motor yağ basıncı

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Tepki
723
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
selam doblonun tadını çıkaralı daha 1 ay olmuşken korkuttu beni valla yağ değişimi filtrelerin hepsi vs bin km önce serviste değişti bu akşam iftar sonrası aracı çarşıda park ettim bir tekeri kaldırımda kalmıştı iki saat sonra aracı çalıştırdım iki metre gitmeden uyarı sesi ile beraber motor yağ basıncı az motoru durdurun uyarısı geldi o anki panikle hemen kenarl alıp durdurdum aracı ondan sonra tekrar çalıştırdım hiç uyarı vermedi uzunca kullandım tekrar tekrar çalıştırıp söndürdüm herşey taş gibi kaputu açıp yağ seviyesine baktım o da mükemmel sizce neden olabilir böyle bir durum çok ciddi sıkıntı olsa aynı uyarı hemen tekrar çıkardı diye düşünüyorum

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Tepki
723
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
bu arada fenni muayeneside yeni hiç kaçak en ufak sızıntı yok demişlerdi mühendisler inceledikten sonra uzaktan bir akrabamızdı muayenede kontrol eden mühendis yani kaçak sızıntı yok basınç nden az olsun ki

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçıcı bı anlık arıza vermiş olabılır tekrarlmadı ıse sorun olmaz ama ıstersenız yaptırdıgınız yetkılı servıse gıdıp geçıcı arızayı sıldırebılırsınız ama yağ sevıyesı tam ıse bı problem olmaz servıs arıza cıhazına bbağlayıp sılebılıyor

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Tepki
723
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
teşekkürler hata falan çıkmadı tekrar bu arada memlekette servis yok daha önceki tecrubelerim sebebi ile sanayiye uğramak istemiyorum birazdan tekrar kullanıcam aracı umarım bir dahada karşılaşmam öyle bir uyarı ile

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence bı sorun yoktur geçıcı bı arıza vermıştır arabanızın bakımları yapılırken gereklı guncellemelerı yaptırdınız mı? genelde taksıcılerde lıneardada yağ lambası ıkazını duydum onlarda geçıcı bı hata oldugunu soyluyorlar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sıkıntı olmaz.bazen gaz vermeden kalkmaya çalışırsanız ve araç stop etmeye yaklaşırsa da o arızayı verebiliyor.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Tepki
723
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
tekrar çıkmadı şükürler olsun anlık ne oldu ise artık sabah tekrar baktım yağına hiç sıkıntı yok seviyesi tam olması gerektiği kadar kullandım aracıda baya sıkıntı yok bu başlıkta en azından benzer durum yaşayacak olanlara bilgi vermiş olur hayırlı ramazanlar