motor titiriyor

selo2753

Azimli Üye
s.a kardeşlerim şimdiden kusurum olursa af buyurun sorum motor kalkarken araç titriyor araç 2006 1.9 multijey dnamic motor araç kalktıgında motor kabutuna kadar titriyor sizce bu nedir cevaplarınızı bekliyom.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aracınızın motor kulakları bozuk olabilir birde baskı balatada bitmiş olabilir titreme yapar

onurergin

Aktif Üye
Oğuz motor kulağı dediğin motor takozumu yoksa başka birşey mi ? Benim d2 doblonun motor takozu kırılmıştı çalıştırırken ve özellikle en çok stop ederken titreme yapıyordu. Seyir halinde titreme yoktu.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
motor takozuda deniliyor motor kulağıda diyrn var

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
s.a kardeşlerim şimdiden kusurum olursa af buyurun sorum motor kalkarken araç titriyor araç 2006 1.9 multijey dnamic motor araç kalktıgında motor kabutuna kadar titriyor sizce bu nedir cevaplarınızı bekliyom.

motor kulağının kesik olması kuvvetle muhtemeldir.bu kadar titremeyi başka bişey yapmaz diye düşünüyorum.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Benim araç kalkarken hiç titreme yapmıyor da rölantide hafif titreme yapıyor kaputtan anlayabiliyorum.

Ama kış gününde normal diye düşünüyorum.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
rolantide titreme muhtemelen motor kulağından kaynaklanıyor

selo2753

Azimli Üye
saolun abi teşekkür ederim en kısa zaman da tamirciye götürecez şimdi binsek daha büyük arza vermez degilmi abilerim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Benim araç kalkarken hiç titreme yapmıyor da rölantide hafif titreme yapıyor kaputtan anlayabiliyorum.

egzozda anormallik varmı?

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah

Hayır abi. Ufacıcık bir kıpırdama bile yok :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
saolun abi teşekkür ederim en kısa zaman da tamirciye götürecez şimdi binsek daha büyük arza vermez degilmi abilerim

vermez vermez...en fazla öbür kulaklarda keser komple motoru defransiyeli şanzımanı dağıtırsınız.sorun olmaz.rahat ol.5-6 bin liraya toplarsınız.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Hayır abi. Ufacıcık bir kıpırdama bile yok :)

motorun üzerindeki kutuyu sökerken bazen yağlamıyorlar.kutunun yuvaları potlaşıyor.o zaman kutu ayrı motor ayrı titrediği için sanki araba rolantide titriyormuş gibi oluyor.

kaputu aç.motor üstündeki plastik kapağı elinle tut.titreme kesiliyorsa kutuyu sök.kutu yuvalarının geçtiği ayakları bantla sar.sıvı gresle gresleyip kutuyu yerine geçir.

hknark

Yeni Üye
arkadaşlar bende 2012 1.6 doblo var. geçen 120 bin bakımı ve tirgeri servisdeğişti. fakat araç 2000-2500 devirde ince bi titreme başlıyor. servis önce titreme yok dedi ben itiraz edince motor kulağının 1 tanesini değiştirdiler ama titreşim devam ediyor öyleki gaz pedalı ayağımı gıdıklıyor :)) hatta yağ gibi asfaltta titreşimden dolayı göğüsten ses geliyor. buna rağmen servis elimden gelen bu dedi. vites boşta iken sorun yok... sizce sorun nerdeee

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
başka servise gösterin aracın garantisi var.dinletin servis elemanına aynı şartlarda.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
arkadaşlar bende 2012 1.6 doblo var. geçen 120 bin bakımı ve tirgeri servisdeğişti. fakat araç 2000-2500 devirde ince bi titreme başlıyor. servis önce titreme yok dedi ben itiraz edince motor kulağının 1 tanesini değiştirdiler ama titreşim devam ediyor öyleki gaz pedalı ayağımı gıdıklıyor :)) hatta yağ gibi asfaltta titreşimden dolayı göğüsten ses geliyor. buna rağmen servis elimden gelen bu dedi. vites boşta iken sorun yok... sizce sorun nerdeee

öncelikle o servise bence baskı yapın nasıl elimizden gelen bu tofaşa bildirin bakon nasıl o lafı yediriyorlar öyle şey mi olur sorunu halledecekler görevleri o okadar eğitim alıyorlar

sorun aracın volantından kaynaklanıyor olabilir yada kayış değişiminden sonra oldu ise montaj hatasıda olabilir

hknark

Yeni Üye
kardeş tirger değişmeden önce titreme yoktu. sabah çalıştığında boş vitesde motordan takır takır ses geldi ısınınca geçti. ayrıca bu gün otobanda balata sıyırdı. yük yok koku yok zorlama yok. yakacam bu arabayı

hknark

Yeni Üye
BU GÜN SERVİSTEN ARADILAR SOL AKİS BAŞI ÇIKMIŞ. BU TİRGER KAYIŞI DEĞİŞİRKEN MONTAJ HATASI OLABİLİRMİ. ZATEN TEBRİYAJIN SIYIRMA OLASILIĞI YOKTU AMA SERVİSTEKİ ÜSTÜN İNSANLARA ANLATAMADIM. ARABAMDAN SOĞUTDULAR BENİ

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
trigerle alakası yok.aracı sert kullanmayın.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kardeş tirger değişmeden önce titreme yoktu. sabah çalıştığında boş vitesde motordan takır takır ses geldi ısınınca geçti. ayrıca bu gün otobanda balata sıyırdı. yük yok koku yok zorlama yok. yakacam bu arabayı

baskı balata hiç değişmiydi.km niz epey var.km den olabilir geçmiş olsun.