Yardım Motor yağ çubuğundan duman geliyor. Motor bitik...

tugayaacar

1.9 D SX 2004 Model Ateş Kırmızısı
Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Herkese iyi forumlar. Geçenlerde yazmıştım 1.9 D SX 2004 model Doblo aracım var. Pompadan yana problem yaşamıştım. Saman teliyle çalışıyor kesin çözüm bulamadım. Epik pompa var araçta düz pompaya çevirmeyi planlıyordum ki dün köye gittim 100 km bir yol. Gittim sıkıntı yok. Gezdim ettim derken eve doğru yaklaştım pompa yine arıza yaptı. Telle sıkıştırıyorum düzeliyor. Kaputu açtım baktım ki ne göreyim. Yağ çubuğundan duman geliyor. Hemen sanayiye gittim ustam kara haberi verdi. 20-25 bin TL bir masrafı var dedi. Motor komple bitmiş diye. Halbuki bakımları zamanında yapılmış bir araç. Yağı suyu zamanında değişmiş. 5 senedir ben kullanıyorum arabayı. Herhangi bir sıkıntı yapmadı. Devirli düzgün kullanıyorum. Bana akıl verebilir misiniz kafam çok karışık çocuğum da olacak büyük masrafa giremiyorum. Araba 125 bin TL falan ediyor. Arabam uygulamasında baktığımda ben bu masrafları düşüp arabayı satsam mı yaptırsam mı bilemedim. Çok üzmeye başladı bu araç. Bana fikir verin abilerim.

Dosyalar

• IMG_20220510_153557~2.jpg
    IMG_20220510_153557~2.jpg
    2,1 MB · Okunma: 17

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Kardeşim 1.9 lar genelde üflüyor neye göre kara haber verdi sana çaydanlık gibi mi üflüyor bir video atarmısın

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Aynen abi bildiğin kaynayan su gibi üflüyor yağ çubuğunun olduğu yerde. Normalde geçen hafta yağını kontrol ettim çizgi yarımdı. Bu sabah kontrol ettim. Çeyrek olmuş. Ağır bir şekilde yağ tüketiyor. :( Büyük ihtimal yaptırıp direkt satıcam abi artık yıldım.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
1.9 lara segman atılmıyor bu sefer motorun üstü sağlam altı zayıf olacağından yine yağ yakacak o yüzden bu hali ile satmanı öneririm geçmiş olsun

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Teşekkür ederim abicim peki bu haliyle satın alırlar mı çürüğü çarığı yok kasası sağlam gidişi falan da iyi idi sadece motordan patlak verdi. Mesela kaça gider satacak olsak tahminlerinizi alabilir miyim ?

kirimkongokenesi

Yeni Üye
Doblo
Tepki
5
Adı
Gokhan
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Mavi
Bendede var ayni model ayni seri , tuvturk muayenesinde sansiman yag kacaklari var motor yag kacaklari var cikti ama sorun cikarmadi hic biniyorum

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Benim ki büyük sıkıntı üstat. Ben de hep öyle geçiyordum muayneden de şimdi motor gidik elim kolum bağlı kaldım ne yapacam bilmiyorum. Valla tavsiyem elden çıkarmaya bakın :) Allah kaza bela vermesin yine de ileride büyük problemler çıkarabiliyor.

kirimkongokenesi

Yeni Üye
Doblo
Tepki
5
Adı
Gokhan
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Mavi
Motor sanziman yaptirmasi nekadara mal olur acaba ne gibi sikintilar cikarir zaten en ucuzu 80 bine dayandi arabam com ve sahibinden garaj da 100 112 araliginda gosteriyor bende ,bu haliyle kaca satabiliriz ki merak ettim dediginiz gibi benimde sizdeki sorunlar var arac kasa hersey diri duruyor

Son düzenleme:

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Abi yapacağın tek şey benim düşüncem. Masrafları ana fiyattan düşüp almak isteyene satmak onu da sanayi de ustaya sorarak ortalama bir fiyat çıkarıp. Elden çıkarmaya bakmak lazım. İhtiyacı olan alır zaten.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Tepki
25.027
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
geçmiş olsun
çıkma sponsorumuzda motor satışı var.
motor alacaksınız www.fiatcikmaparca.gen.tr huzur oto Sinan a ulaşıp üyemiz olduğunuzu ve benim söylediğimi söyleyin varsa yardımcı olacaktır.
bu şekilde satacaksanız motor fiyatı az aşağı yukarı belli fiyattan düşüp ilan koyar durumu açıklarsınız

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Başkanım teşekkür ederim 🙏 Yarın iletişime geçip duruma göre harket edeceğim.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
B
Teşekkür ederim abicim peki bu haliyle satın alırlar mı çürüğü çarığı yok kasası sağlam gidişi falan da iyi idi sadece motordan patlak verdi. Mesela kaça gider satacak olsak tahminlerinizi alabilir miyim em
Başkanım teşekkür ederim 🙏 Yarın iletişime geçip duruma göre harket edeceğim.
Bize de bilgi verin takipteyiz geçmiş olsun

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
B

Bize de bilgi verin takipteyiz geçmiş olsun
Malesef ellerinde yedek parça sıkıntısı varmış ben konuştum beyefendi ile malesef yardımcı olamadılar. Canları sağolsun. Artık duruma göre ben de arabadan masrafı düşüp satacağım. Malum ekonomi biraz sarsıntılı 😔

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Malesef ellerinde yedek parça sıkıntısı varmış ben konuştum beyefendi ile malesef yardımcı olamadılar. Canları sağolsun. Artık duruma göre ben de arabadan masrafı düşüp satacağım. Malum ekonomi biraz sarsıntılı 😔
Size komple çıkma motor mu lazım yoksa parçası mı liste var ise istanbuldan parçacıya yönlendirebilirim

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Ben maliyetini merak ediyorum abi. Yapmaya yapıyorlar da ekonomimiz biraz kötü bu ara çocuk gelecek diye hareket edemiyorum. Ona göre fiyattan düşüp arabayı satma planım var abim 🙏

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hayırlısı olsun. Km kaç ?

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Abilerim Epik pompayı iptal edip yerine golf mazot pompası ile yer değişikliği yapıldı. Şu an elektronik pompadan düz pompaya geçiş yaptık kesin çözüm bu. Yaklaşık 8.000 TL bir masraf çıkardı bize. Fan müşürü pompa üstündeki kablolara bağlıymış. Onu da normal bağlantı yapmış ustam anladığım kadarıyla. Şu an sadece gaz pedalı sertleşti uydurma olduğu için. Buradan siz değerli abilerime kardeşlerime teşekkür ederim. Ekte de resmini paylaşacağım. Aracım üfleme devam ediyor egzozdan öyle kötü bir duman çıkmıyor. Sadece yağ cubundan çok az buhar atıyor. Onuda normal dediler. Şu anlık satmıyuk biniyuk bakalım. Herkese iyi forumlar umarım buradan sıkıntı çeken kişiler faydalanabilir. Saygı ve sevgilerimle.

Dosyalar

• IMG_20220723_102236_N.jpg
    IMG_20220723_102236_N.jpg
    2,1 MB · Okunma: 15
Son düzenleme:

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Abilerim Epik pompayı iptal edip yerine golf mazot pompası ile yer değişikliği yapıldı. Şu an elektronik pompadan düz pompaya geçiş yaptık kesin çözüm bu. Yaklaşık 8.000 TL bir masraf çıkardı bize. Fan müşürü pompa üstündeki kablolara bağlıymış. Onu da normal bağlantı yapmış ustam anladığım kadarıyla. Şu an sadece gaz pedalı sertleşti uydurma olduğu için. Buradan siz değerli abilerime kardeşlerime teşekkür ederim. Ekte de resmini paylaşacağım. Aracım üfleme devam ediyor egzozdan öyle kötü bir duman çıkmıyor. Sadece yağ cubundan çok az buhar atıyor. Onuda normal dediler. Şu anlık satmıyuk biniyuk bakalım. Herkese iyi forumlar umarım buradan sıkıntı çeken kişiler faydalanabilir. Saygı ve sevgilerimle.
Geçmiş olsun yağını bir numara kalın kullanırsan eksiltme azalır

tugayaacar

Doblo
Tepki
33
Adı
Mümin Tugay Acar
Kan Grubu
0 -
Meslek
Kurye
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2004
Renk
Ateş Kırmızısı
Geçmiş olsun yağını bir numara kalın kullanırsan eksiltme azalır
Abi ilgi alakan için sana çok minettarım. 5w 30 kullanıyordum. 10w 40 a çıkardık öyle ahım şahım bir üfleme söz konusu olmadı. Ustam şimdilik bunla git dedi duruma göre artıracaz artık abi. Yine de çok teşekkür ederim 🙏