Doblo Motor Titreme Sorunu

Kanarya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
istersen disarida temizleyen bir usta var fiyat uygun yaptı bana yönlendireyim ?
Hafta ici dükkanda hafta sonu dışarıda bu tarz işleri yapıyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhaba Yasin kardeşim sorunun çözülmesine sevindim bir yılı aşkın süre geçmiş üzerinen ama şuan aynı sorun ben de de var aracı Mart ayında aldım 2012 1.6 105 link şuan 115 bin km de. ilk çalıştırmada motor saat gibi hiç bir sorun yok ancak bir süre yol yaptıktan sonra rölantide beklerken motor silkeleme tekleme yapıyor ve ne kadar yüksek devirle kullanılıyorsa o kadar şiddetli silkeliyor. Ben de map sensörünü söktüm gördüğüm kurum manzarasından sonra manifol egr vs temizletmek istedim ama usta bu işleme 500 lira istedi acaba çözüm aramaya sensörü değiştirmekle mi başlasam?
Temizlediyseniz yeter bir daha bakımlarda temizlerseniz bu kadar olmaz.

BALCI

Yeni Üye
Doblo
Adı
Rıdvan Balcı
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
Görüştüğüm ustaların tamamı sorunun enjektör olduğunu söyledi İstanbul Sefaköy de birçok ustanın tavsiye ettiği pompacıya gittim kendi revizyonlu enjektörlerini denedik olmadı sök tak olmadı tekrar sök tak hem vakit hem nakit kaybı. Ustalar ısrarla hâlâ enjektör dedi aracı yetkili servise bıraktım arıza tespiti yapıldı 4 enjektör revizyon oldu emme manifold egr temizliği yapıldı (3.350₺) psikolojimi bozan sorun sonunda halloldu bununla birlikte sabahları ilk çalıştırmada gri renkli duman bulutu meydana geliyordu çok şükür o da geçmiş oldu.

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Bunların hepsini bende yaptırdım (özel serviste)benimki hala aynı soğuk havalarda araç 1,2 gün yattımı ilk marşta geç alıyor 😔

Ferdi-bor

Yeni Üye
Adı
Ferdi-bor
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2013
Görüştüğüm ustaların tamamı sorunun enjektör olduğunu söyledi İstanbul Sefaköy de birçok ustanın tavsiye ettiği pompacıya gittim kendi revizyonlu enjektörlerini denedik olmadı sök tak olmadı tekrar sök tak hem vakit hem nakit kaybı. Ustalar ısrarla hâlâ enjektör dedi aracı yetkili servise bıraktım arıza tespiti yapıldı 4 enjektör revizyon oldu emme manifold egr temizliği yapıldı (3.350₺) psikolojimi bozan sorun sonunda halloldu bununla birlikte sabahları ilk çalıştırmada gri renkli duman bulutu meydana geliyordu çok şükür o da geçmiş oldu.
Merhaba emsal arıza bende de var yetkili servise gittim bana enjektörler değişecek dediler 7200 TL 😬😞

BALCI

Yeni Üye
Doblo
Adı
Rıdvan Balcı
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
Merhaba emsal arıza bende de var yetkili servise gittim bana enjektörler değişecek dediler 7200 TL 😬😞
Merhaba geçmiş olsun bulunduğun yerde Bosch dizel servis varsa oradan da fiyat almanı öneririm.

Eko55

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ekrem
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Götürdüm bağladılar hic bir ariza yok dediler yakıt sisteminden yapa bilir dediler deneme yanilma yöntemi ile tedavi ki bu islem cok masraflı
Kardesim mazot yakıt pompasina baktirdinmı

omerkullac

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar map sensörü degiştirdik sorun düzeldi bilginiz olsun başına gelen olursa denesin
Aynibsorun 2017 1.6 aracta bedede var hocam sogukken bur titremw yok rolentidw arac isininca arada bi titriyor map sensoru hava filitresi girisinde olan sensormu acaba

oksijen

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kaan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Mrb arkadaslar benim 1.6 doblo aracım soguk iken bi sıkıntı sok ancak araba ısındıgında motor tekleme yapıyor bunu ise sadece rolentide calısırken yapıyor sürüş esnasında hic bir tekleme falan olmuyor acaba nedendir
Merhaba,
Ayni sorun bende de vardi.
Tamirci bilgisayara baglayip 5 dakkada sorunu çözdü.