Yardım Motor soğukken fan açıyor

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba. 2015 1.6 aracım soğukken fan çalıştırdı.. bunu son 1 ayda hararet olmamasına rağmen sıcakken de 1 defa yapmıştı. Çözüm yardımlarınızı rica ediyorum.

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Aynı sorun bendede var motor soğuk iken fan açıyor ve bir keresinde aşırı yoğun trafikte sıcak havada açtı sesini duydum hiç kapanmadı en son kendim inip kaput açıp baktım radyatör soğumuş ve fan hala çalışıyordu açınca da stop edene kadar kapatmıyor soğuk sıcak fark etmiyor ama hep yapmıyor neye göre yapıyor onuda bilmiyorum

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Şimdi ya
Aynı sorun bendede var motor soğuk iken fan açıyor ve bir keresinde aşırı yoğun trafikte sıcak havada açtı sesini duydum hiç kapanmadı en son kendim inip kaput açıp baktım radyatör soğumuş ve fan hala çalışıyordu açınca da stop edene kadar kapatmıyor soğuk sıcak fark etmiyor ama hep yapmıyor neye göre yapıyor onuda bilmiyoru

Aynı sorun bendede var motor soğuk iken fan açıyor ve bir keresinde aşırı yoğun trafikte sıcak havada açtı sesini duydum hiç kapanmadı en son kendim inip kaput açıp baktım radyatör soğumuş ve fan hala çalışıyordu açınca da stop edene kadar kapatmıyor soğuk sıcak fark etmiyor ama hep yapmıyor neye göre yapıyor onuda bilmiyorum
Şimdi ustamı aradım “su sıcaklık sensörü arızalıdır. Su sıcaklığını yanlış okuyordur fan açıyordur.” dedi. Çözüme kavuşturunca yazacağım tekrar

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Termostat arızalı olup hararet dibe vurduğunda aynı şekilde hararet musurununde yanlış ölçüp sıcaklık dibe vurduğunda yada arttığında açar.Termostat olayı başıma gelmişti aracı 120 km hızla surmeme rağmen motor fan açtığından dolayı sanki yola yeni çıkmışım gibi soguktu