motor su sızdırıyor

butguci

Azimli Üye
merhabalar.
Arkadaşlar soğuk kış günlerinin akıbetine uğradım.

Aracımın motoru su sızdırıyor.

Kimileri conta yakmıştır diyor.

Sebebi öncelikle şu

Su devirdaim motoru haberim yokken bozulmuş

Bayağı bir süre su ekleme haznesi boş olarak gezmişim

Sonra o hazneye su doldurdum alttan akmaya başladı eğilip baktım devirdaim motorundan akıyor.

Hazneye su doldurup tamirciye kadar gittim gittiğimde su tamamen boşalmıştı.

Motoru değiştirdiler .

Ertesi gün hazneye baktım gene su eksiliyor.Aracın altına baktım mototrda sızıntı var yere su damlıyor yer bayağı ıslak.

Şimdi diyelim conta yaktı.

Tamirciye gitmeye korkuyorum şu an hiç araca harcayacak durumum yok 2 ay önce evim yandı .

Motorun su sızdırması çok önemli bir sorunmudur o şekilde fazla uzun mesafe yapmadan gezebilirmiyim

Bol bol su ekleyeceğim galiba bu durumda.

Conta yakmışsa tamir azami ne kadar tutar

Şimdiden teşekkürler

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
merhabalar.

Sebebi öncelikle şu

Sonra o hazneye su doldurdum alttan akmaya başladı eğilip baktım devirdaim motorundan akıyor.

Motoru değiştirdiler .

Ertesi gün hazneye baktım gene su eksiliyor.Aracın altına baktım mototrda sızıntı var yere su damlıyor yer bayağı ıslak.

Tamirciye gitmeye korkuyorum şu an hiç araca harcayacak durumum yok 2 ay önce evim yandı .

Motorun su sızdırması çok önemli bir sorunmudur o şekilde fazla uzun mesafe yapmadan gezebilirmiyim

Şimdiden teşekkürler

teknik konuda bir şey yazmayayım uzman arkadaşlar yazacaktır... çok geçmiş olsun... su sızdırma deyince içim cızz ediyor.. daha yeni atlattım o sıkıntıyı... umarım conta yanmamıştır... eviniz için ayrıca geçmiş olsun...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
öncelikle hem eviniz için hemde arabanız için geçmiş olsun

su sızdırarak gezmek tehlikelidir motorda su kalmaz ise hararet yapr ve conta falan yanar hararete çok dikkat et devirdaimi yaptırman gerekiyor büyük ihtimal ile devirdaimin oralarından kaçırıyordur bence daha fazla masraf açmaması için fazla gezme ve hararete dikkat et birde bi ustasya göster fiyat al belkide bi hortumdan kaçırıyordur sorun büyümeden halledersin

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
benim yaşadığım sorun da ki belki bir hortum yırtılması gibi bir olaysa, bunu ihmal etmeniz yada yazdığınız şekilde su takviyesi yaparak dolaşmanız başınıza büyük sıkıntı açabilir... conta yanmamışsa bile yakarsınnız... bence derhal bi ustaya gösterin ...

butguci

Azimli Üye
Teşekürler.

Devirdaim motoru yeni değişti onda sorun yok.

Sızıntı motorun kendisinde araç altından bakınca su damlacıkları motor üzerinde belirgin olarak gözüküyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bu su sızdırma olayı aslında araba ile ilgili değil ya bakımları düzgün yapılmamıştır yada yapan ustada iş yoktur hiç mi kontrol etmiyorlar

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
merhabalar.

Sebebi öncelikle şu

Motoru değiştirdiler .

Şimdiden teşekkürler

arkadaşım geçmiş olsun...Cana gelmesin,gerisi hallolur...

su taşma kabında su kalmaması çok önemli değil,önemli olan radyatör içerisindeki su seviyesinin çok fazla düşmemiş olması.siz taşma kabına ne kadar su eklediğinizi yazarsanız biz size daha iyi yardımcı oluruz...

radyatördeki suyun tamamı boşalmış olsa (ki zaten belli bi seviyenin altına düştümü hararet çıldırır kaputun kenarından beyaz bir duman atar) zaten servise kadar gidebileceğinizi düşünmüyorum.o zaman conta haşlamış olmanızı tartışırdık...

sizin sızdırma işi büyük ihtimalle yine o devir daim pompasındandır.montajı yapan ustaya tekrar baktırın...
içinizi ferah tutun bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum...

siz yinede aracın hararet yapıp yapmadığını ve taşma kabına ne kadar su eklediğinizi bize yazın ki size daha net yardımcı olalım.

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞIM;ÖNCELİKLE HER İKİ OLAY İÇİN GEÇMİŞ OLSUN. ARABALARIN OLMAZSA OLMAZI VARDIR. BİRİ YAKIT , BİRİ YAĞ BİRİDE SOĞUTMA SUYU. BUNLARDAN, YAKIT OLMAZSA .YOLDA KALIRSIN BEŞ LİTRE ALIR DEVAM. YAĞ VE SU YOKSA KAPAT KONTAĞI. YOKSA MOTOR SİZLERE ÖMÜR. YİNE RAPTOR ARKAŞA İŞ ÇIKTI.SLM. MEVLÜT AMCAN.*comfort**bye*

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ayrıca motorun su sızdırmasından çok moturun suyu ne tarafa sızdırdığı önemlidir...eğer motor suyu sadece dışarı sızdırıyorsa bunda çok korkulacak bi durum yoktur...su ekler ekler yolunuza gidersiniz...

ama suyu motorun içinede veriyorsa o zaman ayvanza...

motor suyu contadan silindire alıyorsa yağ ve su birbirine karışıyordur...bu durumda silindirler çizilir,sekmanlar aşınıraracın motoru rektefiyelik olur...onunda en ucuzu 2000 liraya çıkar!

o yüzden hiç vakit geçirmeden yarın servise gidin...hatta bana sorarsanız servis aracın yanına gelsin...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
SLM ARKADAŞIM;ÖNCELİKLE HER İKİ OLAY İÇİN GEÇMİŞ OLSUN. ARABALARIN OLMAZSA OLMAZI VARDIR. BİRİ YAKIT , BİRİ YAĞ BİRİDE SOĞUTMA SUYU. BUNLARDAN, YAKIT OLMAZSA .YOLDA KALIRSIN BEŞ LİTRE ALIR DEVAM. YAĞ VE SU YOKSA KAPAT KONTAĞI. YOKSA MOTOR SİZLERE ÖMÜR. YİNE RAPTOR ARKAŞA İŞ ÇIKTI.SLM. MEVLÜT AMCAN.*comfort**bye*

mevlüt amca yakında bir servis ağı kuracam :D:D:D

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
ayrıca motorun su sızdırmasından çok moturun suyu ne tarafa sızdırdığı önemlidir...eğer motor suyu sadece dışarı sızdırıyorsa bunda çok korkulacak bi durum yoktur...su ekler ekler yolunuza gidersiniz...

ama suyu motorun içinede veriyorsa o zaman ayvanza...

motor suyu contadan silindire alıyorsa yağ ve su birbirine karışıyordur...bu durumda silindirler çizilir,sekmanlar aşınıraracın motoru rektefiyelik olur...onunda en ucuzu 2000 liraya çıkar!

o yüzden hiç vakit geçirmeden yarın servise gidin...hatta bana sorarsanız servis aracın yanına gelsin...

*tup**tup*

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
son olarak bişey daha soracam...arkadaşım o devirdaim pompasını takan kamil,bu arabanın contasını kontrol etmedimi?

yaw atalarımız boşuna dememiş,

yarım doktor candan,yarım usta maldan,yarım hoca imandan edermiş!

butguci

Azimli Üye
Araç içi hararet göstergesinde zaten hep gözüm.

Onda bir sıkıntı yok.

Gösterge orta seviyede duruyor.

Su haznesine max yazan kısımdan biraz fazla ekliyorum

30 km gezdim durunca baktım haznede su bitti bitecek gibi azalmış sadece dibinde var .

Araç 220bin de 2006 model

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Araç içi hararet göstergesinde zaten hep gözüm.

Onda bir sıkıntı yok.

Gösterge orta seviyede duruyor.

Su haznesine max yazan kısımdan biraz fazla ekliyorum

30 km gezdim durunca baktım haznede su bitti bitecek gibi azalmış sadece dibinde var .

Araç 220bin de 2006 model

bu dediğimz olay pompa değişmeden önceki olay değil mi?yani durumu ilk fark ettiğinde!

butguci

Azimli Üye
Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim .

Kar başladı zaten araç yatar olduğu yerde karlar eriyene kadar .

Müsait bir zamanda mecburen tamirciye gösterecem artık.

Bir başka sorum var belki komik ama

Bu gün su nereden sızıyor diye bakarken yanımdaki arkadaşın dikkatini çekmiş gülerek sordu bana bu arabanın öteki fan pervanesi nerede diye.

Bende baktım pervane yeri var ama hakikatten pervane yok

İki pervane yeri var ama biri boş hiçmi koymamışlar yoksa birini sonradanmı çıkarmışlar.

Çıkarmışlarsa tek pervaneyle gezmişim bu normalmi ??

Doğru dürüst bir araç bulamadımya ona yanıyorum :((

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D:D:D:D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Bu gün su nereden sızıyor diye bakarken yanımdaki arkadaşın dikkatini çekmiş gülerek sordu bana bu arabanın öteki fan pervanesi nerede diye.

İki pervane yeri var ama biri boş hiçmi koymamışlar yoksa birini sonradanmı çıkarmışlar.

tek pervane ile çalışır ama tek pervane daha sık açıp kapatır,daha uzun çalışır...birde uzun bir dağlık yola düşerseniz aracı durdurup rolantide dinlendirmek zorunda kalabilirsiniz..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

arabada klima var mı tek pervane olmaması geekir birde arabanın önden bi darbesi var mı