Motor ışığı yandı yardım!

SCARPE

Azimli Üye
Merhaba d3 aracımın az önce ilerlerken bi virajı sert döndüm motor ışığı yandı ve sönmedi :( sizce neden olabilir bi sorunum daha var önceden bi konu açmıştım https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=7964&pid=160549
Şu motoru ikazı da çıkınca iyice moralin bozuldu :(( cevaplarınız için şimdiden sağolun..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
görmeden bişey söylemek zor.aracı bilgisayara bağlatın.hata kodunu görmemiz lazım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
motor arıza ışığı mazotta dolayıda yanıyor bizimde yandı ve gaz kesti servis mazottan dedi ve opetin o istasyonundan mazot almayı kestik komple motor iç temizliği carbon cleaner ve iş garanti olsun diye garantiden turboyuda değiştirttim ki turbo da bi sorun yoktu ama iş garanti olsun diye gaantiden değiştirttim

motor arıza lambası yandığında gaz kesme oldu mu ve öncedende performansta bi problem var mı ayrıca bu tam gaz yüklenmelerde yapıyor mu?

bence bu ışığın nedenin için bi cihaza bağlatın birçok nedeni olabilir anlık geçici arızada vermiş olabilir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.moralinizi bozmayın.aynen bilgisayara bağlatın ona göre çözüm aranır.

SCARPE

Azimli Üye
Aracı bilgisayara bağlattım gaz pedalı sensöründe bi ayarsızlık varmış usta hataları sildi bide herhalde reset gibi bişey yaptı ışık söndü ayriyeten araç sanki daha güzel oldu önceden gaz tepkisi hiç iyi değildi şimdi düzeldi yardımlarınız için sağolun

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
belki geçici bi arıza vermiş olabilir elektronik arabalar arada böyle hata verebilir o yüzden bakımlarda güncelleme şart

ykpkrks

Yeni Üye
2011 d3 aracımda mazot ışıgı yanık şekilde viraja sert girişte gaz kesip stop ediyor arac ve motor arıza lambası yakıyor.
makinaya baglandıgında ise mazot hava v.s gibi bi hata veriyor hala çözemedik

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mzot ışığı yanık şekilde yapıyorsa mazot pompasında bi problem olabilir depoda kalan mazotu çekemiyor olabilir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
2011 d3 aracımda mazot ışıgı yanık şekilde viraja sert girişte gaz kesip stop ediyor arac ve motor arıza lambası yakıyor.
makinaya baglandıgında ise mazot hava v.s gibi bi hata veriyor hala çözemedik

mazot ışığı yanıyorken sert viraja girmeniz durumunda çalkalanan mazotun pompaya hava yaptırması beklenebilecek bir durumdur.depoyu dibine kadar kullanmayın.bunun bir arıza olduğunu düşünmüyorum.