlar izmir rafineri diye geçiyor bilginiz olsun Eki Görüntüle 41143
Hiç düşünmemiştim. Araştıracağım 👍

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Önceki yağ değişiminde Motul x-clean efe 5w30 kullanmıştım...15.000km dolunca dün Liqui moly 4200 top tec 5w30 kullandım...Bugün 70-80 km yol yaptım ama sanki Motul'a göre motor daha sesli çalışıyor gibi geldi bana...
15.000kmde mi değiştiriyorsunuz ? 10.000km ideal ama değil mi ? Liqui moly 30000-40000'lerden bahsediyor ama, para verseler duramam o km'lere kadar :) motuL'un distribütörü var yakınımda oraya gidip soracağım. Çok övdüler motul'u da

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
15.000kmde mi değiştiriyorsunuz ? 10.000km ideal ama değil mi ? Liqui moly 30000-40000'lerden bahsediyor ama, para verseler duramam o km'lere kadar :) motuL'un distribütörü var yakınımda oraya gidip soracağım. Çok övdüler motul'u da
Ülkemizde ne yazıkki en çok sahte diye tabir edilen motor yağı markaları en basında castrol,mobil,motul,shell gelmekte hatta oyle bir ambalaj yapıyorlarki üretici firma bile ayırt etmekte zorlanıyor.Motul güzel marka fakat ben daha öncelerde 1.3 aracıma 5w30 x-clen efe kullandım motorda itici sesi çoğaldı ayrıca yağ eksiltti belki yag sahteydi bilmiyorum beşyüz veya bin km sonra değiştirim mobil yağ almıştım sonrasında araç düzeldi mobil yağıda kendi online satis sitesi olan mobil cleanapex sitesinden satin almiştim malum yağ fiyatlari marka ismi yuzunde epey pahalandi bende altarnatif olarak lukoili buldum gayet iyi sorun yok 4 seferdir kullaniyorum hatta bir takimda yedek aldim 9 bin km. Bir yag degisimi yapiyorum aracim sehir ici cok fazla kullandigim için

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Ülkemizde ne yazıkki en çok sahte diye tabir edilen motor yağı markaları en basında castrol,mobil,motul,shell gelmekte hatta oyle bir ambalaj yapıyorlarki üretici firma bile ayırt etmekte zorlanıyor.Motul güzel marka fakat ben daha öncelerde 1.3 aracıma 5w30 x-clen efe kullandım motorda itici sesi çoğaldı ayrıca yağ eksiltti belki yag sahteydi bilmiyorum beşyüz veya bin km sonra değiştirim mobil yağ almıştım sonrasında araç düzeldi mobil yağıda kendi online satis sitesi olan mobil cleanapex sitesinden satin almiştim malum yağ fiyatlari marka ismi yuzunde epey pahalandi bende altarnatif olarak lukoili buldum gayet iyi sorun yok 4 seferdir kullaniyorum hatta bir takimda yedek aldim 9 bin km. Bir yag degisimi yapiyorum aracim sehir ici cok fazla kullandigim içikas

Ülkemizde ne yazıkki en çok sahte diye tabir edilen motor yağı markaları en basında castrol,mobil,motul,shell gelmekte hatta oyle bir ambalaj yapıyorlarki üretici firma bile ayırt etmekte zorlanıyor.Motul güzel marka fakat ben daha öncelerde 1.3 aracıma 5w30 x-clen efe kullandım motorda itici sesi çoğaldı ayrıca yağ eksiltti belki yag sahteydi bilmiyorum beşyüz veya bin km sonra değiştirim mobil yağ almıştım sonrasında araç düzeldi mobil yağıda kendi online satis sitesi olan mobil cleanapex sitesinden satin almiştim malum yağ fiyatlari marka ismi yuzunde epey pahalandi bende altarnatif olarak lukoili buldum gayet iyi sorun yok 4 seferdir kullaniyorum hatta bir takimda yedek aldim 9 bin km. Bir yag degisimi yapiyorum aracim sehir ici cok fazla kullandigim için
Motor seçeneği neydi sizin ?

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Motul yetkili servisinde değiştirtmiştim...15.000 km yazmıştı değişim için ve yağı değiştiirken yağın durumunun hala iyi olduğunu gözlemledim.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motul yetkili servisinde değiştirtmiştim...15.000 km yazmıştı değişim için ve yağı değiştiirken yağın durumunun hala iyi olduğunu gözlemledim.
1.6 mı aracınız

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Nasipse yarın MOTUL Antalya distribütörlüğünden randevu aldım. Bosch car service diye geçiyor. Motul x-clean EFE 5w30 koyduruyorum. Yağ + yağ filtresi 1300₺. Castrol den sonra pişman olacağımı sanmıyorum

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Nasipse yarın MOTUL Antalya distribütörlüğünden randevu aldım. Bosch car service diye geçiyor. Motul x-clean EFE 5w30 koyduruyorum. Yağ + yağ filtresi 1300₺. Castrol den sonra pişman olacağımı sanmıyorum
Son dk karar değişikliği ile Petronas Syntum 5000 cp (cool tech Technology) 5L koyduk. Hem orjinal yağı hemde cool tech Technology karar vermem de etken oldu. Çalışması biraz yumuşadı gibi. Değişimleri yazarım. Sadece yağ ve yağ filtresi 1250₺ yazıldı.